Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek otthon kezdődtek a...

Akinek otthon kezdődtek a fájások, esetleg indult meg a szülés az hogy indult el a kórházba ha nincs autója?

Figyelt kérdés

Már egyre jobban izgulok, hogy hogy lesznek a dolgok, mi hogy fog történni ha itt van az idő.


32 hetes kismama


2011. júl. 27. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mentővel.
2011. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%

Sose mentel meg be a korhazba ezt megbeszelni valakivel, vagy tajekozodni a korulmenyekrol?


(Azt meg se kerdezem, hogy van-e orvosod vagy bábád...)

2011. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ja, kihívod a mentőt, ha nincs a közelben senki, aki el tudna vinni.

Vagy taxi, de az drága.

Anyukám gyalog indult el apukámmal a kórházba mikor megkezdődtek a fájások, nem volt kocsi...Aztán megállt mellettük egy kispolszki, benne a barátaik, akik szintén mentek szülni.Na felvették anyáékat, így abban a pici kocsiban utazott 2 leendő apuka és két vajúdó nő:)

Azt mondta anya néztek a kórházban mikor kiszálltak:D

2011. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azt meg se kerdezem, hogy van-e orvosod vagy bábád...


3.vagyok, ezt nem értem...miért baj, ha nincs valakinek dokija???nekem sem volt, mégis megszültem a fiam...

2011. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Azert nem kerrdezem meg, hoyg van-e, mert ha volna, akkor nem tenne fel yilen kerdest, tehat TUDNI lehet, hogy nincs neki, nem jart terhesgondozasra, nem jart tanfolyamra dulakhoz, hoyg tajekozodjon, hogy mik fognak tortenni vele, hogyan lelegezzen, stb. De azert egyzser bemenni es korbeerdeklodni, hogy mi fog tortenni, anelkul is lehet.
2011. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
42%

hívhatsz mentőt vagy bevihet a szomszéd.


Én aznap szültem, amikorra ki voltam írva. Előző nap este 8kor még a munkahelyemen ültem és néztem a másnapi ügyfeleimet a naptáramban, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve felhívtam mindenkit és áttettem 2 nappal későbbre a tárgyalásaimat. Első körben 2 héttel későbbre voltam kiírva, így kapaszkodtam abba a dátumba....


Másnap hajnalban volt egy fura érzésem, mintha lefejeltek volna belülről, szaladtam a mosdóba és már folyt is a magzatvizem.

Miután kicsurogta magát, bekapcsoltam a számítógépet, írtam egy emailt az asszisztensemnek, hogy szülni megyek és ezért milyen plusz teendőket varrnék a nyakába az adott napon. Ezután nekiálltam összeszedni a terhestáskám, mert addig csak egy köntöst és egy papucsot tettem bele. A férjem még előző nap is hisztizett, hogy nem vagyok összepakolva és éles helyzetben majd vele fogok kiszúrni. Amikor nekiálltam reggel 6kor pakolni, akkor már fájásaim voltak, ez feltűnt a férjemnek is, így kiugrott az ágyból és segített pakolni. Hallgathattam, hogy ő megmondta, hogy pakoljak össze és végül mégis csak neki kell. :))


Ezek után kocsival mentünk a kórházba, de mivel a kórház körül fizetős a parkoló övezet én meg spórolós vagyok, mondtam a férjemnek, hogy parkoljunk le még ott ahol ingyen lehet parkolni. Ez azt jelentette, hogy 20 percre a kórháztól leparkoltunk, megvártuk a trolit, mentünk vele 2 megállót (a helyét senki nem adta át...), majd amikor leszálltunk, akkor még kellett menni kb 5 percet gyalog, na az már nagyon fájt....

Azt hittem megszülök a körúton sétálva. Nagyon hosszú volt zebra...

8ra értünk a kórházba és 15:45kor született a kisfiam.

2011. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 alaszka ***** válasza:
Én nemrég szültem, és mentővel mentünk. Van autónk, csak a párom épp akkor ért haza a munkából piszkosan, így hívtuk a mentőt, kb. 6-7 perc múlva jött is, 20 perc alatt a kórházban voltunk (40 km-re innen). A párom meg utánam jött autóval. Semmi ciki nincs ebben. Megkérdezik a telefonban, milyen fájások vannak, magzatvíz elfolyt-e. Nálunk elfolyt. Semmi pánik! :)
2011. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor a Mária u - Baross u-i komplexumban szultel.:)
2011. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom, se gyerekem, első babám lesz, de ez miért baj? Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy lehessen orvosom, de nem hiszem, hogy ezt csak egy magándokival lehetne megbeszélni. Nincs szüléssel kapcsolatos tapasztalatom, magamtól is van annyi eszem, hogy tudjam milyen lehetőségek vannak, de azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam arra, hogy másnál ez hogy történt. Ez miért baj?
2011. júl. 27. 21:06
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Haggyatok mar beken, hol irtam, hoyg ez baj???

Annyit irtam, hoyg enm kerdezek rá (mert a kerdesfeltevesbol lehet tudni, hogy NINCS)!

Annyit kerdeztem, hoyg EZt, amit tolunk kerdetel, megkerdezted-e a korhazban esetleg...? Tennel-e egyszerui latogatast ott, hogy elso kezbol kapj idegenvezetest es felvilagositast egy folyoson elkapott noverketol vagy orvosi rendelesen (ami ingyenes!), hogy ne izguljal, hogy mi lesz ott... esetleg?

Ugy tudtam, a terhesgondozas kotelezo magyarorszagon, csak remelem, hogy nem, mert nagyon rossz velemennyel vagyok a magyar nogyogyaszatrol.

2011. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!