Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3és fél évest hogy szoktassam...

3és fél évest hogy szoktassam le az éjszakai pelusról? Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés

2,5évesen lett egyik napról a másikra nappali szobatiszta. Viszont a mai napig kell neki du- alváshoz és éjszakára is pelus. SOHA nem száraz reggel!!!

Csináltuk rengetegszer olyat,hogy nem adtam alá pelust próbáltam rábeszélni,hogy keljünk fel ha ingere van,sose tette,mindig éjszakai,hajnali lepedő,pelus,nadrág csere lett belőle :S

Mit tegyek?? Már 3bőven elmúlt! :(


2011. máj. 7. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit. ehhez meg kell érni. Ha reggel nem száraz a pelus, nem tudom mit tehetnél-nyilván azon kívül, hogy lefekvés előtt 1 órával már nem adsz neki inni-na meg éjjel sem.

BEszélj a dokival, védőnővel, hátha tanácsol valamit.

2011. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alinaaa ***** válasza:
100%
Mi is most vagyunk pontosan ennél a korszaknál. Elalvás előtt pisi és éjjel párszor ráültetni bilire. Ne sajnáld kelteni, ők ezt alva csukott szemmel lerendezik. az én fiamat ahogy kicsomagolom a pelusból annyira felébred, hogy bólint ha kérdezem a pisit. belepisil, vissza a pelus és mehet tovább aludni. Most minden reggel száraz a pelus. megszokja hogy nem pisil bele. Nekem így tanácsolták , egy hete kezdtük:)
2011. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az elsővel értek egyet. Állítólag 4 éves koráig az éjszakai bepisilés teljesen normális dolog.
2011. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!!Hát akkor nem csak mi vagyunk így ezzel hogy nem akar a kisfiam leszokni az éjszakai pelusról!:)és ő is 3éves elmúlt januárban,mindent kipróbáltam de nálunk is hajnalban teljes garnitúra csere van!:((

A válaszok engem is érdekelnek!:))

2011. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok bár nekünk már délután nem kell pelenka régóta csak éjszaka!!Délután próbáld meg hogy+pisilteted hátha nem pisil be!vagy 1,5óránál többet ne aludjon és elötte nem enged sokat inni!:))Nálunk így lett pelus mentes délután!:))
2011. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Anyukák! :)

A 2.válaszolótól kérdezném,hogy hány óránként ébresztgessem? 2-3?vagy az sok??

2011. máj. 9. 09:59
 7/7 Alinaaa ***** válasza:

Hát én úgy csinálom, hogy ha elalszik 8-9 körül,mi meg olyan 11 körül megyünk aludni akkor pisiltetem(vagy éjfél körül). aztán 3 körül ha felkelek, 5kor kel a párom akkor is, és fél hétkor veszi be a tablettáját akkor is biliztetem. De valamikor kimarad egy-egy nem baj. Tegnap éjjel már egy szer szólt magától fél 3 körül. Reggel meg nem pelenkáztam vissza és bepisilt, szóval fejlődünk is meg nem is:) De ő olyan lustázós fajta képes pelusba pisilni ha fent van az helyett, hogy bilizzen:)

persze az ébresztések mellett van rajta pelus, hogy ha esetleg elalszok ne keljen nagymosást csinálni:)

Sok sikert:)

2011. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!