Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam át a lassan 2...

Hogy szoktassam át a lassan 2 éves fiamat a rácsoságyból a rendes ágyba? Főleg ha az új ágya a szoba másik részére kerül?

Figyelt kérdés

Szeptemberben jön a kistesó és addigra azt szeretném ha a "nagy" már megszokja az új ágyát. (kell a kiságy a tesónak de nem akarom, hogy az az érzése legyen, hogy Ő ki van onnét túrva!)

1-2 hónapon belül meg szeretném venni az új ágyát aztán hogyan tovább? Tegyem csak a szobájába és "barátkozzanak" ? Vagy rögtön az első alkalomal abba aludjon? Addig a rácsos kiságyát kivigyük, és a helyére tegyük az új ágyat? Ne kelljen az ágyat is és a helyet is rögtön szoknia?

Jajj nem gondoltam, hogy ez ennyire bonyolult...vagy csak nekem? A kisfiam mellesleg nagyon érzékeny! Hogy csináljam?


2011. ápr. 17. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom,de talán egy kicsit túlaggódod,nem? Szerintem aznap,mikor meghozzátok az ágyát,mondogasd neki, hogy micsoda új ágyikót kap.Esetleg vegyél hozzá valamilyen kedvenc mesefigurás ágyneműt,de biztos,hogy oda,meg vissza lesz az újdonságtól. A kiságyat persze tűntesd el,így esélye sem lesz máshova lefeküdni. Esetleg köríthetsz mellé valami kis mesét,hogy a kismanó elvitte,mert már nagyfiú és sokkal jobbat hoz helyette... vagy ha van kedvenc kabalája,akkor mire a kisfiad hazaér,a játéka már az új ágyba bújva várja Őt.
2011. ápr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kisfiad döntse el :) vidd be neki az új ágyat, és hidd el látni fogod, ha abban akar aludni. Vannak olyan gyerekek, akik már másfél évesen sem bírják "rácsok" között, ilyen az enyém is. Viszont vannak olyanok is, akik még két éves kor fölött is csak a megszokott kis helyükhöz ragszkodnak. Ezt előre nem tudhatod. Tedd próbára, vidd ki a kiságyat egy éjszakára, és meglátod. Persze valószínűleg egy-két éjszakát vele kell majd töltened

.

2011. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, ahogy az első leírta.
2011. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy cselekednék, ahogy az első írta. :D
2011. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!