Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már volt hogy nektek is...

Már volt hogy nektek is beleszólt az anyósotok a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
Mindig avval jön, hogy nem öltöztetem fel a kisfiamat eléggé az oviba, vagy amikor átvisszük hozzá. Sokszor mondja hogy azért lila a szája mert fázik, csak nem mondja a fiam. Pedig reggel még sapkát is adok rá, de mégis állandóan taknyos. Az anyósom pedig szerintem túlöltözteti, sokszor a nadrág alá dupla harisnyát ad rá, felülre rövid-, majd hosszúpolót, bodyt, pulóvert és kabátot. Sokszor úgy néz ki mint egy "kötözött sonka."
2011. ápr. 1. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ezrével jönnek,majd az "anyósom egy-egy..."tipusú levelek.Nekem majdnem a házasságom ment rá,hogy hagytam beleszólni az életembe.6 évnyi civakodás után 90%-ban az anyós miatt elhagytam a férjem.1 év múlva találtunk ismét egymásra,de az anyós ki van TILTVA az életünkből.Mostmár minden rendben köztünk.És a gyerek is megtanulta,hogyan szóljon a nagyinak ha túl sokat aggodalmaskodik.
2011. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát,erősen próbálkozik!

Őaz evéssel és a blizéssel őrít meg.

A kislányom 2 éves és csak 11 kiló,egészséges,jó evő gyerek,csak hát apja fajta.De ő kitalálta,hogy azért eszi a savanyú uborkát,meg káposztát a gyerek,mert kevés a sava,azért is nem hízik.Persze elmagyaráztam neki,hogy a tejet meg azért issza,mert sok a sava,a ropit azért eszi,mert magas a cukra,a rudit meg azért mert kevés a cukra...

A másik a bilizés.Már az idegeimre megy,hogy miért pelenkás még a gyerek,hogy nekem mennyivel egyszerübb lenne,meg milyen drága a pelus.Mintha legalább ő venné.Hozzáteszem az ő fiait annakidején a nagymama szoktatta le a pelenkáról,mert oviba mentek és már muszály volt.De ez el van felejtve :)

Én mindig megválaszolok neki,hogy a saját gyerekeit nevelhette 35 évvel ezelőtt,ne szóljon bele,hogy én mit csinálok az enyémeimmel.Volt már belőle sértődés,de nem érdekel.

2011. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Te vagy az anyja, csak jobban tudod, hogy mi a jó neki.

(Erre szokott jönni felőlük az, hogy de ő is felnevelt x gyereket, és nagyobb a tapasztalata, na ezt a dumát le kell magasról sz*rni, mert ezt a legkönnyebb nekik felhozni. Szerencsére nem saját tapasztalat, mert az enyém időben le lett állítva, igaz lett belőle jó nagy vita, de azóta nem szól bele semmibe, meg amúgy nem vagyunk rosszban)


Mellesleg a túlöltöztetéstől ugyanúgy megfázhat, mert gondolj bele, bementek egy meleg helyre, mindent nem tudsz levenni róla, beizzad a gyerek, kimentek az utcára utána, és még jobban meg van rá az esély... Nyugodtan mondd meg neki...

2011. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"De ő kitalálta,hogy azért eszi a savanyú uborkát,meg káposztát a gyerek,mert kevés a sava,azért is nem hízik.Persze elmagyaráztam neki,hogy a tejet meg azért issza,mert sok a sava,a ropit azért eszi,mert magas a cukra,a rudit meg azért mert kevés a cukra... "

xD Ez... kész:-D


A bilis dologgal nekünk a dédnagymama próbálkozott ugyanígy, de mondtam neki (talán itt a gyk-en olvastam), hogy másfél-kétéves korig a gyerek nem is érzi az ingert, azaz hiába pisil/kakil bilibe, nem tudatosul benne a dolog, így 2 éves koráig nem fogok ezzel próbálkozni.

2011. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, mindig beleszól. Egyetlen szerencséje, hogy nem erőszakos. Elmondja, hogy mit csinálok szerinte szarul, majd én megválaszolom neki, hogy miért nem cinálom szarul, és minden megy tovább. Azért hozzáteszem, mi nagyon messze lakunk egymástól, s jó is ez így. A többi rokonnal is hasonló a helyzet. Persze segítség az sehol, csak a belepofázás. :)
2011. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hála az égnek messze lakik, de amúgy is fél tőlem, mint a tűztől. :o) Inkább agyba-főbe nyalizik amikor találkozunk. :oS

Te vagy a kicsi édesanyja, te tudod, hogy neki a legjobb. Én tuti beszólnék neki, hogy foglalkozzon már a saját dolgával.

2011. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem.minimális apró dolgokban talán,de az se beleszólás,hanem inkább egy beszélgetés közti megjegyzés.időnként vannak szúrós megjegyzései.Vettünk olcsón egy ugráló várat a fiunknak abból a pénzből amit még ő adott a szülinapjára,most akciós volt és megvettük.meg is jegyezte hogy ennek a gyereknek mindent megvesztek ő a világ közepe??mondtam igen,pontosan,ki más lenne,de nem mi hanem te vetted mert abból a pénzből vettük amit te adtál,nagy csend én meg majd meg szakadtam a nevetéstől.Hát ilyenek vannak néha,de igyekszem poénra venni,vagy elengedni a fülem mellett,de egyébként jó,klassz rendes,okos,ügyes anyósom van.Aki imádja az unokáit,és ez nekem nagyon fontos.
2011. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyfolytában, az apósom meg az életünkbe.

Ha lenne pénzünk már nem élnénk ebben az országban.:))

2011. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak vélemények, de az a legviccesebb mikor após adja elő mit kell csinálni a gyerekkel.Meghallgatom, aztán úgy csinálom ahogy én gondolom.
2011. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy óvatosan megjegyzést tesz valamire, vagy elmondja a véleményét, de ezt általában nem érzem sértőnek. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem szoktam bosszankodni néha,de ha valami nem tetszik, csak elengedem a fülem mellett, nem vitázok. Úgyis úgy nevelem a gyerekemet, ahogy én látom jónak. Nem kell ilyesmivel foglalkozni. Nektek is lesz majd menyetek, akivel meg akarjátok majd osztani a tapasztalataitokat pusztán jószándékból.
2011. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!