Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétségbe vagyok esve! Kislányo...

Kétségbe vagyok esve! Kislányom két éves, most derült ki hogy terhes vagyok. De a lánykám miatt nagyon aggódom. Egy percet nincs el egyedül, a játszón is húz magával mindenhova, a babákat bántani akarja a játszón is. Mi lesz így?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lesz egy kicsit nehezebb időszak az életedben, aztán majd összeszoknak. Kicsi lányod szociális fejlődésére biztosan nem lesz rossz hatással a baba érkezése, ha okosan kezeled a helyzetet. Később meg nagyon jó lesz a kicsi korkülönbség.
2011. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Szoktasd le magadról a lánykádat! Nem baj,ha eleinte hisztizik.Két éves gyereknek már kell tudni az anyja távollétében is játszani egyedül.
2011. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a babádat hordozd pl. kendőben vagy mei tai-ban, és akkor tudsz menni a naggyal, lesz szabad kezed. Csak egy ötlet, és ha ennyire aggódsz, szerintem érdemes kipróbálnod.

Nálunk 20 hónap a különbség, és én is ettől féltem, de a hordozóval minden megoldódott (bár mi az első babának vettük, őt is cipeltem).

[link]

[link]

És ne aggódj, minden meg fog oldódni, ha ügyesen kezeled! :)

2011. jún. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen, mert otthon egyedül van és nem szokott hozzá, hogy meg kell osztania másokkal a dolgait. Ha lesz egy kistestvére, először lehet, hogy rossz lesz neki és neked is oda kell figyelned, hogy ne bántsa, de egy idő után úgyis meg fogja szokni a babát, hiszen együtt fognak élni.
2011. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Járjatok minél többet közösségbe. Lassacskán úgyis oviba fog menni (gondolom), és ha ennyire nem tud egyedül ellenni, nem lesz könnyű neki a beilleszkedés. Tehát ha nem várnál babát, akkor is bőven itt volna az ideje, hogy megtanuljon nélküled is játszani, a többiekkel pedig rendesen viselkedni.
2011. jún. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Sokat kellene társaságba mennetek, láthasson kisbabákat is, és mindig magyarázz neki velük kapcsolatban. A pocaklakóra is már most kezdd el felkészíteni, 9 hónap elég hosszú idő.

Alapvetően nagyon elrontottál valamit a nevelésével, ha egyáltalán nincs el egy percet sem egyedül, illetve ha bántja a többi gyereket, de van még időd ezen alakítani, rá fog menni némi energiád, de megéri.

Nálunk pont két év a korkülönbség és eltekintve néhány apró problémától, elég könnyen ment a két gyerek összeszoktatása. A nagyobbom már kifejezetten várta az öccsét. Most is nagyon szeretik egymást, a kicsi épp 10 hónapos, már jól eljátszanak együtt, mi már a harmadik babán gondolkodunk. :-)

Próbáljatok sokat beszélgetni, meg az se lenne hátrány, ha lenne a környezetetekben hasonló korú gyerek, akinek már van kistestvére, hogy láthassa a kislányod, milyen is, ha valakinek testvére van.

Oviba én nem adnám, ha ennyire anyás, akkor még rosszabbra számíthatsz, ha a kicsi megszületik és őt elküldöd otthonról.

Előttem írta valaki a kendőt, mei-tai-t, mindkettő nagyon jó megoldás, mi is használjuk, sokat könnyít a dolgokon.

Egyébként meg ne aggódj, igyekezz nyugodt és vidám lenni, engedd el a problémákat - tapasztalatból tudom, hogy a gyerekeink pontosan azt teszik, amit tőlünk látnak. Ha te nyugodt vagy, bizakodó, a lányod is az lesz.

Sok boldogságot nektek!

2011. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!