Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő után lett szobatisz...

Mennyi idő után lett szobatiszta a kisfiad? Hogy kezdted el a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

2 hét alatt és éjszakára is az lett.

1. nap- levettem a pelenkát róla egész nap és otthon maradtunk. 1X se pisilt bilibe.

2. nap- 1X sikerült csak bilibe, mindegyik alkalomnál bepisilt, nem is vette időben észre

3. nap- már csak bilibe pisilt, nem történt bepisilés

5. nap körül- éjszaka is száraz pelussal ébredt, és nappal már el tudtunk menni sétálni pelenka nélkül

1,5 hét- éjszakára is levettük a pelenkát, nem történt baleset.

Már 1 hónapja szobatiszta. 27 hónapos

2011. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két és fél éves körül kezdtem a bincit mutogatni ráültetni miest felállt ment is elé. Egyszer egyszer véletlen sikerült, de nem érdekelte, hiába örültem én. Nem erőltettem, de azért mondogattam hogy mire való, én hogy csinálom a wc-ben miért járok oda. 3 évesen leszokott a bepipilésről végre, és másfél hónap múlva mindent a bilibe csinált, és éjjel is egyik napról a másikra leszokott.

Kislányom másképp volt. Nála az éjszakai elhúzódott összeviszásabb volt.

2011. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is 2,5 évesen kezdtem a fiamnal. Levettem a pelenkat, épp nyar volt, és így kisgatyaban rohangalt az udvaron. Kellett 1 honap, amíg szolt, hogy pisilni vagy kakilni kell, addig én rendszeresen wc-re ültettem. Voltak becsusszanasok, de ez a szobatisztasaggal jar. Olyan szobatiszta, hogy akar fél oraig is vissza tudja tartani onnantol, hogy szol - pl. kakanal - az 3 éves korara alakult ki. Az éjjeli szobatisztasag a nappalival egy időben történt.
2011. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves korától fokozatosan ismerkedett vele,de már megbántam.

Szeptember óta bölcsis,ott megbarátkozott a kis wc-vel,látta,ahogy a nagyobbak szaladgálnak pisilni.

Pár hónapja itthon délután,ha hazaértünk a bölcsiből levettem a pelust,adtam rá gatyót,de mindig bepisilt,így amióta jobb idő lett,nem volt rajta alul semmi,a bili mindig a közelben volt,így nem volt baleset.

Novemberi,így nincs sok esélyünk idén oviba menni,így letettem arról,hogy hamarabb szobatiszta legyen.

Erre pénteken állva belepisilt a bilibe,és azóta nappal nem adok rá pelenkát,csak alváshoz,és ha autóval megyünk valahová,a pelusban csak éjjel pisil,a bölcsibe pedig a héten már nem is adtak rá alváshoz sem pelust.

Amikor lemondtam róla,akkor lett szobatiszta:)!

Egyedül a kakával van problémánk,azt takargatja,de mondták is,hogy az később alakul ki.



A kisfiam most 2,5 éves.

2011. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy belekérdezek, Kedves Utolsó, miért bántad meg? 1 éves a kisfiam, minden este a fürdésnél ha leveszem a pelust lepisilja a kádat :) Most vettünk neki bilit, gondotam ráültetem. Tudom korai és nem is akarom a nap többi részében elrőltetni, érdemes?
2011. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért bántam meg,mert én akartam,ő nem,persze örültem,ha véletlenül belepisilt,de az csak véletlen volt.

Most már ő is érzi,hogy kell,és szól.

2011. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!