Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kisfiam egy...

2 és fél éves kisfiam egy hónapja szokott le a pelusról, pisiléssel nincs gond, de bekakil. Csak állva tudja kinyomni, ha bilire, vagy WC-re ültetem visszatartsa. Hogyan szoktassam rá, mert szeptembertől oviba megy?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad semmilyen praktikával siettetni. Ha be van íratva, legfeljebb "ugrik" az ovi, de ez a kisebb baj, egy egészségesen fejlődő gyerek (vélhetőleg a tied is az) legkésőbb a 4. szülinapjára szobatiszta lesz a kakilás terén, és nappal bevizelni sem fog (a tied már utóbbit elérte, ahogy írod.)


Türelemmel, odafigyeléssel, megértéssel járulj hozzá s folyamathoz, alapvetően ezek kellenek, míg a siettető praktikák ártanak a gyerek pszichéjének, látszateredményt hoznak.

Ha esetleg azt is leírod, hogyan szoktattad eddig, akkor részletkérdésekről (esetleg valamit nem jól csináltál) is tudom írni meglátásaimat, tehát a lényeget leírtam. Kedden, vagy szerdán nagy eséllyel olvasni foglak itt. Érdekel, pl. LELKILEG milyen a hozzáállásod, nem aggódod-e túl a dolgot (a kisgyerek megérzi a szülő érzelmeit is), van-e magánéleti problémád valami (nem tartozik rám hogy konkrétan mi ,csak hogy van-e), túl szigorúan neveled-e, túl engedékenyen, stb stb...


Lehet, hogy semmit nem hibázol, ilyen esetben is életkori sajátosság pl. e verzió, ami kisfiaddal 2 és fél évesen történik. (Pusztán csak javaslom, hogy zárjuk ki, hibázol-e valamit.) Azért van sokféle verzió (az egészséges esetekből is, pl. a tieteké is ilyen), mert a kisgyermekek az egyes képességek terén különböző sorrendet alkalmaznak: az egyik hamarabb beszél, de később lesz szobatiszta, a másik fordítva, a harmadik 10 hósan jár, másfél évesen teljesen szobatiszta, de csak 3 évesen kezd el pár szavas ,érthető mondatokban beszélni...

... ezek mind mind egészségesen fejlődő kisgyermekek, legalábbis e tekintetben.

(Adott az életkori határ, amíg még nem késő a fejlettség elérése és addig egyetlen gyerekek sem fejletlenebb a másiknál, sem elmaradottabb; a szobatisztaságé tehát (az időnkénti éjjeli bevizeléstől eltekintve) a 4. szülinap).

2011. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a választ.Nincsenek problémáim,nem érzem hogy túl szigorú,vagy engedékeny lennék.Siettetni sem akarom,csak gondoltam valakinek hátha volt már hasonló problémája és esetleg tud valami trükköt.Sajnos az oviból nem maradhat ki, mert szeptembertől munkába megyek.
2011. jún. 22. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Hiába mész munkába, siettetni se szabad a szobatisztaságot, ugyanakkor önmagában semmiféle fejlődési rendellenességre nem utal, ha egy gyermek csak a 4. szülinapjára válik szobatisztává, tehát ha szeptemberig nem lesz szobatiszta, akkor majd idővel azzá válik, persze oviba nem fogják addig felvenni (hacsak nem találsz időben olyan magánovit, ahova igen).

Nem tudom, mennyiféle tényezőn múlik, hogy felveszik-e bölcsibe ilyen szituban, de gondolom fel fogják venni bölcsődébe, és amint szobatiszta lesz, mehet oviba.

A bölcsi ingyenes, a magánovik nem, mérlegelj.

2011. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak annyit tennék hozzá, hogya z ovi nem utasíthatja el azért mert pelenkába kakil. jogszabály alapján, vagyis nem feltétel a szobatisztaság!!! ezen ne aggódj, emiatt ne steresszeld se magad se a gyereket. sokszor a kakival más viszonyban vannak a gyerekek, az inkább kézzelfogható dolog, inkább érzik a testük részének, attól neheze bb megválni, vécébe bilibe pottyantani. ha nem görcsölsz rajta, ez majd magától oldódni fog.
2011. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is,csak állva tudott,mert pelusba is állva csinálta.Mindig kemény a széklete,nem maszatol,így az elején a bugyikájába nyomta.Lehet sokan elítélnek amiatt,hogy megengedtem,de ez volt a legjobb megoldás,hogy nehogy visszaszokjon pelusra.

Szerintem rájött ,hogy nem történt semmi gáz,és 2 hét alatt már bilibe csinálta.

2011. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez (volt) a helyzet!Ő is megy szeptemberben oviba.Én azt mondtam neki,hogy az óvónéni megkérte az anyukákat,hogy készítsenek fényképet a kakiról,hogy tényleg szobatiszták-e.:)Lehet,hogy ez nagy baromságnak tűnik,de nekünk bevált;)
2011. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,néha a legnagyobb hülyeség válik be:)
2011. jún. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!