Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járt más is így? Nem bírom...

Járt más is így? Nem bírom tovább az itthonlétet, teljesen kikészültem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
több mint két éve itthon vagyok, gyerkőccel, de már nem bírom, sem fizikailag sem érzelmileg és idegileg teljesen kikészültem. Szeretnék visszamenni dolgozni de családom nem ért egyet nem veszik komolyan hogy már nem bírom. Fizikailag alig állok a lábamon fáj mindenem , rossz kedvű és ideges vagyok folyamatosan lassan a gyereket sem tudom ellátni semmi türelmem hozzá. Anyagilag is fontos lenne hogy dolgozzam ez is rengeteg stresszt okoz. Minden nap egy kínszenvedés, az ideg összeroppanás szélén vagyok. hiába próbálok kikapcsolódni nem megy, elítél a család,nem segítenek.
2011. máj. 2. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia,

megértelek. Nekem ők sokat segítettek: www.otthonsegitunk.hu


keresd meg őket!

2011. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor vedd kezedbe az irányítást és ne érdekeljen mit gondol a család! Menj vissza dolgozni a gyermeket pedig irasd bölcsibe! Minden csoda 3 napig tart majd megszokják!
2011. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az elsővel. Aztán 2 évesen beadtam bölcsibe. Dolgoztam egy évet és szültem még egy babát. Most már nem bánom, hogy csak velük foglalkozom, de tudom, hogy akkor nekem kellett az az egy év szünet. Most várom a harmadikat.
2011. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, az elmúlt 10 évben összesen fél évet dolgoztam,a többit a gyerekekkel itthon voltam. (plusz volt benne egy kis munkanélküliség is, sajnos....)

Én szeretek itthon lenni, de nekem is vannak ilyen időszakaim. Úgy érzem, hogy bármitől robbanni tudnék, futnék messzire, vagy legalább egy 24 óra pihenő olyan jól esne minden hónapban.

Van bölcsőde a környéketeken? Tudna valaki vigyázni a gyerekre? Nagymama, nagynéni? Ha ezt látod az egyedüli megoldásnak, szerintem is menj vissza dolgozni!

Jó lenne, ha egy kis megértést találnál, mert nagyon nehéz tud lenni, én is tudom.

2011. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha ennyire nem bírod,írasd be bölcsibe,szervezd meg ki mikor megy érte és menj vissza dolgozni.2 éves múlt a fiam,de eszembe se jut visszamenni,és már most előre fáj a szívem hogy januárba dolgozni kell.de nem vagyunk egyformák.élvezem az itthonlétet,és azt hogy láthatom a fiam fejlődni,nőni.mindig csinál valami ujjat,és igen,hisztis és akaratos is,de ettől lesz erős éntudata és saját személyisége.ha ismeri az ember a gyerekét akkor ezt a korszakot is átlehet vészelni.mi az igazi probléma ami ennyire zavar?mi az ami ekkora lelki válságot okoz?mert persze nehéz velük,és bizony sokszor kiborul az ember,de aztán mégiscsak feláll és megrázza magát.De ha nagyon nem megy irány a bölcsi,és a munka.
2011. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam 18 hónapos volt,amikor ugyanígy éreztem,mint te,akkor álltam a sarkamra,megmondtam a férjemnek,hogy néha esténként ,ha itthon van,vigyázzon a gyerekekre(van egy majdnem 7 éves tesó is),én meg terveztem programot a barátnőimmel.Nem szabad elkeseredni!!!

2011. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést !!

Kislányom 2 éves, teljesen kivagyok, ráadásul nagyon anyás, a játszón sem engedi el a kezem egy pillanatra sem. Nagyik vidéken, mi Pesten, hetente egy délelőtt jár hozzánk egy baby sitter, de már ez is kevés..

Bölcsibe csak szeptemberben tud menni, ráadásul költözünk a nyáron, így lehet hogy az új helyen a bölcsi sem lesz meg. De úgy érzem megőrölük itthon, ha a bölcsibe nem veszik fel, keresünk családi napközit.

A hab a tortán, hogy a férjem nyúz a kistesó miatt, mert 36 éves vagyok, de úgy érzem eggyel sem bírok, nem hogy kettővel..

2011. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak én már lassan 5 éve vagyok itthon :(

A kicsi nov-ben lesz 2, felvették bölcsibe szerencsére, de az még több, mint fél év, mire én ténylegesen munkába állhatok (ha egyáltalán lesz hová...) és addig még vár rám egy hosszú nyár, amikor a nagy is itthon lesz.

Persze imádom őket, de már besokalltam ettől a 4,5 évtől!

Szívesen tanulnék valamit addig, csak sajnos nincs kire hagynom a kicsimet, ill. anyagilag sem nagyon ugrálhatunk.


A helyedben én mindenképpen a kezembe venném az irányítást, hiszen ez a te életed, nehogy már mások mondják meg, hogy mit tehetsz és mit nem!

Nézz utána a bölcsiknek a környéken, beszélj a munkáltatóddal és ha minden ok, akkor mondd meg a családodnak kerek-perec, hogy mész dolgozni, a kicsi meg bölcsibe és kész!

2011. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11,50-es vagyok.hát már én szégyenlem magam,hogy én élvezem az itthon létet és agyerek körüli dolgokat is.pedig nem a körmöm reszelgetem egész nap.kertes ház,stb.én nem gondoltam hogy ennyi anyuka szenved otthon.sajnálom hogy igy éreztek,fel a fejjel.olyan hamar elmúlik a gyerekkor.és senki nincs ki visszahozza.
2011. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a biztatást lányok!!! Imádom a fiam, ő a mindenem, de sajnos nem vagyok az az itthon ülős tyúkanyó típus (senkit nem akarok ezzel megbántani!! becsülöm az ilyen anyukákat! csak én más vagyok, bár a gyerek előtt sem pörögtem túlzottan, de ez így sok... kicsi a család, kevés a segítség. eleinte azt hittem hogy ha néha eljárogatok, kikapcsolódom, az segít, de ez nem elég. Anyagilag is nagy szükség volna a munkámra, meg nekem is az önbecsülésemnek, stb. az itthon töltött idő teljesen felőrölte az idegeimet és mindent. De a család szerint nem vagyok így jó anya ha lepasszolom a gyerkőcöt bölcsibe!!
2011. máj. 2. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!