Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hós fiad milyen sokat...

26 hós fiad milyen sokat beszél már? Mondatokat mond, verset, mondókát is tud?

Figyelt kérdés
Az én fiam elég sok szavat mond már, de szép kerek mondatokat még nem beszél, nem mond. De ha énekelünk azt mondja, hogy: "hinta-palinta" = ennyi neki a vers, vagy hogy "nyuszi hipp nyuszi hopp", de van amit még nem tud kifejezni vagy kimondani.
2011. febr. 21. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 22 hónapos a fiam,egész nap beszél.Szépen mondatokban,folyékonyan.Rengeteg mondókát tud már.Mondjuk én is "nagy dumás" vagyok,és rengeteget beszélek.Neki is már első naptól kezdve meséltem,énekeltem.
2011. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Holnap lesz 26 hónapos, de mondatokban nem beszél. Vagyis nem érthető tisztán, csak én értem meg:)

Rengeteg szót mond, a képekről sok nehéz szót, állatot is hetek múlva megemlít, de összefüggő mondatokat, mondókákat még nem tud mondani.

2011. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Folyékonyan beszél összefüggő mondatokban, 3 éves szintjén van.
2011. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


az én kisfiam augusztusban lesz három éves. Kicsit későn kezdett el beszélni. most kezd többet dumálgatni, elég sokminden van amit még csak én értek meg, de napról napra fejlődik. Viszont mondókákat, verseket nem akar. Leülök vele beszélgetni, hogy tanuljunk és nem akar. Nem erőltetem. Majd az oviban.

Viszont szobatiszta, éjjel nappal. És "olvas":) persze nem úgy, csak a tesót aki elsős, próbálja utánozni, szótagol:)

nem kell aggódni. én megvoltam ijedve, amikor láttam, hogy vele egyidős gyerkőc hogy beszélget. A védőnő annyit mondott, hogy ha már alapszavak mennek, megért mindent nincs gond. Az oviban "összeérnek a gyerekek.

2011. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!