Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a pelenká...

Hogyan szoktassam le a pelenkáról a kisfiam? Már tavaly nyáron is próbáltuk. Szeptemberben született kistesó. Lehet ez is "akadályozza"?

Figyelt kérdés

3éves múlt most április elején. Még a pelus a fenekén. Sokszor próbálkoztunk már, de annak mindig az a vége hogy kéri vissza a pelust. Nappalra is kell pelenka. Már annyi mindent kipróbáltunk, már ajándékot is ígértem a pelenkáért. Tudja mi a folyamat, tudja h mikor pisil és kakil. Néha elcsípjük a dolgot és sikerül a Wc-be pisilni. A kaki egyszer ment a Wc-be azóta nem.

Ha nincs rajta pelus akkor sem szól, csak pisil, és utána kétségbe van esve h megint nem sikerült a wc-be. Kaki nem megy csak a pelusba. Most már odáig eljutottunk hogy szól ha van a pelusba kaki - eddig nem is szólt. :S nagyon el vagyok keseredve emiatt, szeptemberben kezdené az ovit. :(:(


2011. máj. 7. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A hiba abban van,hogy ezek a modern pelenkák nagyon kényelmesek,tiszta,száraz érzés,ugye. Vegyél textilpelenkát,azzal a megkötős nylonnal,azt majd nem fogja akarni,egy hónapon belül biztos a leszokás.
2011. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi is ezzel küdzünk, bár az enyém még csak jövő hónapban lesz 2,5 éves. Ugyanez van nálunk is. És szeptembertől bölcsibe megy. (sajnos 2,5 hónap híján nem veszik fel az oviba).


Én azt fogom csinálni, hogy ha bejön a jó idő, csak bugyi és harisnya (vagy harisnya nem) lesz rajta. És az utcára is így megyünk ki (táskámban 3 váltás fehérneművel). És kitartó leszek, megvárom, mig magától szól, és kérezkedik a wc-re. A szomszéd kislány 3 évesen így lett szobatiszta tavaly nyáron, 3 egész nap alatt (éjszakára is) :)

2011. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A védőnő nekem is mondta a textilpelust, hogy az ő fia azzal szokott le.

Én azt csináltam, hogy levettük a pelust. Ő szólt, hogy pisilni kell, kéri a pelust. Mondtam, hogy nincs. Erre bepisilt, mert a bilire nem akart ráülni. Ez ment 3 napig. Aztán egyszer-egyszer ráült a bilire, nagyon megdicsértük érte. 2-3 nap alatt ment a pisi, a kakira még várni kellett 2 napot.

Esetleg vidd el az oviba, legyetek ott 1-2 órát, játszatok a játszótéren. Aztán mondd neki, hogyha bilizik, akkor mostantól minden nap mehet. A lányomnál ez volt a motiváció, neki nagyon bejött.

2011. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!