Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig "elfogadható" a...

Mennyi ideig "elfogadható" a reggeli hiszti bölcsibe menet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsi végéig. Van aki sose szokja meg.
2011. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy kedden kezdtük, reggeltől délig, rögtön ott is hagytam, első nap elbucsuzott szépen, második nap már nehezen engedett el, tegnap és ma sirt mikor bementünk (ma egész uton is sirt). DE ahogy elmegyek elvan, reggelizik, ebédel, bilizik (szobatiszta), játszik a gyerekekkel, délben vigyorogva szalad és mondja, hogy jön holnap is.
2011. ápr. 29. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan gyerek voltam, aki nemhogy a bölcsit, az óvodát és az általános iskola első osztályát is minden reggel hisztivel indítottam. Irtó nagy türelem kell egy ilyen gyerekhez. Nem is tudom drága édesanyám hogyan bírta ki. Volt, hogy együtt sírtunk...


Így visszagondolva azt mondom, hogy mindennek megvan a maga oka. Én szerintem azért hisztiztem, mert nem éreztem jól magamat a bölcsiben, oviban és a suliban sem. Ennek oka többek között az volt, hogy nagyon visszahúzódó voltam, nem voltak barátaim. Folyton meg akartam felelni a jó kislány szerepnek. Az iskolában pedig ehhez már a teljesítménykényszer is bekapcsolódott.


Remélem tudtam segíteni valamit.

2011. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ő egyáltalán nem visszahuzodó, nagyon barátságos.

Egész délután az élményeit meséli. Csak reggel megy a műsor... Az most nekem szól? Vagy fáradt? 6-kor kel egyedül, de még utazunk is, mert messze van a bölcsi.

2,5 éves kislány

2011. ápr. 29. 13:48
 5/10 A kérdező kommentje:
És már változott, ma délben itthol a saját ágyában aludt, eddig mindig a miénken aludt délben, csak este a sajátjában. A bölcsiben látta a kiságyakat, de aludni nem akart, az jövő héten jön.
2011. ápr. 29. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor minden rendben. Ez csak neked szól, ha megérzi, hogy sajnálod, akkor még erősebben fogja csinálni. De ne zavarjon, ha utána ilyen jól megy minden. Abba fogja hagyni.
2011. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 hónapja jár. Ebből kimaradt 3 hét betegség miatt. De még mindég sír reggelente.Remélem nemsokára elhagyja, mert így nagyon rossz őt ott hagyni. Nappal vele sincs gond, csak a reggeli elválás.
2011. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vekerditől olvastam egyszer, hogy ez a viselkedés a normális, mert egy bölcsis korosztályba tartozó gyereknél az a természetes viselkedés, ha nehezen szakad el az anyától.

Magyarul jó az anya-gyerek kapcsolat:)

2011. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez jól van így-. Szeret menni, de nem akar elhagyni téged. Már tudja, hogy az fog következni, hogy otthagyod, bár jól fogja érezni magát utána. Nálunk is ez van. eleinte nem volt gond, csak pár hét után, de aztán megint nincs gond, majd megint van. Ez hullámozhat sokáig!
2011. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hétvégére kijött rajta valami taknyolós náthás izé, biztosan az ovibol... De igy nem viszem pár napot. És kezdjük előről az orditozós reggeleket. Pedig délben olyan vidáman jön mikor kikiséri az ovónéni. És mesél....

De a reggelek leizzasztanak mindenkit.

Akkor ez a normális!?

Csak ne tartson örökké :)

2011. máj. 1. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!