Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le kell vinni az orvoshoz ha...

Le kell vinni az orvoshoz ha beszakadt a kullancs feje?

Figyelt kérdés
2 éves lányommal ma kiránudltunk,amikor hazaértünk és levetkőztettem a hátában találtam egy ici-pici kullancsot!csipesszel kivettük de egy kis fekete pötty ott maradt.levigyem a dokihoz?az interneten azt írják hogy nem baj és a doki csak feleslegesen adna antibiotikumot.mit csináljak?
2011. ápr. 3. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a dokit, és kérdezd meg, menj-e! Én ezt tenném, vagy hívás nélkül mennék.
2011. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell. Betadin és kész. Viszont a kutyát figyelni kell, kb két hétig nagyon. Amint nem eszik ,vagy egyéb jelei lennének, hogy nem a megszokott, akkor viszont azonnal doki.

Mekkora volt a kullancs?

2011. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Milyen kutya???? Kislány!!!
2011. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
50%
LOL én is csak néztem milyen kutyáról van szó... :-)))
2011. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi...:)))) rossz helyre írtam:
2011. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Előfordul ilyen, nem lesz tőle semmi baja. Fertőtlenítsd le, és figyeld azért nehogy begyulladjon. Kicsit be fog pirosodni, és kilökődik a bőr alól a bentmaradt rész.


Van oltatva a gyerek? Ha nincs azért figyeljétek, és ha 2-3 héten belül lázas betegsége van, említsétek meg a kullancscsípést is.

2011. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt is figyelni kell, a csípés helyén nem alakul-e ki piros kör, amin belül egy fehér sáv van.Ha egyértelműen jelentkezik, orvos.
2011. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!ma voltam a dokinál,azt mondta nincs gáz de figyeljük és azonnal menjünk vissza ha van valami,állítólag magától kilökődik majd,egyébként nagyon pici volt,szabad szemmel alig látható az egész állat,tehát szerintem nagyon az elején fogtuk meg és még nagyon pici volt!
2011. ápr. 4. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kis Lidokain spré és vastagabb tűvel piszkáld ki. Nekem is maradt bent a feje, aztán hónapokig viszketett. Lehet, én kifogtam egy nagyon ragaszkodót.
2011. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!