Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy gyerek kövér?...

Hogy lehet egy gyerek kövér? Ez nekem rejtély.

Figyelt kérdés
2 gyerekem van, az evés nagy kínlódás mindegyikkel. Egyszerűen nem érnek rá leülni enni. Én is ilyen voltam, meg az összes gyerek, akit ismerek. Ehhez képest az óvodában láttam igen kövér gyerekeket is. Ez hogy lehet? Őket hogy etetik? Az én lányom is eszik sajnos édességet. A fiam 1,5 éves, neki még nem adtam. De ő sem valami jó evő.
2011. ápr. 9. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Genetika, vagy sokszor viszik a mcdonald's-ba.
2011. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

nekem mind a kettő nagyon jó evő, de nem kövérek.

(kicsi 2 éves 14 kiló és 91 cm)

Nincs chips, mekis kaja, édesség van, de mértékkel.

Sok gyümölcs, zöldség és mozgás.

A kövér gyerekek ált. keveset mozognak, ülnek atv vagy gép előtt, de lusták a szüleik is.

2011. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak genetika. Ez az úgynevezett újkori betegség.

Èdeséggel. Vagy is te ha nem eszik a gyereked akkor nem kap mást, vagy ha adsz is neki akkor gondolom egészséges dolgokat. Ismerek olyan anyukát akinek a gyereke csak csokit és édességet eszik. Egyik igen jó barátnöm. Sajnos ö is lusta de leginkább a férje aki tehet róla. A barátnöm próbál hétköznap rendes enni valót adni a gyereknek, de apuka pl a szemünk láttára adott neki csokit ebéd elött kb 5 perccel úgy hogy a gyerek nem is kérte. Mikor rákérdeztem miért tette, annyi volt hogy "úgy sem eszik ebédet". Ez volt az egyszerübb. Mi vendégek ott voltunk, az apuka nem akart kínlódni ebéd közben a gyerekkel így belaktatta csokival.


testvérem kislánya csak tésztát hajlandó megenni. Ès ezt a szülök minden nap teljesítik. vagy is a gyerek 7 napból 6-on tejfölös tésztát eszik, a másik egyen meg a nagymamánál normál föztöt. Aztán lenyom még pár csokit, cukrot stb... Mozogni nem mozog, még biciglizni sem viszik.

2011. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Én egy kövér gyereket ismerek, nála már két-három hónaposan azzal dicsekedett az anyja, hogy már a spagettiről elcuppogja a szószt vagy micsodát. Meg fasírozott 5 hónaposan. Na és olyan is a gyerek. Mondjuk genetika is lehet a dologban, mert az anyja is elmenne Ursulának Dr Bubó mellett. De ez sem genetika, hanem a rossz szokások örökítése generációról generációra.
2011. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

egy gyereknek lételeme a mozgás. emlékszem, én ovodás-kisiskolás koromban úgy ettem, hogy ugrándoztam az asztal körül, és néha megálltam, míg anyum a számba tolta a falatot :D

minden voltam, de kövér semmiképp :D


az a baj, hogy sok szülő lusta normális, tápláló kajákat adni a gyereknek, inkább ad valami kalóriadús szemetet, ami lehet, hogy eltelíti a gyomrát egy időre, de nem fejlődik tőle megfelelően, csak hízik.

a másik pedig az, hogy nem mennek el vele hétvégén se kirándulni vagy játszótérre, csak otthon tespednek a tv meg szgép előtt.

2011. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is az, már én is gondolkodtam rajta, jó hogy megkérdezted :)

Mi is imádjuk az édességet, az egész család nagyon édesszájú, én pedig még sütni is szeretek, szóval mi elég sokat nasizunk :) Éppen most ettem csokit :)

Mégis, egyikünk sem túlsúlyos, mivel emellett kiegyensúlyozottan és változatosan táplálkozunk.

Az ovis fiam csoportjában is van egy kislány, aki szinte gurul, az apjával és az anyjával együtt.

Ja, meg egy ismerősömnek a kisfia is elég kövér, pl. a múltkor benyomott egy nagy tányér bablevest és rá 10 percre már nyafogott, hogy éhes. Úristen, engem 1 tányér bableves egész napra eltelít, és még másnap is nehéz a gyomrom tőle...

2011. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisgyerek, hacsak nem betegség az ok, magától nem lesz kövér. A szülő tehet a gyerek elhízásáról.

A fenn említett okok is nagyban közrejátszanak, mint a mekis kaja, mert ugye mennyivel könnyebb ezt adni a gyereknek, mint vacsorát készíteni otthon. Sokszor tömik gyereket a gyümölcslének nevezett szeméttel, ami tele van cukorral, kólával, ilyen-olyan édességgel, chipsszel...

Sok anyuka a régi konyha híve (a saláta nyúlkaja, a főzelék mellé kell enni kenyeret is, ami egy felesleges plusz szénhidrát és kalóriabevitel), ill. rossz beidegződés (pl. maradékot nem hagyunk a tányéron, az a tied, amit megeszel, ételt nem dobunk ki stb.)

Állandóan nyomatják a fehér kenyeret, a kiló cukorral megszórt péksütiket....

A gyerekek egyre kevesebbet mozognak, ellenben egyre korábban és egyre többet ülnek a számítógép és a tv előtt.

2011. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Egy 10 éves gyereknél persze értem. De az óvodás gyerek már a számítógép előtt ül? És nem mozog? Ez is rejtély nekem, most hogy ilyen szép idő van, a gyerekeimet be sem lehet csalni az udvarról. A gyereknek lételeme a szaladgálás, nem?

A 3 éves lányom így eszik: reggelit nem akar enni, úgyhogy egy kis gyümölcssalátát csinálok neki, banán-alma-kiwi-narancs, ami van itthon. Azt legyűri. Délelőtt általában megyünk a boltba, ott kikönyörög egy csokit. Ezért ebédet már nem is akar enni. Mindig megfogadom, hogy nem kap csokit, de túl gyenge vagyok...

Uzsonnára leves, vagy tészta, kenyeret, krumplit nem eszi. Mekis kaját próbáltunk már, de utálja. Igaza van, én is utálom, csak a fagyijuk finom.

Vacsira azért bepótolja, ami szintén egy elég rossz szokás, de akkor már nagyon éhes, akkor megeszi a napi maradékot, főzeléket, tejbegrízt, virslit, tejberizst, müzlit. Sajnos elég kevés dolgot eszik meg, és nem ér rá leülni. Sokszor a kajával szaladgálok utána, hogy legalább egyen valamit.

A fiam 1,5 éves, ő nem nagyon válogat, de csak egy fél adagot eszik meg a korához képest.

Üdítőt nem adok nekik, a kóláról azt hallottam, hogy oldja a fogakat, úgyhogy nem kell az.

2011. ápr. 9. 16:47
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
A mekis fagyi is tömény cukor:-((((
2011. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem is adom a gyereknek, csak mi esszük, felnőttek.
2011. ápr. 9. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!