Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mutassam meg a lányomna...

Hogyan mutassam meg a lányomnak hogy az emberektöl nem kell félni?

Figyelt kérdés
Van egy 15 hónapos kislányom kicsi kora ota orvoshoz visszük mindig mert sürün volt beteg.És ott mindig kinozták öt.Azóta fél az emberektöl és hiába viszem gyerekek közelébe tölük is fél.Egyedül akitöl nem fél az az unokatestvére és a család.Idegenektöl pedig fél az orvosok miatt.Mit tegyek hogy ne féljen az emberektöl?
2011. ápr. 28. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is nagyon félős. Ha játszunk vele akkor nyugszik meg. Rokonoktól is fél, pedig ismeri őket. Akkor kukucskálósat, éneklőset, táncolósat szoktunk játszani vele (megkérjük a rokonokat, hogy egy kicsit játszanak vele), és akkor megnyugszik. De igazából jó "receptem" nincs. Idegenektől pedig nem kérhetem, hogy játszanak vele, így ha ránéznek, akkor elkezd ordítani. Egy reményem van, hogy majd kinövi.
2011. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegényke, megértem, hogy fél. Sokszor vinném játszótérre. Az elején biztos csak az öledben ülve nézelődne, mutogatnám neki, hogy mit lát stb. Pár nap elteltével betenném a többi gyerek közé a homokozóba, de ott maradnék mellette. Játszanék vele, próbálnám a többi gyereket is bevonni a játékba, hogy lássa, nem kell félni. Majd pár nap után, ha már eljátszik másokkal, akkor kicsit hátrébb vonulnék. Ott maradnék természetesen, hisz még kicsi, de kivonnám magamat a játékból, hogy csak a gyerekek játszanak együtt.

27 hónapos fiú anyukája

2011. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom, hogy hol laktok, de ha van a közeletekben, akkor vidd el pl. csiri-biri tornára, vagy babaklubba. Nemcsak a mozgás miatt hasznos, hanem az én kissé visszahúzódó lányomnak a csiri-biri nagyon sokat segített a gyerekekkel felnőttekkel való kapcsolatában.
2011. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!