Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfinek is...

Szerintetek a férfinek is ugyanugy ki kell venni a részét a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
párom 8órába dolgozik van mikor reggel 6ra megy és van hogy 2re.babánk 2.5hónapos és minden éjjel én kelek hozzá etetni meg van mikor nyügi és nem alszik.már kivagyok fáradva nem tudom kipihenni magam.szerintetek?ő csak akkor eteti meg ha szólok neki.
2011. júl. 13. 08:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

Alapjában véve igen! DE! Nálunk pl. a férjem munkája olyan,hogy elég sok dolog múlik egy tévedésén, egy rossz döntésén,ha mondjuk fáradt. Ezért megbeszéltük (most jön a baba),hogy az éjszakai felkelések az enyémek lesznek. Nekem ezzel nincs is bajom, hiszen fontos a munkája, abból élünk viszonylag jól, nem az én GYED-emből!:)

Minden másban,ahogy ismerem segíteni fog. Ő egyébként is segít mindenben.

De pl. ha otthon van, napközben,akkor persze én lepihenek, ő meg a kicsivel lesz!

2011. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
32%
Mivel Te valószínűleg otthon vagy, ezért ezt igazán megteheted. Majd akkor sipákolj, ha 5 éves lesz, és egyáltalán nem játszik, törődik vele, az már baj. Ez nem.
2011. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ha az apuka 8 órában dolgozik és ráadásul reggel 6-ra jár, nem hinném, hogy elvárható tőle, hogy éjjel ő etessen...

Mellesleg az anya dolga elsősorban a gyermekről való gondoskodás az apáé meg az anyagi feltételek megteremtése.

2011. júl. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
ilyen emberek válaszára nem adok...mindig vannak és lesznek ilyen bunkó tirpák emberek üzenem a 2. válaszolónak.
2011. júl. 13. 08:44
 5/22 A kérdező kommentje:
én nem azt kérem hogy mindig ő keljen fel hozzá...de néha megteheti főleg mikor nem dolgozik napokig
2011. júl. 13. 08:46
 6/22 anonim ***** válasza:

igen a pasinak is kikell venni-e a részét a gyerek körüli teendőkből. Hiszen ketten akartátok a babát!

Mi úgy csináltuk a férjemmel, hogy ha hajnal 2 előtt ébredt a Pici apa kelt hozzá, ha kettő után akkor én! A férjem mindig későn fekvő volt, és mi szerencsések voltunk, mert csak 6 hétig kellett ezt csinálni, utána már végig aludta az éjszakát a kislányom!

Próbáljatok Ti is kompromisszumot keresni!

2011. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tud ugyanakkora részt vállalni, mivel sokkal kevesebb időt tölt vele. Szerintem az a lényeg, hogy amennyit vállal belőle, azt örömmel tegye. Nálunk mindig a fürdetés közös program, és időnként vigyáz rá, amikor nekem dolgom van, a többi csak rajta múlik. Mivel cicin alszik el, ez mindig az én dolgom. Mivel párom hajnalban kel, és sokszor későig dolgozik, számomra természetes volt, hogy éjjel is én kelek fel a kislányomhoz. Sajnos az első hónapokban nagyon rossz alvó volt, fél éjszaka altatgattam, így én is a végkimerülésig jutottam, de szerencsére ez már a múlté.
2011. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
én nem is értem hogy lehet le írni hogy ilyen válaszokat.Egy házasság egy család már csak ilyen.Közösen csinálunk dolgokat,pl a házra felvett kölcsön se csak egy ember terhe,hiszen közös teher az is.Egy gyerek miért lenne másképp.Ennek ellenére azt mondom,hogy az a férfi aki ennyire kivonja magát a gyerek teendői alol,az nem fáradt,hanem egyszerűen lusta és közömbös,ez jellembeli hiba,ugyanis egy anya feladta 24 órás,ne mondja nekem senki hogy 8 óra munka után apa ne tudja a vállára venni 3 kg-os gyerekét hogy megbüfiztesse,miután evett.agy 10 perc alatt tisztába tegye.mi ebbe olyan kimerítő nekik???Ez kapcsolat kérdése,az én párom is fél 4-kor kel reggel,de amikor hazajön,elsőként ment síros babájához,és rakta tisztába hozta etetni,eztán ő kérte had büfiztesse,ha kellett ringatta,ha kellett rázta a kis seggét amig én el nem készülök,és ez neki igy volt természetes,mert imádja a gyerekét és-része akar lenni.Neki igy természetes,sosem kértem,hogy segítsen,sosem kellett éjszakáznia,de ha egy férfi is úgy gondolja hogy pikk pakk megy ez a gyereknevelés tessék 24 órát végigcsinálni minden segítség nélkül,aztán lehet nyöszörögni.A párom azt mondta ő nem bírná ki,le a kalappal előttem.
2011. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

szia!


én megkértem hogy segítsen, ha nem kelt 6kor akkor megbeszéltük hogyha éjfélig kel akkor az Övé a fia ha éjfél után akkor már az én fiam :D!


Nekem nagyon nehéz volt mert nem cicizet császáros volt kórházban cumisüveget adtak neki 2-es cumival és annyi a lényeg hogy visított ha cicire akartam tenni!

sterilizálás->fejés->etetés->büfiztetés(néha félóra)->altatás->mosogatás->sterilizálás->és elölről az egész!


Nem tudtam aludni szinte semmit, 4(!) napig nem fürödtem mert minden este 11kor lettem kész volt hogy akkor pakoltam még csak ki a mosógépet szóval ezzel a művelettel nagyon szétcsúsztam! Párom nem figyelt rám, 4.nap mikor korán hazaért úgy voltam vele hogy beülök egy kád forróvízbe lazítok stb... erre pakolja a focis cumóját... elkezdtem röhögni meg sírni egyszerre, mint valami elmebeteg! Hogy ezt ne csinálja velem! Minek kellett megígérnie hogy focizik ma miért nem tud velünk maradni stb... Megkértem, hogy ne jöjjön haza menjen haza az apjához! Mert 4 napja nem fürödtem a bogarak hordanak majd szét már, és nagyon sok dolgom van a 2 hetes babával, és azért hogy még őt is csak kiszolgáljam és plusz egy terhet tegyen rám ő is az igényeivel, arra nem vagyok hajlandó! Inkább csinálom tényleg egyedül mert igényei vannak, de segítség az nulla! A mosogatót látja, hogy tele! tudja, hogy el kell sterilizálni, tudja hogy a mosógépből hogy lehet kipakolni! Elment focizni hazaért és mint egy kisangyal! Pakolt mosogatott sterilizált stb... Őt nagyon szíven ütötte amikor megkértem hogy menjen haza, mert ahelyett hogy leterhelne segíthetne is... Ő akkor vette észre magát!

2011. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az én férjem egyszer sem kelt fel a gyerekhez éjszaka pedig itthon van nem dolgozik. Reggel Ő eteti, a kaját többnyire Ő csinálja meg, Ő fürdet és időnként foglalkozik vele egy kicsit. Sétálni egyáltalán nem viszi, ha én vagy a mama nem viszi le akkor aznap kimarad a séta. Egyébként imádja. Viszont a házi munkába besegít, kisebb-nagyobb dolgokba, ugrik, ha bármit kérek tőle.
2011. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!