Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hörgőszűkületre Ventolin...

Hörgőszűkületre Ventolin bevált? Mennyi idő után hatásos? Kinőtte a gyerek, vagy asztmás lett?

Figyelt kérdés
14 hós kislányomnak Ventolint írt fel az orvos, mert nagy valószínűséggel hörgőszűkülete van. Gyakran náthás, köhög és nehezen gyógyul.
2011. ápr. 10. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Én egy 28 éves anyuka vagyok én évek óta ventolint használok az asztmámra.Még én nem hallottam,hogy ezt gyereknél is alkalmazzák.
2011. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia, nekünk is ventolint ír fel a doki már egy éves kora óta, valahányszor köhögős a most 27 hós lányom. de nekünk sosem mondta, hogy hörgőszűkülete volna, bár biztos csak nem akart beijeszteni, nem tudom.

nálunk is gyakran köhög és náthás, erre annyit mond a doki, hogy hajlama van rá, asztmatikus a köhögése, és allergia is húzódhat a háttérben.

én ezt némi fenntartással fogadom, ugyanis én egész életemben semmire nem voltam/vagyok allergiás, és ebben a téli szezonban mégis kéthetente jöttek rám a köhögős náthák, pont mint a lányomnál. ráadásul a ventolin sem tett csodákat neki, mostanában már nem is használom.

Nektek mit mondott az orvos? Asztmát jósol?

2011. ápr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


nekem két fiam van, a nagyobbik nyáron 8 éves lesz, a kicsi most 2,5 éves.

Mindkettő általában gégegyulladásos. A nagyobbik már kinőtte a befulladásos eseteket. Őt elvittem mindenféle vizsgálatra mert iszonyatosan tudott köhögni, és egyszerűen nem szakad neki fel. Nekünk is írtak Ventolint, na arra ami nekünk volt, nem használt.

A kicsinél amikor először befulladt akkor írattunk inhalálót, na az nálunk csodákat művel. Ahogy elkezd köhögni, elalvás után szivatom vele(a szájához veszem és úgy belélegzi). Amióta ezt használjuk nem fulladt be(most lekopogtam.)

Arra ami nektek van nem tudom, hogy jó e lesz a Ventolin, nekünk nem volt jó.

Azt mondták nekünk az orvosok, hogy akinek állandó gégegyulladása, és hörghurutja van, az általában allergiás, vagy asztmás lesz. Hála égnek(ezt is lekopogom) egyenlőre egyik gyerekem sem az.

2011. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor használjátok, ha tényleg szükség van rá. A fiam 3,5 éves kora körül kapta a Ventolint, mert nagyon gyakran köhögött, és asztmára gyanakodott az orvos. Így utólag azt gondolom, hogy semmi baja nem volt a gyereknek azon kívül, hogy elkezdte az óvodát és elkapott mindenféle vírust. 5 évesen cukorbeteg lett. Azóta rengeteget olvastam arról, hogy mi okozhat cukorbetegséget, és többek között az asztma ellenes inhalációs szereket is gyakran említik, mint lehetséges okot. Mi nagyon megbántuk, hogy annak idején hallgattunk az orvosra.
2012. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már másodjára kapta a gyermekem a Ventolint, asztmatikus hörghurutra. Ami közel sem azonos az asztmával. Valami vírusfertőzés okozza ezt is.

A hörghurutnál a kilégzés nehezített, zörej, vagy sípolás hallható. Erre adják a Ventolint, vagy Spiropentet.

Pár napig kellett használni napi 4*2 puff.

2012. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!