Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aukciózós anyukák, mi a...

Aukciózós anyukák, mi a sikeres eladás titka?

Figyelt kérdés

2 gyermekem van, eléggé rossz az anyagi helyzetünk, otthon vagyok még a kicsivel GYED-en, sok a hitel, rezsi, alig tudunk kijönni a pénzünkből.

Régóta adok-veszek aukciós oldalakon, a kinőtt ruhákat...stb. Most gondoltam egyet (aki mer az nyer alapon) és vettem 50kg használt angol gyerekruhát (a kis félretett pénzecskémből), hogy némi haszonnal eladom.

Hát nem megy. Kis csomagokban árulom 2500-3500Ft között, méretek, nemek szerint szétválogatva. Szép képeket csináltam, részletes termékleírást adtam a ruhákról, minden apró hibácskát feltüntetve. Kb 250Ft/db-árra jön ki és a ruhák többségben márkásak, új és újszerű állapotúak. Miért nem veszik meg? Sokan nézegetik, érdeklődnek, de mégsem kelnek el a csomagok. Mit csinálok rosszul? Segítsetek, mert csak benne áll a pénzem és nagy szükségem lenne rá! Köszönöm!


2011. máj. 4. 10:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Bocs csak az első kettőt néztem meg, látom a többi nem ilyen csomag, de az első kettőről ez a véleményem.
2011. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta ezzel egészítem ki a gyest,4 gyereket öltöztetek a befolyó pénzből.

-Lassan pörög fel,minél több a pozitívod,és minél több ruhád van fenn,annál több lesz az eladásod.

-Saját tapasztalatom az,h egyesével könnyebben megveszik a ruhákat,nálam minden fix árú,így azonnal elvihető.Sokan türelmetlenek,és jobban szeretik azonnal a ruhát.Sajnos sokunknak egyszerre csak kis pénze van,nem tudunk 10000-es csomagot venni,de 2-3 pólót igen.

-Bár macerás,de mérd le a ruhákat.Hossz,szélesség,ujjhossz,derék,külső-belső hossz,mert a méretezés csak irányt mutat,nagy eltérések lehetnek két azonos méretezésű ruha között.

-Áttekinthetőbbek listában az aukcióid,ha egységes formában adod meg a címet:méret,márka,ruha.

2011. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Szia,

Megnéztem én is, hogy miket raktál fel, csak egy párat nyitottam meg.

Nekem simán bejött a sablonod, tetszik is, szépen, olvashatóan van írva minden.( Én azokat nem olvasom el, hanem rögtön bezárom, ahol villog valami a háttérben, mert kifolyik a szemem tőle. Pl, esik az hó...)A Tiéd szerencsére nem ilyen.

Viszont két dolog nem tetszik:

1. A kislányom most múlt 1 éves, sok ruhát vettem már neki születése óta a teszveszen, de végignéztem a Te aukcióidat, és nem találtam semmit a korának megfelelő méretben. Szerintem az egyik baj az, hogy úgy raktál fel több csomagot, hogy 0-2 éves korig. Én biztos, hogy várandósan nem vennék ilyen csomagot, túl nagy korhatárt fed le. Aki újszülött ruhákat vesz, az nem hiszem, hogy már 2 éves korú ruhákat is szeretne, mert nincs hol tárolni és ki tudja épp milyen idő lesz akkor amikor épp belenő a nyári ruhába a kislány. Én mindig az évszaknak és méretének megfelelő csomagot keresek, most pl. vennék 10 db-os nyári ruhát 80-as, de inkább 86-os méretben.Én azt vettem észre, hogy a viszonteladók vesznek ilyen csomagot, hogy utána darabonként kiárusítsák, de ahhoz túlontúl drága. Aztán lehet, hogy ebben nincs igazam.

2. Szerintem kicsit drágán árulod a ruhákat. Nálunk van egy darabáras igényes turi, én ott vettem a lányomnak keresztelőre habos babos 86-os ruhát, úgy, hogy még az eredeti cimke is rajta volt, 2000 Ft-ért. Ott meg is tudtam fogdosni, nálad meg egy kicsit lutri.

Talán ha kicsit olcsóbban adnád, könnyebben rád találnának a vevők és ha már beindult a biznisz, óvatosan emelheted az árat.

Még egy: én is mindent eladok ( bár most nagyon rosszul megy) és néha kiemelek egy-egy csomagot, hogy ez alapján megtaláljanak a vevők. Azt hiszem ez be szokott jönni, olyankor többet eladok, igaz pénzbe kerül.

2011. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szóról szóra azt írtam mint a 10.42-es, akkor van benne igazság:)
2011. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Szerintem drága, legalábbis én max 150 Ft/db árig vásárolok és gyönyörű ruhákba jár mindkét gyerekem. A posta és utalási költség miatt én a nagyobb csomagokat részesítem előnybe. Amit itt látok nagyobb csomagot az meg sok méretet ölel át, szerintem az nem jó. Ja és van olyan villogós sablon, ami szinte olashatatlan, én ezeket nem szeretem, megyek is tovább. Én is árulok- veszek, remélem nem bántottalak meg, sok sikert!
2011. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én is rengeteg márkás ruhát raktam már fel, tökéletes állapotban, lemérve, cm-ről cm-re 4-500 Ft-okért, de a kutyát sem érdekelte, de ha én akartam venni egy kis farmergatyát 1200-nál kezdődött+ a posta:(

Én nem értem azt, aki ebből él! Hogyan?!

2011. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted a ruhának kilóját?Csak mert én is árulok ruhákat, és nem nagy haszonnal, de megy az üzlet.

Egyebekben az elöttem szólóknak igazuk van.

2011. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Csak mert én olyan ruhákkal foglalkozom, amik válogatott ruhák, tisztítva és vasalva vannak, leginkább extra minőségűek (minimális első osztály), és 2000ft-ért adom kilóját.2.osztályú ruhák nincsenek benne.
2011. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én is megnéztem a csomagokat...próbálkozhatnál olyannal is, hogy csak pólót, vagy nadrágot vagy ruhát...tennél fel egy csomagba. Nekünk pl csak nacikra lenne szükségünk, így nem veszek szettet pólóval.
2011. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a ruhákat 1000-1300Ft/kg-os áron veszem. Az 1000Ft-os nál van benne II.osztály is elég sok, amit én 1ft-ért továbbadok.Tehát olcsóbban nem tudom adni, mert ha beleszámolom, hogy jutalékot fizetek, feltöltési díjat, nem marad hasznom rajta. Szerintem nem drágák a ruháim. (Jó az extra alkalmikat drágán adom - mint ahogy más is.)
2011. máj. 11. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!