Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel cseréljem...

Milyen módszerrel cseréljem le a nem kívánt mondatokat?

Figyelt kérdés
Van, hogy kimondom gyerekemnek ha elfárad az idegrendszerem, pl. Hogy tűnj a szemem elől, miért vagy majomparádé,stb. Ezeket gyerekként is utáltam nemhogy anyaként! Magammal hoztam, gyerekkoromból, de hogy hagyjam el őket?
2011. jún. 1. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Számolj el 10-ig mielőtt bármit mondasz.
2011. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mindig legyen a szed elött te mit éreztél amikor igy elzavartak,milyen kisebbségi komplexusod alakult vagy alakulhatott volna igy ki.menyire fájt amikor anyukádnak útjába voltál.próbáld átérezni ő mit érez amikor imádott anyukája látni se akarja,hidd el a hangsúlyból minden értenek,ha a szavak pontos jelentését nem is.ha ezeket megpróbálod az ő fejével,szívével nézni előbb utóbb el fogod hagyni,mert fontosabbak az ő lelki dolgai mint a te pillanatnyi kis nyugalmad.sok sikert hozzá.
2011. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak fokozott önkontrollal.Soha ne hagyd,h kiszaladjon a szádon,ha dühös vagy,inkább számolj magadban.Ezeken kívül amit írtál,nagyon rossz még pl a nem szeretlek...azt se mondd,soha.
2011. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. a nem szeretlek-et sosem mondtam. még szerencse..... :(
2011. jún. 2. 08:44
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem könnyű dolog az önkontroll (sok felnőtt sajnos ezért jellem gyenge és próbálkozik másokat kontrollálni, uralni), mégis muszáj egyre inkább fejleszteni önkontrollunkat (nekem is van mit :) ).

Végső esetben meg mondd azt pl. hogy "a macska rúgja meg" :D Ez még kicsit humoros is. ;) Közben leadod a dühödet, levezeted a feszkódat. De a lényeg , hogy MIT ÉRZEL BELÜL: nem az az igazi a baj, ha ideges az ember, hanem ha nem kontrollálja önmagát a felnőtt ember és ha nem őszinte a megnyilvánulása! (Hibázni emberi dolog; a szándék, a törekvés a lényeg, az már elegendő, aztán a kivitelezés is egyre jobb lesz.) Gondolom őszinte vagy önmagadhoz és gyermekedhez, legalábbis törekszel rá, ugyanis megérzi a gyermek, ha nem következetes, nem egyenes a felnőtt vele szemben, és az nincs jó hatással rá, pláne hosszú távon. Ezért mondom, ha az önkontroll nem segít adott pillanatban, akkor add ki humorosabb formában, legalább őszinte voltál, mégse bántó, persze ha egyben empátiával is viseltetsz őiránta. :) Az elfojtás meg se neked nem lenne jó, se a picurodnak, mivel azt is megérzi. Az önkontroll legfeljebb "átmeneti elfojtás", de alapvetően nem az (a vizelési ingerünket is gyakorta késleltetnünk kell, mégse káros :) ).

Próbáld az ő helyébe képzelni magadat, az érzelmileg is segít téged a hozzáállásban és így kevésbé leszel dilemmában, hogy "elfojtsam, vagy kirobbanjak?" ;)

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz leszokni erről! Iszonyat önfegyelem kell hozzá! Én pl cifrákat szoktam mondani,ami épp az eszembe jut. Nagy butaságok,de ha egyszer ilyen jön a számra... pl: azt az irgum-burgumos krumpliját,mit csináltatok?! Meg: azt a kutyának a bozontos fáját,mi ez itt?! Én a pucolás a szemem elől-ről nem tudok leszokni. Ritkán használom.


4 és 2 éves kislányok anyukája

2011. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is napi küzdelem.

Én kerestem "csere mondatokat", és egyre többször sikerül azokat mondanom, pl: irgum-burgum, vagy azt a kutya meg a macska! A vacakba! Vacak madár voltál!... Ilyesmi. :o)

2011. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj,ne is mondd!Pont ma keveredtem "vitába"a kisebbik(3 éves) fiammal,és én is mondtam Neki,hogy húzás ki a kertbe,látni se akarom...utána persze cudarul érzem magam,de hát akkor már mindegy.Az affér után bocsánatot kértünk egymástól(ha tudja,hogy ludas,mindig jön,hogy bocsánat,anya)-mert úgy érzem,ha túl bántó voltam,én is mindig megteszem-de jobb lenne el sem jutni idáig.Néha-sajnos-én sem tudom visszafogni magam,kiabálok is(ám nem ütöm meg).Próbálj meg kicsit jobban odafigyelni magadra(én is azt teszem),mást nem igazán tudunk csinálni.2 gyerekes anyuka(a nagyobbik már 19 éves,Vele is voltam néha "gonosz".Nem is régen megkérdeztem Tőle,hogy bántja-e valami,vagy van-e régi sérelme,de-hála az égnek,és az én nagy fiam toleranciájának-azt mondta:á,anya,semmi és nagyon szeretlek.Néha ugyan "idegbeteg" voltál/vagy,de ez benne van a pakliban.Mindenkinek ilyen "vallomást" kívánok a már felnőtt gyerekétől)
2011. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálunk a ,,kutya fáját neki" ezt szoktam mondani neki, ha nem bír magával


ő már úgy mondja, hogy kutyafa

2011. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyakorolj be egy számodra tetsző mondtatot (pl én is mindig azt mondom, hogy "azt a kutya fáját"

és hátha ez fog eszedbe jutni, mikor mérges vagy. Vagy ha már ki is mondtad amit később megbánsz, ismételd el a kiválasztott irgum burgum mondatodat, hogy rögzüljön.

Szerintem az már félsiker, hogy meg akarod változtatni :)

Sok sikert!

2011. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!