Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislanyom par napja megfazott...

Kislanyom par napja megfazott kicsit kohogott de semmi kulonos. Mi az ami latok most a torkan?

Figyelt kérdés

Most kicsit dunnyog nehezen kap levegot hiaba fujok neki bele.Szerintem csak elvan dugulva.Nem igazan jon belole semmi csak neha csordogal.Igaz emiadt nehezen alszik.Ma mondtam had nezzem meg a torkat es hatul ket oldalt bevolt neki pirosodva es mintha kicsit holyagos is lett volna?Nem tudjatok mit jelent ez?

Kulfoldon elunk es hiaba viszem orvoshoz napokat kell varni egy idopontra es akkor sem mondanak semmit csak szedjen szirupot es majd elmulik igy nem is igazan szoktam elvinni csak ha nagy baj van.23 honapos.


2011. ápr. 14. 12:09
 1/6 anonim válasza:
Adj neki kakukkfű teát 1 ek 2dl forró víz 10-15 perc. Akkor is adhatod, ha már nem beteg. Max pici mézet tegyél bele, ha muszáj. Lándzsás útifű tea is jó. És a Grape-fruit csepp. De szerintem csak az íztelen változatot inná még meg, amire rá is van írva. 4 csepp naponta vírusölő. És nagy adag C vitamin. Enyémek betegség idején 600-700 mg-ot is kaptak elosztva a napban 3-4 napig.
2011. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

herpangina

virusos eredetu betegseg, ami tprokfajassal, bedugult orral, esetleg lazzal jar. en gyulladascsokkentot adnek(nurofen), paracetamolt ha lazas es orcseppet.

2011. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is kis köhögéssel kezdődött,aztán beerősödött éjszakára,az orra minimálisan folyt,kicsit el volt dugulva.Hőemelkedésre aztán lázas lett,irány a doki!!Mi csak 1 napig vártunk,vittem az orvoshoz.Hát jól tettem,mivel már átterjedt a vírus a légcsövére,a torkára,és a mandulájára.Kap szirupot,köptetőt,borzalmas étvágytalan,inni is alig tud.Láza már nincs,de köhög.Ha a te babádnak nincs láza,nem valószínű hogy komoly a baj,az enyémnek magas volt,39C.Azért vidd el dokihoz.
2011. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha holyagos neki akkor nem lehet, hogy tuszos mandula gyuladas? Ne haragudjatok lehet nagy hulyeseget irtam de emlekszem nekem amikor mandula gyuladasom volt kis feheres holyagok voltak ketoldalt a torkomba. Nem artana ha megnezne egy doki. :( Tudom milyen nehez, en is kulfoldon alkom (Anglia) es itt is nehez idopontot szerezni. De en mar megszoktam es nem is hivom oket idopontert hanem egybol a dokit hivom, a ygerekm haziorvosat. Nem tudom merre eltek de en ezt szoktam csinalni, hogy hivom a dokit es amikor felveszi az aszisztens mindig mondom, hogy nekem nem idopont kell a doktorurral szeretnek beszelni, beteg a gyerek. Nagy nehezen kb. 2-3 ora mulva visszahiv a doki, elmondom a gondomat nagy ketsegbeesve es eddig mindig azt mondta a doki, hogy anyuka hozza ba a gyereket es megnezzuk. :) Minidg meg aznap vittem altalaban este 5-6 kozott egy alakalom volt amikor csal masnap reggel 9-kor tudott fogadni mert nagyon tele volt. Nekem az idopont sosem jott be. Multkor 40!!! fokos volt majdnem a kisfiam laza es 3 napra ra akartak idopontot adni! :O Mondtam, hogy na nem azonnal akarok beszelni egy dokival nem egy recepciossal. Azota en mar a dokival akarok mindig beszelni, nem is probalkozom idopontal. Szerencsere ritkan beteg a kisfiam igy nem megyek nagyon a doki idegeire. :) Jobbulast kivanok nektek!
2011. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Mi is angliaban elunk es ugyaez a helyzzet nallunk is.Enni eszik eleg jol.Mar nem kohog csak ritkan de az orra van bedgulva es a torkat is csak egy pillanatra lattam.Hat lehet kerek majd egy idopontot.
2011. ápr. 14. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak ilyen tünettel diagnosztizáltak tüszős mandulagyulladást.
2011. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!