Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19hónapos kislányom még nem...

19hónapos kislányom még nem tud egyedül enni. Ha próbálkozik akkor meg csak szórakozik! Próbálkozzak vagy várjam meg még ő szeretne?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy próbálkozzon! Adj neki kanalat, mikor eteted, először persze, hogy nem tudja, mit is kezdjen vele! de tudod: gyakorlás a tudás atyja ... minél többször próbálkozhat, annál ügyesebben fogja használni az evőeszközöket. ha még vársz és mondjuk 2 évesen engeded csak próbálkozni, akkor is eleinte játszani fog, maszatol, stb...
2011. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen korban ez teljesen normális. Még a bölcsiseket is kétkanalas módszerrel etetik (a kisebbeket).

Volt olyan, hogy a 27 hónaposnak is segítettem enni, mert nem a megszokott kanala volt és nem tudott vele rendesen bánni.

2011. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

20 hós kislányom kb. egy hónapja eszik "önállóan". Villával ügyesen felszurkálja az ételt, a kanálból viszont sokszor kiborul. 3 falatonként én is nyomok a szájába egy kanállal, hogy ne csak a földön legyen az ételből.

Hagyd, hogy próbálkozzon, hiszen csak úgy tanulhatja meg.

2011. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Majd ha kicsit már kiszórakozta magát, fog enni, is, ne aggódj! Addig is legyen nála is egy kanál meg nálad is! :)
2011. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek!:):)
2011. júl. 5. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

19 hónaposan egyedül enni?

Első gyerek ugye????

Nekem is 19 hónapos a legkisebb gyerekem,de még nem eszik egyedül kanállal.

Ne aggódj!


4 gyerkőc anyukája

2011. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Kisfiam 28 hós és kb 4 hónapja eszik egyedül.

Sokáig nem is érdekelte az egyedül evés, pedig a lehetőség és a türelem meg volt hozzá.

Amikor elkezdte, akkor kifelé fogta a kanalat és jó darabig eltartott, amíg rájött a fogásra.

Az is zavart okozott, hogy a gyerekek ilyenkor még általában nem tudnak dönteni arról, hogy melyik kezüket használják a kanalazáshoz.

Nálunk most már bal kézben van a kanál.

2011. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 19 hónapos, de nekem még nem jutott eszembe, hogy aggódjak azért, mert nem eszik egyedül. Én úgy csinálom, ahogy a többiek is írták előttem, nála is van egy kanál, és ő is kanalaz magának, miközben én etetem. Ja, és hol jobb, hol bal kézzel. Türelem, van még idejük bőven.:)
2011. júl. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos volt a fiam, amikor kiírtam egy ilyen kérdést. Akkor őt még etettem, ő pedig közben eljátszott vmilyen kupakkal. Annyira lehurrogott mindenki, és megijesztett, hogy sosem fog szépen enni a fiam, hogy másnap kezébe adtam egy villát, és elétettem a nudlit. másnap kanalat is kapott, azzal nehezebben ment a dolog, de egy hét alatt belejött. Most 22 hónapos, nem eszik tökéletesen, de ha akarja, szépen bekanalazza az ételt, aztán tol egy falatot a másik kezével (amiben nincs kanál:)

Szóval, szerintem ebben a korban általában elég ügyesek ahhoz hogy egyedül egyenek (na persze számítani kell arra, hogy maszatos lesz az asztal), neked kell eldönteni, akarod e.

2011. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!