Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyszerűen nem értem a védőnőn...

Egyszerűen nem értem a védőnőnket miért akarja fogyókúráztatni 2 és fél éves kisfiamat? Nektek hány kg (volt) ennyi idősen gyermeketek?

Figyelt kérdés
18,9 kg és 92cm magas.Nem mondom hogy vékony testalkatú de nem is olyan kövér mint ahogy a védőnő kiosztott ma a tanácsadáson.Azt mondta hogy ha nem kezdem el most visszafogni az étkezését felnőtt korában komoly problémái lehetnek.Pedig nem eszik sok csokit vagy nasikat se nagyon.Nem azt mondom hogy soha nem adok neki de nem ezzel tömöm egész nap.Csak egyszerűen imád enni főleg a főt ételeket, főzelékeket husit.De hogyan fogyókúráztathatnék egy ekkora gyereket?Ha nem lakik jól kinyitja a hűtőt és kiveszi ami neki kell.Én inkább örülök annak hogy nem kell tukmálni belé a kaját mint sok más gyereknek.Azt mondta a védőnő ha nasizni akar adjak neki bulátát.Azt se tudom mi az.Másnak hány kg ennyi idős gyereke?Tényleg akkora a baj?
2011. ápr. 14. 19:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Több zöldség,kevesebb kenyér,max. ennyit tehetsz,de én se fogyókúráztatnám kimondopttan.

Sokat számít milyen a csontozata is.


Van egy kisfiu aki az enyémmel egyidős,és sokkal kissebbnek,vékonyabbnak néz ki,mérlegen pedig ő mutat többet.

2011. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Hááát, azért 92 centisen olyan 14 kilónak kéne lennie. a + 4 kiló ebben a korban és ezzel a magassággal nagyon sok.

(az 30%)

vedd vissza a nasit és a főzelékeket se rántsd. te vagy a szülő olyan nincs, hogy a gyerek azt csinál amit akar. sokkal nehezebb lesz, ha 10évesen +20 kiló lesz rajta és nem tud focizni

2011. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Lányom is ennyi idős,94 cm és 14kg.
2011. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

Tényleg ekkora. A súlya egy 6 éves gyereknek felel meg.

Következményei elég hamar: magas vérnyomás, cukorbetegség, és a velejáró dolgok, látásromlás, mozgásképtelenség. Arról nem beszélve, amit az iskolatársaitól kapni fog a kövérségéért.Állandó fusztráció,csúfolás, teljesítési képtelenség.

Hallgas a védőnőre,mert jót akar.

ÉN megvonnám a kenyeret,és jutalomért kapna csokit,nagy ritkán.Sok gyümülcs és zöldség rágcsálni.

2011. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Kenyeret nem is nagyon eszik nasit is csak ritkán.Egyébként az apja és én se vagyunk vékony testalkatúak.Ez számít?
2011. ápr. 14. 19:12
 6/46 anonim ***** válasza:

Tényleg ekkora. A súlya egy 6 éves gyereknek felel meg.

Következményei elég hamar: magas vérnyomás, cukorbetegség, és a velejáró dolgok, látásromlás, mozgásképtelenség. Arról nem beszélve, amit az iskolatársaitól kapni fog a kövérségéért.Állandó fusztráció,csúfolás, teljesítési képtelenség.

Hallgas a védőnőre,mert jót akar.

ÉN megvonnám a kenyeret,és jutalomért kapna csokit,nagy ritkán.Sok gyümülcs és zöldség rágcsálni.

2011. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős a fiam, éppen tegnap mértük. 101 cm és 16,2 kg. Szerintem is sok egy kicsit a súlya a magasságához képest. Most jön a gyümölcs szezon, adj neki inkább kevesebb főzeléket, sok gyümölccsel. A gyümölcs nem hízlal annyira és még egészséges is!
2011. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Persze hogy számít a genetika!De szerintem is picit sok a súlya, de fogyókúrás semmi képp!Több mozgás, több gyümölcs-zöldség, és folyadék!

De itt a tavasz, majd lemozogja!

2011. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
De félre értettetek nem kövér bár nem is olyan vékony, inkább izmosnak mondanám, nagyon sokat gyalogol és sok gyümit eszik meg zöldséget.
2011. ápr. 14. 19:14
 10/46 anonim ***** válasza:
Valószínüleg abban számít, hogy gondolom elég laktató kajákat főzöl.próbálj váltani. Rántásos főzelék helyett csinálj párolt zöldséget, grillezett húst, sok salátát.
2011. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!