Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves kislányom most 3szor...

2éves kislányom most 3szor hányt egymás után rengeteg emésztetlen kaját, mintha még e tegnapi is kijött volna. kb. egy óra múlva tudom ügyeletre vinni. Mit adjak neki inni addig, mi csillapítja a hányást?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Daedalonetta kúpot adj neki, ha van otthon. Inni sima teát, max. csak édesen, ne tegyél neki bele citromot. Jobbulást!
2011. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké,köszi, kúpom sajnos nincs, csinálok kis gyenge teát
2011. ápr. 29. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kúpot írass az ügyeleten, ha nem írnának fel. Szerencsére ritkán kell használnunk, de nekünk jó.
2011. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tea vagy viz,de jéghideg legyen,mert az csillapitja a hányingert.Nekem egyszer az ügyeleten mondta ezt 1 doktornő,aki még engem is kezelt kiskoromban-tehát már régi "motoros",hogy a folyadék szinte jéghideg legyen,amit a gyereknek adok,mert az a jó hányingercsillapitó és igaza volt.Sajnálom a kislányodat,biztos a hányásos-hasmenéses virust kapta el,mi is most voltunk bent húsvétkor,nekem is a 2 éves lányom kezdte,aztán a fiam is,én is,párom is elkaptuk.Az én lányom már 1 hete hogy kezdte ezt a betegséget,az étvágya most kezd visszajönni meg a fiamnak is.Jobbulást nektek!
2011. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Miután megírtam a kérdést, folyamatosan hányt a kislányom. Aztán az ügyeleten szurit kapott + felírták neki azt a kúpot, amit javasoltatok.

Ügyelet után hányt még kettőt, most végre elaludt. Szegény annyira kimerült. Én még nem merek aludni, őrzöm.


Még egyszer köszi a válaszokat! Aranyosak vagytok.

2011. ápr. 30. 01:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem hamar meggyógyul a kislányod! Annyira kikészül szegény pici.. Mit mondtak, hogy mitől lehet? Valami vírus?
2011. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Á, nem mondtak semmit. Csak annyit, hogy még nem fenyegeti a kiszáradás veszélye, mert még szép a nyelve (bár már le volt hülve 36 fok alá a kis teste). Ha az injekció és a kúp után sem csillapodna a hányása, vagy másnap sem fogad el folyadékot, menjünk vissza.


Nos, mára elmúlt a hányás, viszont jött a hasmenés. A Smectát már kb. 20 féle trükkel próbáltam belévarázsolni, de sikertelenül. Gyakorlatilag vizet kakil szegénykém. Folyamatosan jár a mosógép...

Viszont a közérzete mára már kitűnő, nem is értem, hogy csinálják ezt a kicsik. Tegnap még teljesen össze volt zuhanva. Ma még nem eszik, és sokat alszik, viszont ha ébren van, bohóckodik, virgonckodik. :-)


Amúgy ez biztosan vírus. Fura, hogy láz nem jelentkezett.


Szerintem mi is eélkapjuk/elkaptuk, kezdem magam felkészíteni lelkileg... Frankó lesz.

2011. máj. 1. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!