Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ruhás kérdés különböző nemű...

Ruhás kérdés különböző nemű gyerekek esetén?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kislányom. Most megint terhes vagyok, de fiúnak sikerült. Most azon problémázom, hogy az egy dolog, hogy eddig nem gondoltam bele, hogy ha a 2. fiú lesz, akkor a ruhák felét nem fogjuk tudni használni, mert fidres fodros vagy rózsaszín vagy kisvirágos stb. bár vettem hálistennek sok olyat is anno, ami nem kimondott lány, inkább unisex. de most azon gondolkozom, hogy a jövőben ha ruhát veszek, erre már gondoljak külön? Igazából nem szeretném emiatt csupa kék-zöld-barnában járatni a kislányomat, viszont azt meg pazarlásnak tartom hogy megveszem, aztán a 2. gyerek már nem fogja hordani. Ti ezt hogy csináltátok, csináljátok?
2011. ápr. 19. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanaz a helyzet mármint affelöl hogy a nagy lány a kicsi fiú lesz.


én kezdettől úgy vásároltam hogy egy méretből van 100 db ruhája és ennek a 10 %a igazán fidres fodros.

a nadrágok overallok sapkák nagy része uniszex színü szabású most alakítok át jópárat mert a lányos mintát el lehet fedni rajtuk a rózsaszínt befestem.


cipőben is vettünk uniszexet de ez a kevésbé sejthető mert nem biztos hogy ugyanakkor ugyanazt a méretet fogják hordani.

2011. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szóval a kérdésre válaszolva lehet mostantól tudatosabban vásárolni de beadhatod a kislány eddigi lányos ruháit a bizományiba és ahhelyett a picifiúnak venni amire szükségetek van.
2011. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amig csecsemo barmilyen ruhat raadhatsz, foleg bodyt, mivel az nem is latszik. Nalunk is az elso gyerek kislany, a masodik kisfiu. Atvalogattam a ruhat, ami unisex, felretettem, ami nem, azt probalom majd eladni. Nalunk 5 ev a kulonbseg, nem nezem azt, hogy unisex ruhat vegyek a lanyomnak, hogy az occse majd valamikor orokolhesse. Ha kisebb lenne a korkulonbseg, sem oltoztetnem emiatt mashogy a lanyomat.
2011. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én elég sok ruhát kaptam kölcsön a barátnőmtől, lányos ruhát nem adtam a kisfiamra soha. Két lány után született fiam, az unisex ruhákat kiválogattam, a többit eltettem, odaadtam kölcsön a családban. Szinte az összes szín jó fiúnak és lánynak is, nálam csak a rózsaszín és ciklámen a kivétel.
2011. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a fiamon szivesen látom a pirosat,narancsot,és ha nem virágosat vagy szivecskéset veszel a nagynak ezekböl a szinekböl,akkor a kicsi is hordhatja.

És igy a lányon se lesznek tul fiusak a szinek.....remélem érthető voltam.

2011. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2011. ápr. 19. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem még csak egy kislányom van de szeretnénk még babát. Én is sokat gondolkodtam azon hogy akkor unisex dolgokat vegyünk csak és akkor biztos jó lesz majd a következőnek is de aztán elegem lett mert ha kislányom lett akkor adjuk már meg neki a kislányos dolgokat.... nem tudom lesz e még kislányom ezért ki szeretném élvezni a pöttyös, fodros virágos dolgokat ha meg majd fiam lesz akkor az autós, buszos sötétkék dolgokat. Persze itthonra lehet unisex ruhákat is hordani meg a pizsomának, alvós zsáknak, farmernek is lehet unisex-ezt választani no meg ha homokozni megyünk sem kell fehér virágos nadrág de azért elég sok kifejezetten lányos ruhát turiztam vagy vettem.
2011. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fidres fodrosok értelem szerűen kiesnek, de a virágos vagy rózsaszín ruhákat ráadhatod, a baba nem tudja mi a fiús szín meg minta az inkább csak a felnőtteknek van :) Főleg ha nem is látszik, tehát fölé is adsz rá valamit, vagy otthon hordja, ezért kár kidobni őket, főleg ha jó minőségűek. Nálunk a családba van fiú van lány is és a ruhák járnak körbe körbe amíg el nem használódnak :)
2011. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk fordítva van, a nagy fiú 4éves, a pici lány 1éves.

Én a fiamat fiúsan, a lányomat lányosan öltöztetem. Nem rakogatok semmit el, ha kinövik eladom (Vatera, TeszVesz), így mindig tudok nekik venni csinosat, sokat spórolok így!

2011. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!