Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menyire engedsz a hisztinek...

Menyire engedsz a hisztinek 2-2,5 éves gyermekednél? Én nem, következetes próbálok maradni.

Figyelt kérdés
Ma pl. nem akart levest enni, csak palacsintát. 5 percig ment a hiszti, mondtam neki, hogy nyugodjon meg. Felvettem, meg is nyugodott, megbeszéltük, hogy egyen egy kis levest, és kap palacsintát is. Evett is levest. Mindég törekszem arra, hogy kompromisszumot kössek vele. De amit nem szabad azt nem szabad. Sajnos sok ellenpéldát is látok. Pl. barátnőm kislánya. Minden megvan neki engedve. Múltkor késsel rohangált a lakásba, az ütő megállt bennem amikor megláttam.Anyukája meg, ja így szokta. 3 éves a kislány. Nem tartom magam tökéletes anyának, ne értsetek félre, csak kíváncsi vagyok.Más lehet, hogy másként csinál dolgokat mint én. Én mindent úgy csinálok, ahogy nekem jó, és ahogy gondolom.
2011. ápr. 16. 13:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!

CSinalja mindenki,ahogy akarja,csak nem kell hencegni,sem provokalni :)

2011. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Na, sikerült vitát szítanom. Nem az volt a szándékom, és írtam is hogy nem vagyok szuper anya. Én is biztos csinálok rosszul sok mindent, vagy nem úgy ahogy mások, és az másoknak furcsa. Lassan nem érdemes ide kérdést feltenni sem, mert vagy vita van, vagy mennek a beszólós beírások. Miért van ez lányok? Én most csak a következetességgel kapcsolatban tettem fel kérdést, hogy ki hogy csinálja, erre tessék. Le vagyok hurrogva, meg szuper anyázva. Amikor erről szó sincs.
2011. ápr. 16. 13:54
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Mennyire?Éppen ma határoztam el,hogy majd sokkal következetesebb leszek.Hetek óta tart a hiszti,legyen szó bármiről.Ma az evésnél...Mondhattam én bármit,nem evett.Álomba sírta magát a cumiért,de nem adtam.Ha eszik,van cumi,ha nem,akkor nincsen.Nem tudom,jól tettem-e,vagy sem,de eredményt várok magamtól,különben évek múltán ő lesz a főnök és majd csak pislogok.


Amúgy front van,hogy piszkálódtok? :)

2011. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
próbálom,úgy kezelni a hisztijeit,ahogy azt a hiszti megköveteli.van amit jó megelőzni,van amit viccel,bohóckodással el lehet ütni,van amikor magyarázok egyszer kétszer 5 ször is,és van amikor magyarázok de nem érik el hozzá,ilyenkor ott hagyom pár perc és csend is van.A határok mindenkinek mások.az é fiam most semmit nem eszik igy örülnék ha 2 harapás palacsinta bele menne.Látod,ezek annyira szitu kérdések is.nem vagyok vaskalapos,de nem riadok vissza attól hogy sír egy kicsit a fiam.A védőnőm azt mondta ő nagyon szomorú lenne ha egy gyereknél kimaradna a dackorszak,mert ennek oka van,ezek mind kellene a gyerek személyiség fejlődéséhez.és sajnos sokszor van amikor felemelem a hangom,mert én is emberből vagyok.ez ezzel jár.
2011. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Engem nem "térít ki egy ilyen dolog a hitemből". Volt már, hogy anyósomék délben úgy hozták haza a 2 évesemet a sétából, hogy bekajáltak vele a cukrászdában. Naés, majd eszik főtt ételt délután. A lényeg, hogy egyen. Gondolom, te az a típus vagy, aki egy ilyen után anyóst ölne... :D Lazíts! :)
2011. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
hát pl az én lányom nem igazán szereti az édességet,leveses és húsos,de ha mégis kérné akkor mondom nem ha hisztizik akkor is nem aztán abba szokta hagyni mert tudja hogy nálam nincs apelláta,de az apjánál is tudja mit engedhet meg magának,ha nem akar jönni a térről felkapom és hozom majd amikor a rizikós hely közeléből eljöttünk leteszem ennyi 2 éves 3 hetes
2011. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nem a kérdésre próbáltok válaszolni ezen az oldalon soha, hanem azt keresitek kibe hogyan lehet belekötni.

Én is igyekszem következetes lenni, kisebb-nagyobb sikerrel. Néha még mindig ellágyulok, de nem tudok tenni ellene.

2011. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha valamire azt mondom, hogy nem, akkor az nem, nem engedek neki. Próbálom elmagyarázni neki, hogy miért nem, megnyugtatni, de akkor sem engedek neki soha. Ha egyszer engedek, összezavarodik és a következő alkalommal csak még jobban fog hisztizni.

Nem vagyok szigorú, nem tiltok mindent, de ami nem, az nem.

2011. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!