Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudna a kislányom egyedül...

Hogy tudna a kislányom egyedül pisilni a szabadban?

Figyelt kérdés
5 éves. sokat járunk túrázni. nem tud még guggolva pisilni. eddig úgy pisilt, hogy fogtam a térde alatt. de télen nagyon szégyenlős lett. amikor a hétvégén túráztunk egész nap tartogatta a pisit, nem volt hajlandó segítséggel pisilni. bilink nincsen és ezért nem akarok venni. a papírbili meg macerás, az erdőben nem lehet eldobni, próbálkoztunk vele, de abba se hajnaldó pisilni hogy tudna egyedül pisilni az erdőben?

2011. ápr. 12. 16:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
ma megpróbált guggolva pisilni. de pisis lett a nacija, és mivel nem tudta tartani magát bele pottyant a pisibe a földön, sírva mesélte nekem, hogy járt. a tuskóra vagy kidőlt fára ülést úgy gondolnám, hogy a végbélnyílás mögötti részével a popsijának ülne rá a tuskóra és így tudna kakilni is. vagy wc papírt rakné a kidőlt fára és ugy pisilhetne rajta rendesen ülve is. várok még ötleteket, és véleményt arról amit írtam. hogyan tudna guggolás közben kapaszkodni? milyen más pózban tudna pisili?
2011. ápr. 14. 20:11
 12/18 A kérdező kommentje:
valkinek van még ötlete?
2011. ápr. 15. 21:39
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen van ötletem! Ne sajnáld már a pénzt egy bilire!Tényleg annyira drága lenne egy bili?Én tegnap láttam, hogy már van 1000 ft ért is bili, mit kell itt gondolkodni!Bili és kész!Miért szenvedjen és tartogatjon az a szegény kislány.
2011. ápr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs más én is azt mondom hogy vigyél neki bilit. Igaz nem a legkisebb, de a cél érdekében mindent megér.

A másik magyarázd el neki, hogy ne legyen szégyenlős, neked is ugyanolyan van. Te is pisilj előtte, mutasd meg hogyan kell előrehúzni guggolás közben a nadrágot, bugyit, hogy ne pisiljük le. Nézd meg az ő verzióját és adj neki tanácsot, tegye jobban szét a lábát, vagy épp ne annyire, hogy fogja meg a naciját és bugyiját stb. és gyakroljatok ketten és nevessetek.

Ha pedig azért nem engedi, hogy fogd mert szégyenlős, akkor mond el neki, hogy te ha pl hátul fogod a hóna alatt, akkor nem is látsz semmit, vagy mondjuk csukd be a szemed nézze meg ő is, vagy közben énekelj és akkor háthta el tud lazulni, mert úgy érzi nem is rá figyelsz, de közben mégis fogod. Ha elmagyarázod neki a dolgokat meg fogja érteni.

Én a fára nem ültetném semmiképpen sem. se így se úgy, shogy sem. Akkor már inkább cipelném a bilit. Lehet az lenne neki a legkényelmesebb, mégha eddig nem bilizett akkor is.

Nyáron jó megoldás, hogy leveszi a bugyiját és félig guggolva pisil, majd visszaveszi a bugyit. De télen meg hidegben ez nem a legjobb ötlet.

Majd írd meg mire jutottatok.

2011. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A szégyenlősséget a szülők nevelik a gyerekekbe. Mondd el neki, ha háttal fogod, nem látod a punciját.
2011. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kicsit off, bocsánat, de én azért elgondolkodnék azon, hogy lett ilyen szégyellős, mert nem hiszem, hogy magától alakult így... Meg kéne keresni az okot, akkor könnyebb lenne magát a problémát is orvosolni.
2012. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 IronMan84 ***** válasza:

A szégyenérzetet pedig a szülők nevelik a kislányokba.

Ennek elkerülésére a strandon lehet felkészíteni őket.

A strandon nyugodtan pisilhetnek a fűbe, itt nyugodtan gyakorolhatják a guggolva pisilést, a strandon fürdőruhában vannak mezítláb, a ruháik sem áznak el, így később elkerülhetők lesznek az ilyen esetek.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Nos az itteni válaszokból is látszik, hogy emiatt később biztosan ennyire szégyenlősek lesznek és ilyen helyzetbe kerülnek.

2015. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Tudnám javasolni az Intim Kála nevű terméket. Eredetileg felnőtt nőknek lett kitalálva, de szerintem kis segítséggel egy kislány is tudja használni. (ha megtanítod neki a használatát, akkor egyedül is)
2015. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!