Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rövidre vágom a másfél...

Ha rövidre vágom a másfél éves kislányom haját, erősödni fog? Most is van haja (úgy született, de nem hullott ki a babahaja), de elég kis gyenge, szeretném valahogy erősíteni.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tevhit ha levagjuk erosebb lesz
2011. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

nálunk a családban szokás, és eddig bejött!

Most még engedi, most kell levágni, az oviba már szép copffal mehet, nem babahajjal. Hiába nem igazolta a tudomány, de a tapasztalat igen!

2011. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért hiszi azt mindenki, hogy, ha szegény kislányokat kopaszra vágják akkor erősödni fog a hajuk :D:D

Hát nem fog. Ha vékony szálú hajat örökölt akkor vékony szálú lesz neki, ha erősebb, dúsabbat akkor úgy is megerősödik neki.

2011. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Erősödik. Vágd le nyugodtan! Meg fog nőni hamar. Nem szükséges kopaszra, csak rövidre!
2011. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

második:

valószínű a Te családodban öröklődik az erős, dús haj és ha nem vágnád, le a gyerekek haját is megerősödne.

Én családomba van 2 tizenéves fiú is akiknek pici koruk óta vágva van a hajuk géppel (bár nem a sűrűsödés miatt, hanem kényelmi szempontból) még sincs se erős, sem dús hajuk.

Egy ismerős kislánynak, meg még a kunkori babahaj van a copfja végén (soha nem vágták neki, pedig már 4 éves) még is rengeteg haja van.

2011. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem is erősödik, de sűrűbbnek hat az biztos. Mi most vágattuk a 2 éves lányom haját le, nem kopaszra, csak rövidre, és olyan kis rendezett lett a feje és sokkal dúsabbnak is hat, mint előzőleg.
2011. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is sok és hosszú (hátul vállig érő) hajjal születtek a gyerekeim (fiam és lányom is). Kislányomnak már 10 hónaposan annyira rendezetlen hatása volt a hajának, hogy úgy döntöttünk, levágatjuk legalább egy hosszra, rövid lett a haja, ami kb. fél év alatt közép hosszúra nőtt, két és fél évesen levágattuk a hosszú haját, félhosszúra, hogy egy picit frissüljön. Szerintem kell a hajnak a vágás, és a kislányodnak is tetszeni fog, hogy nyáron nem izzad a feje. És ovis korra, már szép kis copfocskái lesznek majd.
2011. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
igen erősödik
2011. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem erősödik!! De a töredezett végek eltávolításával dúsabbnak hat. De emiatt nem kell 2 centisre nyírni, elég a végéből pár centit lekapni.

A haj sűrűsége is genetikailag van meghatározva.

2011. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! a dolog megoldódott, mert a férjem kapásból ugrott egy hátraszaltót, mikor megemlítettem, hogy a szeme fényének le esetleg megrövidíthetnénk a haját:) szerintem, ha meglátja az ollót a kezemben, már elszalad a gyerekkel:)
2011. máj. 3. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!