Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Suttogónak a felvesz/letesz...

Suttogónak a felvesz/letesz módszere hatásos, Bevált valakinél?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám éjszaka is 3 óránként felkel.Szopizik és jó esetben vissza is alszik.Este 9-től reggel 8-ig "alszik".Napközben szinte alig alszik,kb. kétszer fél órát.Persze csak cicin hajlandó elaludni.Olvatam a Suttogó könyvét és az alapján nagyon rosszul csinálok valamit.Ő javasolja a felvesz/letesz módszert. Ismeri valaki? Bevált? Érdemes megpróbálni vagy hagyjam,mert majd kinővi ezeket a rossz szokásokat?
2009. febr. 2. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Milyen rossz szokásra gondolsz?Arra hogy szüksége van rád?? 5 hónapos könyörgöm..egy pici baba,a te babád,legyél ott amikor szüksége van rád,nem véletlenül ébred fel vagy sír.Én ezt javaslom a mindenféle "trükkök" helyett.
2009. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!

Na itt megint mindenki egymasnak esik majd, de ez nem a te hibad. :)

Szoval en nem olvastam a Suttogot, hanem magamtol alkalmaztam ezt a felvesz-letesz modszert. Az en babam meg csak 3 honapos, de allandoan ejfel korul aludt csak el, hiaba hoztam elore a furdetest. Ebben az elejen kozrejatszott a hasfajas (alt. 9-12-ig kinozta), aztan meg mar megszokassa valt. Reggel meg persze aludt akar 11-ig is. Feltem hogy elobb-utobb ki fog tolodni kesobbre es esetleg felcsereli a ket napszakot, ugyhogy elkezdtem mindig egy picit elorebbhozni az alvasidot. Most ott tartunk hogy 7-kor van furdes, aztan vacsora es ugy 8-tol elkezdem altatni, megolelgetem, joejt puszi, aztan leteszem a kisagyba, elinditom a zenelo forgojat. Ha nyoszorog meg nem veszem fej,de ha elkezd sirni azt nem hagyom, kiemelem, megszeretgetem. Amint megnyugszik visszateszem, ha nem sir, akkor is megsimogatom a kis arcat, megfogom a kezet hogy erezze ott vagyok. Ezt ismetelgetem amig el nem alszik. Az elejen 2 ora volt, most mar ugy 15-20 perc alatt elalszik. Sirni sosem hagytam, viszont ringatva altatni se tudnam mar sokaig a sulya miatt. Nalunk bevalt, igy alszik ugy 4-5-ig, akkor eszik egyet, majd azonnal visszaszundizik meg 8-ig. Mostansag elofordul hogy fel-felebred ejjel mert megehezik, de nem banom, mert megeszi amit kivan aztan alszik is tovabb. :) De azert megprobalom emelni az adagjat (tapszeres babo), hatha fejlodesi ugrasa van.

ja es napkozben mi sem alszunk tul sokat, de igy legalabb ejjelente hosszut alszik.

2009. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám sem alszik nappal, egészen pici korától fogva csak napi 2x 30-45 percet. Ezt is küzdés elérni. Én azt csináltam, hogy amikor észrevettem, hogy fáradt, akkor megpróbáltam elringatni, ha nagyon ellenállt, akkor visszatettem játszani, és egy fél óra múlva próbáltam újra. A hetedik hónapra fixen beálltak az alvási idők, és kialakult egy "egyezményes jel", ami az "anya, altass el" jelentéssel bír, úgyhogy valamivel könnyebb. De néha így is sokat küszködtünk.

Én soha nem hagytam, hogy cicin aludjon el (bár éjszaka általában fel sem ébredt igazán a szopizáshoz), de nem is volt hajlamos rá (ha jól lakott, mindig kiköpte a cicit). Inkább ringattam, és simogattam, énekeltem neki. Ha nagyon hozzászokik a cicihez, akkor nehéz lesz később, szerintem. De hát ezt mindenki maga érzi.

2009. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Az előző vagyok: ha túl gyakorinak érzed az éjszakai keléseket, akkor próbáld meg este a szopizás előtt valamilyen "jó éjt táppal" kiegészíteni a vacsorát, utána fürdés és a cici, hátha nem éhezik meg olyan gyakran.

Csak egy tipp, nálunk sajnos nem vált be, mert nem hajlandó tápot enni.

2009. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én megcsináltam, és sikerült. Lányom 5,5 hós, és a nappali altatás csak babakocsiban ment :-). Elhatároztam, hogy beszoktatom az ágyba. Első nap csak fél órákat aludt. Az éjszakákkal korábban semmi gondunk nem volt. Átaludta gond nélkül. Van egy tanácsom (erre én is hamar rájöttem): nem elég a suttogó módszerből csak egy részt kiragadni, az egészet egységként kell tekinteni. Ha alvásgondok vannak, meg kell nézni az összes többi tényezőt is(pl. evés rendszeressége)Bevezettem a rendszert, és azóta nappal is 1-1,5 órát alszik. Már rögtön 2 nap után.Minden szépen a helyére került. 5 hónapos volt a lányom, amikor elkezdtem (mint a Te babád). Javaslom, próbáld meg bevezetni fokozatosan a 4 óránkénti szopizást (elég kell legyen, mert már nagy baba). Ha gondolod egy napig mérd mennyit eszik, hogy biztos legyél benne. Niki 4x szopizik, plusz 11kor az álometetés. Ha megkapja az elegendő kaját, éjszaka nem fog felkelni. De most nem akarom nagyon részletezni a suttogót, hosszú lenne. Működik a felvesz/letesz, de önmagában nem biztos, hogy eredményt fog hozni az éjszakai ébredésekre. De szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha szeretnéd.
2009. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!