Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaptam levelet az Államkincstá...

Kaptam levelet az Államkincstártól!? Nem dolgozok most akkor dolgozni kéne márciustól 30órában hogy kapjam a gyet és gyest?

Figyelt kérdés

Nem dolgozok most akkor dolgozni kéne márciustól 30órában hogy kapjam a gyet és gyest?

Ezen esetekben az ellátás folyósítása 2011-április 1-től megyszünésre kerül, feltéve hagy akeresőtevékenységet 2011.március 31ét követően is folytatja az ellátásban részesülő.


2011. ápr. 8. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jaaj, dehogy! Csupán, mivel jan. 1-től megváltozott a jogszabály és nem lehet heti 30 óránál többet dolgozni annak, aki GYES-t kap, ezért kell nyilatkoznod. Hiszen ők nem tudják, hogy ki dolgozik és mennyit és ki nem a GYES alatt. Neked csak azt kell aláhúznod, hogy GYES-t kapsz és, hogy nem folytatsz kereső tevékenységet (tehát az első 2 kérdésre kell válaszolni!). Utána aláírod, dátumozod és mehet a postára :)
2011. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem, ha nem dolgozol, akkor pont, hogy jár és járni is fog az ellátás.

Erről kell nyilatkozni, hogy nem is szándékozol dolgozni, vagy ha dolgoztál, akkor megszünteted a munkaviszonyt, mert így jár a GYES, GYET.

Annak nem jár majd, aki dolgozik továbbra is, téged nem érint, de a levelet vissza kell küldeni hétfőig, szóval még legkésőbb ma fel kell adni elsőbbségivel!

2011. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2011. ápr. 8. 10:30
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha kedden érkezik meg? Én pl nem voltam itthon, ma jottem haza, de nem hinném hogy fizetni akarok a postárt nagyobb osszeget. Gondolom 1 nap ide vagy oda nem számít.
2011. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elsőbbségi levélért nem kell többet fizetni. Ha nem érkezik be a válaszlevél hétfőn, akkor a követlkező hónaptól nem kapsz GYES-t... rajta van a kísérőlevélen.
2011. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ma adtam fel odaér hétfőre?
2011. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem hétfőn küldték a levelet, nagyon jó határidőt adtak meg, kiakadtam...én is tegnap kaptam meg, ma adom fel, de nem elsőbbségivel, csak ajánlottan.
2011. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, oda fog érni :) Én is ma adom fel, tegnapbeszéltem a postás ismrősömmel. Ő mondta, hogy elég, ha ajánlva adom fel, így is oda fog érni a megyeszékhelyre. Ma felküldik Pestre a központba, onnan osztályozzák majd szét holnap, hétfőn pedig kézbesítik.
2011. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én se foglalkozok vele, épp küldhették volna ajánlottan is, akkor bizonyítani lehetne hogy ki mikor vette kézhez. Meg elég rövid a határidő is, és aki kórházban van vagy akárhol.

Szerintem azért mert nem érkezik be hétfőre hanem keddre vagy szerdára nem fog a gyes kimaradni májusban. Érdekes lenne ha ilyen szigor lenne. Nem hinném, hogy 1 nap alatt dolgoznak fel ennyi gyest :D ez csak egy időpont szerintem , hogy ne 30-ára érjenek be a papirok.

2011. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én Szerdán kaptam meg, Hétfő a határidő és tudjuk milyen a magyar posta. Csak tudnám miért nem hetekkel előtte küldték ki.

A lényeg az, hogyha 30 óránál többet dolgoznál, azt kell jelentened és akkor szűnne meg. Ha nem dolgozol, bejelölöd, hogy nem és ennyi, nem lesz semmi baj a folyósítással.

Én Csütörtökön adtam fel ajánlottan, elsőbbségivel. Elviekben így ma meg kellett már kapniuk.

2011. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!