Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jovo honapban lesz 2 eves a...

Jovo honapban lesz 2 eves a lanyom es szeretnem leszoktatni a cumirol. Ti hogy csinaltatok? Tanacsok?

Figyelt kérdés

A cumit csak alvashoz hasznalja.De szeretnenk leszoktatni arrol is.Mondogatjuk neki mar par nepja hogy lassan el kell mar dobni mert o mar nagylany,kifogjak nevetni es hasonlok.Most eloszor elaludt cumi nelkul(delutan) de faradt is volt.Kicsit sirdolgalt de ahoz kepest hamar elaludt.Ti egybol elvetetek ejszaka is tole?Mennyi ido volt mire tudott nelkule aludni?Milyenek voltak az ejszakak?Nem lett rosszabb alvo?En az ejszakatol tarok megha elis alszik nelkule mostanaba sokat felkel es nehezen alszik vissza hatha meg a cumi is elveszem tole?Mit gondoltok? Most este maar nehezebben aludt el es persze en voltam a kenyetlen anyuka aki a konnyes szemu lanyanak nem ad cumit!Apa rogton mondta add neki oda ,eleinte csak napkozbe vedd el tole-mondta apa!Persze kozoletem vele hogy ne szoljon bele nem neki kell csinalni es majd felkellni!Ha ejszaka felkellne oda adnatok neki?Mivel ejszka nem allhatok neki magyarazni hogy tudod azert nincs cumi mert...

Elore is koszonom a tanacsokat!


2011. ápr. 16. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Emnyém 2 éves és 1 hónapos, mostanában "elviszi a cica" és csak a délutáni, esti alváshoz hozza vissza.
2011. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam a gyerekemnek aki most 2,5 éves, de nem szabad, mert a gyerek elhiszi, és ha rájön hogy nem igaz, haragudni fog ránk hogy becsaptuk. Nagyon érzékenyek és okosak a kicsik. Még a macskához is egyből odament "érdeklődni". Egyik ismerősömnek az jött be hogy azt mondta a gyereknek hogy jól van, csak cumizzál, majd kiesnek a fogaid, és ettől úgy megijedt hogy lerakta, és azóta ezt mondja minden társának az oviban, aki még cumizik. Én is kipróbáltam ezt, és lehet hogy eredménye lesz, mert inkább csak nézegeti most már. Ha 3 éves koráig cumizik az nem nagy baj, úgyis abba fogja hagyni. Olyat kell mondani neki ami hihetően hangzik, ez a lényeg.
2011. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi cumink veletlenul kiesett a szajabol az erkelyen a racs alatt.

Leszaladtunk,amikor nem latta zsebre raktam.Biztos a postas bacsi vitte el,azt mondtam neki.

Kb 1,5 eves volt.

Azutan nem kereste,elvitte a postas es kesz!

Mar gondolkodtam,hogy veszem el majd a cumit.

2011. ápr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
miért kell elvenni tőle?miért zavar hogy egy kétéves cumizik?mi is csak alváshoz használjuk,és látom mennyire fontos neki.nincs szívem erőszakkal megfosztani tőle,csak ha megérett rá,és önként le mond róla.Nálunk első fiamnál is igy volt,megtudják tenni egyedül is persze kis segítséggel,de nem úgy hogy elveszem tőle és kész.Persze ez a te döntésed,nem kritizálni akarlak.
2011. ápr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is amondó vagyok, hogy nem életkorhoz kell kötni a cumi elvételét. Persze elő kell készíteni a terepet, mondogatni kell, hogy nem szép, figyelni kell, hogy napközben ne legyen szem előtt, stb.

A fiam most 19 hónapos, és én minden reggel elkérem tőle a cumiját, akkor elrakom, hogy ne lássa. Nem is kéri. A déli alvásnál nagyok keres valamit, akkor hirtelen meglesz a cumi, de amúgy nem adom neki oda. Két hete még szinte egész nap a szájában volt a cumi, most meg már csak alváshoz használjuk. Amíg kéri, mindig oda fogom neki adni, előbb-utóbb elhiszi nekem, hogy nem szép cumizni, nem lesznek szépek a fogai, stb. De mindig igazat mondok neki, nem akarom "valakire, valamire" ráfogni. Ha abbahagyja, az legyen az ő döntése.

2011. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!