Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akik nemrég mentetek...

Anyukák! Akik nemrég mentetek vissza dolgozni, nehezebb lett az életetek, hogy baba mellett dolgoztok?

Figyelt kérdés
Én nemsokára megyek vissza melózni, két éves a lányom, de úgy érzem szellemileg teljesen leépültem. Szinte alig bírok odafigyelni valamire, mintha egyre gyengébb lenne az agyam... Szellemi munkát kell végeznem, ahogy a gyermekvállalás előtt is, de már előre félek, hogy hogyan fogok teljesíteni. Mintha leépültem volna agyilag, annyira fura érzés. Mellette még ott lesz a háztartás is, főzés, takarítás, kicsit félek, hogy hogyan fogok tudni megfelelni a munkahelyemen és itthon akár mint anya, és mint feleség is.
2011. máj. 5. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, bár én még nem megyek vissza dolgozni de értem mire gondolsz, én is szellemi munkát végeztem azelőtt és mióta itthon vagyok kicsit én is úgy érzem hogy mintha elbutultam volna, de szerintem amint visszaállsz a munkába újból fel fog pörögni az agyad ne aggódj :)
2011. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szintén:)


Novemberben megyek vissza 5 év kiesés után. Semmit nem tudok, néha azt sem hogy milyen nap van.

2011. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is akkor mentem vissza dolgozni amikor a kislányom kétéves lett, néha úgy éreztem, hogy már beszélni, meg kifejezni sem tudom magam rendesen, az első két hét munka után ahogy hazaértem majd összeestem annyira lefáradtam agyilag :) De utána nagyon jó volt, végre újra felnőtt emberek között, nekem nagyon bejött, sokkal jobban éreztem magam utána. Persze nagyobb igénybevétel, de normális társsal meg lehet oldani az otthoni munkák megosztását, akkor nem annyira fárasztó.
2011. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerős mesélte, hogy 1 éve a gyesről visszatért kolléganő kereste a számítógépes floppikat… nyilván extrém a példa, de én is megértem a helyzetet.

Én a gyerek egy éves korában elkezdtem egy posztgraduális képzést (akkor még ingyenes volt a felsőoktatás gyed mellett), el nem tudom mondani, mennyire élveztem, igazi eminens voltam (ami azért nem volt előtte jellemző rám), és azután fokozatosan egyre több munkát is kaptam. Az ovikezdés elég para volt a sok betegeskedés miatt (ha nem mentem dolgozni, frusztrált a sok felgyülemlő dolog, a gyerkőccel is türelmetlen voltam), de nem állítom, ha itthon lettem volna, jobban tűröm.

Szerintem, ha úgy érzel, ahogy írtad, hogy „egyre gyengébb az agyad” és ez zavar, akkor ne vacilálj, szükséged van más tevékenységre is, és gyorsan belejössz. A háztartás talán kissé kuszább lesz, porcicák nyávognak a sarokban, de érezni fogod, hogy nem „csak” anya vagy, hanem ember és nő is – és van, akinek ez is fontos.

2011. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy éreztem, hogy elbutultam, én idegen nyelveken dolgozom, és az eléggé elkopott. Amúgy hamar visszarázódtam. Már fél éve dolgozom, és nagyon jó döntés volt visszamenni, sokkal több türelmem van a fiamra is azóta, élvezem, hogy napközben felnőttekkel vagyok. Délután meg élvezem a játszóterezést.
2011. máj. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!