Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apró csalánkiütések vannak a...

Apró csalánkiütések vannak a 2,5 éves kislányomon. A kálciumon kívül van még valami hatásos szer rá?

Figyelt kérdés
Szegénykémnek eléggé viszket, és nyügi is tőle. Fogalmam sincs, hogy mitől jöhetett ki, semmi új kaját, innivalót nem kapott, viszont reggeltől folyik az orra, csúnyán köhög, adtam neki hustagil szirupot, amit eddig még nem. Talán attól... de mivel mulasszam el? Nincs itthon calcium, nem tudok elmenni a gyógyszertárba, messze van, apuka csak este ér haza, hogy hozzon..
2009. márc. 10. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig kamillával mosogasd a testét,de el kéne vinned orvoshoz.Egyáltalán tudod mitől jött ki?Azt nagyon jó lenne tudni.Ha kapott már fenistil cseppeket és van otthon adj neki az előírt cseppszámokkal.Nagyon sokat használ.Ha nincs akkor azt nem is tudsz hozatni,mert recept köteles.Mindenesetre én azt javaslom vidd orvoshoz!Mielőbbi gyógyulást!
2009. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még egy javaslat hívd ki a gyerekorvosotokat.Mondd el neki telefonba mi a panaszod és,hogy nem tudsz elmenni orvosságért.Ha lenne olyan szíves megtenni,hogy egyúttal hoz olyan gyógyszert ami ebben az esetben kelhet...Ez nem pofátlanság hidd el!Bárki kerülhet ilyen szituba!De orvos mindenképpen kell!Első válaszoló vagyok!
2009. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak de a skarlát is ilyen! Igaz az inkább a hajlatokban jön ki meg ahol fedett a test! Nálunk mondta a doki, hogy most van ilyen járvány kiütés plusz a megfázásos tünetek! Én mindenképp kihívnám az orvost! Jobbulást nektek:)
2009. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Na, a csalános pöttyökről sokat tudnék mesélni,mert a lányom szöke, kék szemű és fehérbőrű, ekcémás (és ételalleriás volt).

Ha nem kapott semmi új ételt, akkor a kiütések lehetnek vírussfertőzéstől is.

Ha jól emlékszem, calcium pezsgőtablettából (500 mg) egy negyedet kaphat. Ami még szóba jöhet fenistil csepp, 2szer annyi csepp, ahány kiló, de az vényköteles.

Mindenképp vidd el orvoshoz, ha nem tudod, akkor legalább hívd fel, és kérd ki a tanácsát.


Ha nagyon vakarja, hidegvizes borogatás még, ami szóba jöhet (legyezgetve, hogy hűtse).


Jobbulást, üdv!

2009. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek
2009. márc. 11. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!