Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogy derül ki, hogy...

Mikor és hogy derül ki, hogy már nem dackorszakról van szó, hanem igenis ilyen akaratos, hisztis, dacos vérmérsékletű egy gyerek?

Figyelt kérdés
Kislányom 27 hónapos, elég akaratos, dacos személyiség. Nehéz vele kimozdulni, babakocsi vagy bicikli nélkül nem is megyek vele sehova. Vannak jobb pillanatai, de ritka, főleg akkor nehéz vele, ha fáradt és én is türelmetlen vagyok. De már kicsinek se volt túl nyugodt, csendes gyerek, még szopizás közben is járt keze lába, és most sem tud megülni sokszor evés közben sem. Szófogadó, türelmes gyerek lehet belőle, vagy van olyan természetű gyerek aki nem dackorszakot él, hanem alapból ilyen?
2011. ápr. 25. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az elég korán ki kell hogy derüljön mert a dackorszak egy ideig tart,aztán ahogy jött úgy el múlik,de a személyisége az meg marad.tehát ha mindig nehezen kezelhető de időnként még sokkal rosszabb,akkor az utóbbi a dackorszak az első meg az ő személyisége,vérmérséklete.
2011. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiam már három és fél éves, kb. egy éves korától probléma az akaratos természete, azt gondolom, ez már nem dackorszak. Asztrológiát tanulok, így látom a horoszkópjában, hogy ő ilyen, (bár mára horoszkóp nélkül is kiderült volna). Tudom, hogy ha jó értékrendet tanul, a nagy akarat később bizony a javára lesz, csak még nyers, nem tud bánni vele, és nekünk nagyon nehéz a nevelés.. Én is azon gondolkozom, hogy a gyakori hisztis rohamai nyilván felnőttkorában is megnyilvánul valamilyen formában, vagyis meg kellene tanulnia ezeket az energiákat jól levezetni. Valami sportra gondoltam.
2011. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább az iskola kezdetekor derül ki. A dackorszak ovis korban felerősödik, majd az iskola kezdetével megszűnik. Utána már inkább akaratos a gyerek, nem pedig a dackorszakát éli.

27 hónapos kisfiú anyukája

2011. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az egy kicsit megijesztett, hogy a dackorszak az óvodában felerősödik, eddig azt hittem olyan 4 éves kor körül megszűnik és a közösség csak jobbá teszi!? Jó volt az olvasni, hogy felnőtt korára biztos az előnyére válik, hogy ilyen személyiség, de akkor már csak nem lesznek hisztijei, remélem!
2011. ápr. 27. 08:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok.Nekem azt mondta a védőnőm,hogy ő nagyon szomorú lenne ha óvodás korára egy gyereknek nem lennének legalább egy dackorszakai.Nagyon fontosak ezek a korszakok a gyereke személyiség fejlődésében.És mivel a legtöbb hisztiroham az agyban kezdődik,igy sok mindent nem is lehet tenni ilyenkor már,max elkerülni,hogy el se induljon.gondolj bele,hány,de hány felnőtt van aki nem tud uralkodni az érzésein,a gondolatin,a tettein.ők meg még csak most kezdték az életet.
2011. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kislányunk most lesz 3 éves. Picinek egy angyal volt, de mióta megtanult mászni, majd járni azóta megy mindig a maga kis konok feje után:) Alapvetően szófogadó gyerek, de nagyon tudja hogy mit akar, és mindent el is követ annak érdekében. Mondok egy példát, járunk babaúszásra, nagyon szeretni és már nagyon ügyesen úszik, de mindig csak úgy ahogy neki tetszik. ha hátúszást gyakorolják, ő gyorsban úszik stb. Egyszerűn nem tudunk mit csinálni vele, a foglalkozás vezetőnk azt mondja majd az oviban változni fog jó irányba valamennyit, de a természete alapvetően nem fog megváltozni. Ő ilyen kis akaratos, önálló, makacs, magabiztos ember. Ami talán nem is baj. Most nem egyszerű vele, de legalább nem lesz elveszve a világban.
2011. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!