Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 és fél éves kisfiam még nem...

2 és fél éves kisfiam még nem szobatiszta, a pelenkában lévő kakit sem mondja meg, csak ha rákérdezek. A kaki kivétele kész cirkusz. Bilire nem ül, WC-re sem. Lehet, hogy még mindig nem érett a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy ebben a korban a gyerekek egy ún. "anális korszakon" mennek keresztül (előtte volt egy orális szakasz, amikor mindent a szájukba vettek).

Ebben a korszakban a gyerek fokozottan érdeklődik a kaka iránt, sőt saját testrészének tekinti (!), nehezen válik meg tőle. Emiatt cirkuszol a peluscsere miatt és nem akar bilire, WC-re ülni. Semmiképpen sem erőltesd a dolgot, ne büntesd őt azért. Legyél türelmes, hamarosan szobatiszta lesz,különösen ha tudja, hogy a barátai (és majd óvitársai is azok, mert akkor ciki lesz számára, hogy ő még mindig pelenkás). Kitartást!

2008. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia az én láynom 3 évesen lett szobatiszta én nem erőltettem egyik nap ő mondta hogy vegyük le a pelust és azóta nem kell neki minden rendben volt a peluscserét valhogyan játékosan oldjátok meg, mutasd meg neki mond hogy milyen színű miléyen az állaga és stb.

és légy türelmes ne a környezetedre hallgass hanem a szívedre és a kisfiadra


(nekem is mondták a családon belől hogy nem kell már aza pelus és a sok unszolásra hallgatttam és az lett az eredménye hogy 3 hétig nem kakilt és utána tanultam hogy csak rá kell hallgatno és akkor mindeen rendebn lesz

2008. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van ahogy az előző hozzászóló írta. Csak a fiad jelzéseire hallgass, ne a környezetedre, a megjegyzéseikre.

Amúgy meg ha fiú lehet később is szokik le általában, persze van kivétel mint minden alól.

Lényeg hogy ne szídd le, ne erőltesd. Játékos formában lehet, de ha csak ellenállást érsz el vele akkor hagyd a témát. Lehet majd akkor fogja érdekelni, ha nem lesz róla szó.

Esetleg próbáld meg hogy leveszed a pelust bent és csak kisbugyiba, naciba van bent. Hátha akkor másképp érzi, mint pelusba. Mert ugye azért a pelusba jobban "elveszik" a kaka, meg a pisi.

Igaz így sokat kell mosni, de egy próbát megér.

Esetleg még ez jutott eszembe.

2008. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Játszhatjátok még hogy a maci, vagy vmi kedvenc plüss pisil, kakil a wc-be és hogy milyen ügyes. Mindig hívd fel a figyelmét hogy te is wc-be kakálsz, neked nincs pelusod.

Ha véletlenül kakálna wc-be, bilibe nagyon dícsérd meg és mond el hogy a felnőttek is így szokták, meg a nagy gyerekek és hogy ő is milyen nagy lesz ha a wc-be kakil. De úgy mindezt hogy a pozitív értelme érvényesüljön, nehogy a negatívat gondolja, hogy akkor ő buta, vagy ilyesmi.

Sok sikert és kitartást!

2008. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálhatod, hogy mikor te wc-ztél és végeztél odahívod és megmutatod hogy milyen szuper dolog ez a wc-be kakilás!

Tudom sokan elítélik ezt, de a kisgyerek oldaláról nézve ez egy csodálatos dolog. Ő másképp fogja ezt fel mint mi.

2008. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást és a nagyon emberi válaszokat.
2008. nov. 15. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!