Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 3 éves...

Hogyan szoktassam le 3 éves gyerekem a pelusról?

Figyelt kérdés
Nem akar ráülni a bilire se a wc-re, ahol sikerül oda pottyant ill pisil. Lehet ez a szoba közepe stb. Most bugyi nélkül hagyom szaladgálni. Szeptemberbe menne oviba, de nem tudom rávenni sehogy. Sőt tombol a pelusért sokszor, de nem engedek. mit csináljak?
2011. jún. 22. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi értelme van,ha nem akarja,te meg erőlteted? Csak rossz élménye lesz. Fiam is most lesz 3 éves,és szeptembertől ovi,kb 3 hete lett szobatiszta.Abszolut nem erőltettem,most érett meg rá.
2011. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd bugyi nélkül szaladgálni, ugyanis így viszonylag könnyen "megszabadul" attól, ami korábban a pelusba ment, most meg a biliben lenne a helye. Ne erőltesd a bilire ülést. Csak magyarázd el neki, hogy a pelushoz nagyon meleg van már,( ami amúgy igaz is ) ha pisilni, vagy kakilni kell, szóljon. Néhány napig, vagy 1-2 hétig, valószínűleg az összes tiszta bugyi mosásba fog kerülni a "balesetek" miatt. De előbb-utóbb összekapcsolja majd a két dolgot az agyában. Ha nem akarja, hogy tocsogjon a pisiben-kakiban, és félóránként cipeld mosdani, átöltözni, akkor figyelnie kell egy kicsit, és időben szólni. Ha egyszer kétszer sikerül, és dicséretet kap érte, akkor már sokkal könnyeben fog menni a folytatás.

Csak nem erőltesd, és ne nyaggasd folyton azzal, hogy nem kéri-e a bilit? Egyszer minden gyerek szobatiszta lesz, a tiéd is.:-))))

2011. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd pelenka nelkul csak ugy szaladgalni. Majd megerik ra. Az en fiam is 2,5 eves es meg nem szobatiszta. Ra-raul a bilire, de a nadragot nem hagyja magarol levenni. Meg kell picit erniuk, minden gyerek mas.
2011. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is ennyi idős, menne szeptemberben oviba. Csakhogy nem szobatiszta. Nála épp fordított a helyzet: nemhogy össze-vissza pisil, hanem NEM pisil. Ücsörgünk a bilin, a wc-n, de nincs eredmény, egész nap visszatartja. Én is aggódom...

2011. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!