Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermekemnél tejfehérje...

2 éves gyermekemnél tejfehérje allergiát állapítottak meg. Mit adjak neki nasinak?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy eddig minden nap megette a túrórudit vagy kinder tejszeletet, és a natur joghurt is minden nap az asztalán volt. Az én gondom az, hogy van neki egy tesója, akitől ugye ezt nem vehetjük el, hisz eheti. Most mit csináljak a kicsivel? Mit adjak neki helyette, hogy ne jusson eszibe, hogy megkívánja. Tesóval megpróbáltatom majd ugy enni amikor a kicsi nem látja, de akkor is hiányozni fog neki, hisz minden nap ette.

Tanácsot tudna e adni valaki? Mivel tudnám helyettesíteni, vagy tudnék e helyette készíteni ilyesmit. Kinder tejszeletet házilag is meg tudtam csinálni meg a túrórudit is, de tejfehérjementesen meg lehet e vajon??


2011. ápr. 2. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Laktózmentes túrórudi van, azt tudom, lányom is ette. Laktózmetnes túró és tejföl is van, az is tuti. Nem tudom, hogy e tejfehérje mennyiben más ettől...

Amúgy sajna ez van, meg kell értenie, hogy nem szabad. Nehéz, de túl kell esni rajta.

2011. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ő nem ehet laktozmentes cuccokat, de azért koszi. meg nem az a fajta aki megérti h nem lehet, nem kapja és kész de megérteni nem fogja miért
2011. ápr. 2. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy miért csak most állapították meg az allergiát? Eddig nem volt semmi tünete?


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

kisfiam kekszet, babapiskótát, "kukit", kölesgolyót, gabonatallért, szokott nasizni. Ja és van a Gesztenye Marci, ami olyasmi, mint a túró rudi, csak tejmentes és ugye gesztenyéből van, nem túróból :)

Amúgy én legalább heti 1x szoktam sütni sütit, és szinte mindent meg lehet csinálni rizstejjel, pl. tejbegrízt és pudingot, kókuszgolyót is.

A naggyal pedig komolyan meg kell beszélni, hogy a kicsi előtt ne egyen olyat, ami tilos neki, biztosan megérti majd. A nagyfiam 4 éves, de már ő is tudja, hogy mit nem szabad.

Kitartás! :)

2011. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A gesztenyéset hol veszed? Igen a naggyal meglehet beszélni, csak a kicsi már nagyon tudja mit akar tudod, és a megszokások is nagyon rogzultek már nála, de csak az átállás lesz nehéz tudom, de megtudjuk oldani.

Sztorink annyi, hogy 1 éves koráig tejmentesen volt, hisz 2 hósan tejallergia gyanus volt.1 évesen csináltak nála tesztet majd terhelést és negatív lett. szépen lassan elkezdtük bevezetni a tejtermékeket, semmi gond nem volt. félév múlva kezdődtek félreérthető tünetek, kzben már rendszeresen kapta a tejtermékeket sima tej kivételével, maradt a tápszer. Csináltak nála tojásra meg tartósítókra tesztet, mert nem gondolta a doki hogy tej lenne a bibi. Aztán pár hónapja én kezdtem komolyan gyanakodni a tejre, 2 hétre el is hagytam és a tünetek elmúltak. Tejterméket visszahoztam lassan, tünetek jottek majd a tejallergia teszt ami kimutatta hogy tejfehérje allergiája van. Hát ennyi, ezért húzódott el ennyire.

2011. ápr. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!