Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattad le gyermeked...

Hogyan szoktattad le gyermekedet az éjszakai ébredésekről? Mennyi idős volt?

Figyelt kérdés

Nem olyanok válaszát várom, akik gyermeke nem ébred(t)!!!

Azért érdekel, mert több olyan kérdést is olvastam, hogy 2-3 évesen még mindig ébrednek a gyerkőcök és nem tudom miért? Lányom 19 hós, ő hol ébred, hol nem. Nem tudom az okát. Viszont jó lenne, ha leszokna róla, mert nem igazán a kelés zavar, hanem hogy utána van amikor 1,5 órát fent van. Egyedül van a szobájában, de nevetgél, kiabál, magyaráz... Aranyos, csak így senki nem pihen. :-(

Nem nagyon vagyok híve a sírós módszernek, de már erre is gondoltam. Mert hogy éjjel ha felkel, még iszik tejitalt függetlenül attól, mennyit ivott lefekvés előtt.

Szóval kinél mi vált be?


2011. ápr. 18. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem alányom nem tejitalozott, hanem szopizott, amikor ez probléma volt. Aztán leszoktattam, nem adtam neki, este szóltam is, hogy ha felkel, csak vizetkap. Sírás volt bőven, de a suttogó módszere szerint, nagyon kitartóan - és baromi neezen - leszoktattuk.

Az a lényege, hogy nem hagyjuk egyedül a szobában, de határozottan fekvésreés alvásra bírjuk. Sok idő először, de nem szabad engedni és akkor előbb-utóbb belátja, hogy hiába próbálkozik. Az én lányom is sokat volt fent, ha felkelt éjjel, szóval tarthatatlan állapot volt.

Sok sikert!

2011. ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nánlunk még kisebb a gyerek de próbálok tudatosan készülni hogy ilyen ne legyen. mivel 2 hósan átaludta az éjszakát, és most 6 hósan már kezdenek gondok lenni, pl figyelek arra hogy nem adok neki éjszaka enni, és nem veszem ki. persze ha nagyon nyügi és már órák óta fent van akkor kiveszem vagy adok neki inni.


Neked le kell teljesen szoktatni a tejitalról. egyrészt tönkre teszi a fogait, mert cukros (ha sima tej akkor is tejcukor van benne)és gondolom cumisüvegböl adod. még egy év és rohadni fognak a fogai.


aztán lehet ezzel meg is oldódik a probléma.

viszont ez sokáig fog tatani több éjszaka is lehet, és sírni si fog.

de ahogy elöttem is írták ne hagyd egyedül, vagy is a sírni hagyásnak nem az a lényege hogy rácsukod az ajtót, hanem ott vagy vagy ha ki is mész max 5 percekre hagyod ott majd megint bemész.


DE ilyet csak akkor kezd el ha késsz vagy rá. ne az legyen hogy elkezded leszoktatni elkezd sírni és pár óra után még is adsz neki tejet, vagy második nap már nem bírod és még is adsz neki tejet. ilyenkor csak tök feleslegesen kínzod a gyereket.

2011. ápr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt szeretnem kerdezni, hogy szopik-e meg illetve mikor van fektetve, mikor kel? Az en fiam meg fel-fel ebred ejjel. 2,5 eves, de mar keveset. Meg mindig szopik, de nagyon ritkan. Amikor elkezdtem ot leszoktatni, megdobbentem, hogy mekkora valtozas kovetkezett be. Mar nagyon keveset szopik es sokkal nyugodtabban alszik. O nem aludt at egy ejszakat sem teljesen, amig el nem kezdtem a leszoktatast, mert ha erzi, hogy ott vagy mellette, felkel gyakrabban. Mikor pl. csak az apja van mellette, siman alszik, amikor meg en vagyok ott, felkel. Erzik a gyerekek az anya kozelseget.
2011. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, es nekem sosem kel fel inni. Ilyen idosnek ki kell birnia kaja es ivas nelkul ejjel.
2011. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 12 hónapos korától egészen 22 hónapos koráig minden éjszakát átaludt este 10 től reggel 8 ig.

1 hónapja viszont sajnos nem alszik egyedül.Ha felébred addig sír míg át nem hozom magam mellé.Valószínűleg fél valamitől,de mivel még nem tud beszélni,nem tudja megmondani.Én sem adok neki enni inni már este, de nem is igényli.Viszont jó lenne ha végig tudná aludni az éjszakákat egyedül a szobájában,mert 2 hónap múlva megyek vissza dolgozni,és nem tudok itt lenni vele reggel 5 órától...Nekem az a másik legnagyobb problémám,hogy rajtam kívül senkit nem fogad el.Ha az apja fekszik mellé addig ordít míg én oda nem fekszem mellé.Fogalmam sincs mi lesz vele,ha én már dolgozni fogok.

2011. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamat sosem szoktattam le. Magától kezdte átaludni 20 hónaposan. Addig cicit kért, és úgy aludt vissza. Utána elfogadta a vizet is. Addig nem.
2011. ápr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam 2,5éves és még mindig fel kell kétszer éjszaka, nem aludtam sokat 0:00- 2kor kell fel nyöszörögve és magyarázva...Megkérdeztem az orvosunkat, ó a homeopátiás tablettát ajánlotta és bevált. Segatif pc tabletta 4X1et és a Pulsatilla 16 CH este 1x5 golyó.
2011. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam bocsi Sedatif Pc 4x1 és pulsatilla 15 CH este 1x5 golyó
2011. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rohadni fognak a fogai?!

Az én lányom 15 hónapos, soha egy éjszakát sem aludt még át, velem alszik(apa kéthetente jár haza munka miatt) és éjszaka megiszik kb 1 liter teát. És nem rohadnak a fogai.

Alapos fogmosás reggel-este! A te fogaid sem rohadnak el a tejtől vagy teától! Már aki odafigyel a szájápolásra!

2011. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kisfiam 2 éves.nem volt jellemző az éjszaki felkelések csak még nagyon kicsnek és amikor jöttek a foga párszor felébredt,vagy ha beteg volt.szóval simán aludt este 8-fél 7-ig.most viszont van hogy felébred és át akar jönni hozzám,ilyenkor odaveszem magam mellé ott elaltatom és visszaviszem az ágyába.ő már elkezdett álmodni,igy erre riad fel,vagy csak felébred és nem mer visszaaludni úgy mint máskor.Mivel nem naponta történik,igy annyira nem gáz,remélem visszaáll a régi kerékvágásba.
2011. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!