Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 23 hónapos és sehogy...

Kisfiam 23 hónapos és sehogy sem tudom leszokatni a pelusról! Pár hete már sikerült a WC-BE kakilni, meg pisilni most egy ideje ha leveszem a pelust sír, ha hívom a wc-re akkor nagyon sír. Segítséget kérnék. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Varj meg,amig erett lesz ra.
2011. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
úgy h ne eröltesd. és nem is olyan fontos még neki. nyugi,lesz kedve és megy magától. én 2,5 éves koráig próbálkoztam-de már 1 évestől- hátha. semmi. majd egy nap lekapta pelenkát és közölte h a nagyfiúk wc-re járnak. szóval eröltetéssel csak ellenszegülést érsz el. vannak akik félnek a wc-n. a lányom 2 éves,ő 2 napja szedi le a pelenkát és ül magától bilire,addig ő is csak sírt
2011. aug. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Kisfiam 30 hónapos, de semmi, néha ráül a szűkítőre de ennyi.
2011. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lányom 27 hónaposan szokott le.
2011. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hagyd békén! minden gyereknek meg kell érni erre a pillanatra, az erőltetés, az esetleges büntetés, bűntudatkeltés ( nem rólad beszélek, általában véve gondolom) ellenkezést, félelmet szül, esetleg dacossá teszi a gyereket és mind-mind hátráltatják a szobatisztaság kialakulását.
2011. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
SEHOGY ne akard leszoktatni!Hagyd békén.Nem érett még rá.Az én kisebbik fiam idén májusban,3 évesen lett szobatiszta.Hidd el,egyáltalán nem érdekelt/zavart a dolog.
2011. aug. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem??!! Egy 23 hónapost? Ez úgy hangzik, mintha hónapok óta ezzel szenvednétek.

A fiam 22 hónapos lesz pár napon belül, időnként rápróbálunk a bilire ülésre, vagy pelus nélkül van az udvaron, de nem sok hajlandóságot látok rá, hogy nagyon érdekelné. Ha bekakilt, mindig jön és szól, de csak utána, előtte még nem.

Semmivel nincs még elkésve, ahogy a te gyereked sem.


Az 5 éves lányom 3 éves és 1 hónapos volt, mire szobatiszta lett. Egyik napról a másikra. Több módszert is kipróbáltam, teljesen eredménytelenül. Végül azt mondtam, feladom, békénhagyom. Pár nap múlva teljesen egyedül, minden trükk és módszer nélkül elkezdett bilibe, wc-be kakilni, pisilni. sose volt "baleset" utána. Egyszerűen megérett rá. Akkor érett meg rá.


Nem mondom,hogy 3 éves kora előtt nem aggódtam már picit, mikor lesz már szobatiszta, de végülis oly mindegy, ma már sehol nem számít, hogy két éve még pelenkája volt. Ügyes, okos nagy lány.

2011. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem...köszönöm
2011. aug. 20. 16:38
 9/9 anonim válasza:
még várhatsz akár egy évet is vele :)
2011. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!