Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1-2 éves gyereketeknél hogy...

1-2 éves gyereketeknél hogy van az esti menetrend?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy fürdés után eszik még? Az ágyban vagy a konyhában? Akinek az ágyban eszik a gyerkőc, az utána kiviszi fogat mosni?

Van még fürdés után játszás is? Hagyjátok pizsiben "csúszni-mászni" a lakásban? És honnan tudja, hogy most akkor vége a játéknak és le kell feküdni?


2011. ápr. 6. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk míg pici volt fürdés után szopi és alvás. Most 2 éves. Már régen 6-6.30 körül vacsizunk, aztán fürdés, fogmosás. Utána játék, általában 8 körül megy aludni. Akkor almosodik el, megy a szobába, lefekszik az ágyra. Altatom illetve addig bent vagyok amíg el nem alszik.
2011. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fél 7 körül vacsi,utána fürdés,fogmosás. Utána megy az ágyba, pizsiben már nincs szaladgálás. Az ágyban még egy kis birkózás belefér, de a szabály az,hogy pizsiben nem megyünk le az ágyról. Vele vagyok,amíg el nem alszik, ez olyan 9 körül szokott lenni.
2011. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5-6 óra körül vacsora, fürdés 7-kor 7:30-ig. Utána kakaó az ágyban, nézhet egy kis mesét. 8-kor alvás. Van, hogy ugrál egy kicsit, de lényegében ilyenkor már lenyugtatni próbáljuk, felkészíteni az alvásra.
2011. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vacsora f7-7 körül, fürdés, cicizés és altatlás

2 éves

2011. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor mi jó későn fürdetünk, Bár hiába, nem egy nagy alvó...

Fél 8 körül van vacsora, 8-fél 9 körül a fürdés, fogmosás, 9-re viszont már kívül vagyok az ajtaján, pedig v an, hogy elbóbiskolok én is mellette. Max 10 perc alatt alszik, de inkább 5. Nálunk fürdés után semmi lámpafény vagy játék, mert akkor eszébe se jut aludni...


Aki kakaót ad este, az mos utána fogat? Vagy abban nincs cukor? Én nagyon féltem a fogait, ezért kérdezem. (Én is nagyon rossz fogú vagyok).

2011. ápr. 7. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:

ESte 8-ig játék, aztán pancsi. A kádban is játszik még, addig elkészítjük neki tejet. Törölközés, öltözés, ágyban a vacsi - tej, vagy tejital - utána már nincs játék, csak szeretgetés, megdícsérem újra, hogy mikben volt nagyon ügyes, és mehet is aludni. Ez kb 9-re sikerül is. Eddig a fogzás miatt szóba sem jöhetett nála a fogmosás, most úgy néz ki van egy kis pihi. Mi holnap kezdjük a fogmosást, ezért a vacsit áttesszük fürdés előttre, és fürdés közbenre terveztem a fogmosást.

Mi így "tanultuk" meg, hogy fürdés után már csak vacsi van, és nincs játék. Azzal van vége a napnak. Megszokás kérdése.

2011. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!