Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam kettő és fél éves...

A kisfiam kettő és fél éves és még alig beszél csak szavakat mondogat (anya apa szia stb. ), mondatokat egyáltalán nem. Most már kezdek egy kicsit aggódni. Mit csináljak hogy rávegyem a beszédre és ne "hümmögéssel" értesse meg magát?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha tényleg nem tud mondatokat alkotni,jobb,ha megnézeted egy szakemberrel-bár egy fél évet még várhatsz esetleg-.Barátnőm gyerekéről így derült ki,h autisztikus,mindenféle fejlesztésre kell járnia,így kezdett javulni a helyzet.Nála sem volt előtte semmi különös jel,ami erre utalt volna.
2010. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiam 2 éves és 4 hónapos.

Most voltunk logopédián mert ő még ennyit se beszél amit te írsz.

Megvizsgálták, letesztelték, érteni ért mindent szinte, és szótöredékekkel megérteti magát, ezért "nem küzd". Semmi baja, nekünk ezt mondták most.

Nem mindenki beszél mondatokban 2 évesen...

Nekünk javasolták már korábban hogy csináljunk úgy mintha nem értenénk...hát ez nem vált be, csak hsiztis lesz tőle és semmivel se ment előrébb a beszédje ettől.

2010. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. febr. 16. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj ezen- ha egyébként minden rendben van vele (figyel, mozog, érzéseket kifejez,stb.)

Az én kisfiam 2év 4 hósan kezdett beszélni, 3 héten belül folyékonyan.


Figyelj! Annál, hogy mikor kezd beszélni, ezerszer fontosabb, hogy mit mond! :)


Mesélj, énekelj, mondókázz neki sokat, kommentálj mindent, ami történik- akkor is, h ő csak szótöredékekkel reagál- vagy úgy se.

2010. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a második vagyok, mi a túróért lettem lepontozva vajon??? :((
2010. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok/jártam. Két évesen a fiam kb. ugyan ekkora szókinccsel rendelkezett. Ő is csak hümmögött, nyafizott ha akart valamit. Én is aggódtam, kérdeztem logopédust, hogy mit lehetne csinálni. Ő azt mondta, ne aggódjak, 3 éves kor előtt nem beszélünk megkésett beszédfejlődésről. Azt javasolta, hogy sokat hintáztassam, ez jót tesz az idegrendszer fejlődésének. Illetve a beszédintást a logopédusok is ilyen kis rövidke szavakkal kezdik, egy szótagos szavakkal, hangutánzó szavakkal.

Nálunk ez segített, illetve én a bölcsikezdéssel is összefüggésbe hozom, hogy végre elkezdett beszélni. Két évesen kezdte a bölcsit, pár hónap alatt eljutottunk oda, hogy most már egyszerű mondatokat is mond. Először csak azt vettem észre, hogy egyre több szót használ, aztán pár nap múlva már össze is kapcsolt szavakat. Talán két hónapja kezdődött ez a fejlődés, most már konkrétan el tudja mondani, hogy mit szeretne, elmondja mit kér enni, inni, melyik játékát adjam oda, elmeséli, hogy mi volt az ebéd a bölcsiben. Egy fél évvel ezelőtt nem hittem volna, hogy ez egyszer végre megtörténik.

Ha téged megnyugtat, keress fel egy logopédust, de 3 éves kor előtt ő sem nagyon tud még beszédindítással foglalkozni. Ezt a hintáztatást próbáld ki, az én fiam imádja, és kéri is állandóan. Oké, most nem lehet a játszótéren hintázni, de állandóan jön és mondja, hogy hintapalinta, és akkor fel kell vennem és hintáztatni kell, vagy a takaróra ráfektetem, és ketten a két végéről megfogjuk és úgy hintáztatjuk. A másik amit még tanácsoltak, hogy a földön görgessem, illetve ha lehet, akkor tanítsam meg, hogy guruljon az oldalán. Ezt is imádja, és ez is nagyon hasznos a beszéd szempontjából.

2010. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget!
2010. febr. 17. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!