Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Általános iskolában nálunk...

Általános iskolában nálunk azt mondják, hogy kötelező 4-ig maradni a gyereknek, holott tanórák csak délig vannak. Szerintem ez nem igaz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném a gyerekemet a tanórák után hazavinni (elsős), de nálunk az alsó tagozatban mindenkit köteleznek arra, hogy napközis legyen. Mit tudok tenni?
2011. máj. 12. 09:18
1 2
 11/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Ha nem napköziotthonos az iskola, tehát délután nincsenek tanórák, akkor nem hiszem hogy kötelezhetnek rá, csak inkább bepróbálkoznak. Hátha a szülő nem akar energiát pocsékolni arra, hogy kötekedjen.

Hívd fel az igazgatót, hogy igaz-e. Ha igen, akkor kérdezd meg, hogy milyen jogszabály alapján mondja ezt az iskola.

2011. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm pandamaci! Ezt fogom tenni.
2011. máj. 12. 09:33
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A tanórák a kötelezőek, ami alsó tagozatban általában délig, max. 1 óráig tartanak.

A szülőnek nem kötelessége a gyermeket tanórán kívül az iskola felügyeletére bízni, ha eltudja a gyermekét helyezni. (Haza viszi, nagyobb testvér vigyázz rá, stb.)

Az, hogy az iskolának van tanulószobája egy jó pont, de nem KÖTELEZŐ, se alsó, se felső tagozatban.


Tehát, ha megtudod oldani, hogy minden nap a tanórák után eltudod vinni, ill. helyezni a gyermekedet, akkor nem kell ott maradnia délután 4-ig.


Sportiskolákban meg teljesen más a helyzet, ott tanórákon kívül vannak a választott sportok edzései.

2011. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Ja, még egy a napközivel kapcsolatban ami csípi a szemem. A lányaim szeretik, aranyosak a tanítónénik, mivel dolgozom más lehetőségünk nincs is, stb, de megmondták a szülőin, hogy a napköziben MENNYISÉGI ellenőrzést végeznek. A szülő is nézze át a leckét!!! Ez a nagyobb lányomnál nem is tűnt fel, mert ő ügyes, jó matekból, de a kicsinél múltkor simán le volt láttamozva a 8+4=17. Könyörgöm, akkor miért ne hozná el a szülő a gyereket délben aki tudja, miért jó az, ha a napi munka, a gyereknek meg a napi tanulás és napközi UTÁN kell még leülni és javítgatni a kipipált feladatokat???


Bocs, ez off, csak úgy kijött belőlem az én sírámom...

2011. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha az iskola napközi-otthonos, akkor nincsenek kötelező órák délután. Ha ún. iskola-otthonos, akkor vannak.

A fenti egyik válaszban olvastam az ellenkezőjét, azért javítok. :)

2011. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha az iskola programjaban az all, hogy napkoziotthonos az iskola, akkor bizony kotelezo ott maradni. Errol nem kaptal tajekoztatast, amikor beiratkoztatok? Nekunk ala is kellett irnunk beiratkozaskor, hogy tudomasul vettuk ezt a dolgot.
2011. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, ISKOLAotthonost akartam irni!!
2011. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

13:47



Igen, lehet hogy kavartam a fogalmakat. Iskolaotthonos az az ahol délután is vannak tanórák, a napköziotthonos pedig ahol nem kötelező a részvétel.

2011. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva ilyenre nem emlékszem. Azt furcsálltam már beiratkozáskor is, hogy azt mondták kötelező, aztán meg ki kellett tölteni egy papírt, hogy napközis lesz-e a gyerek, meg milyen étkezéseket kérünk. Már akkor gondoltam, hogy ilyen kötelezőség ez akkor? De nem foglalkoztam vele. Most lett fontos. Egyébként beszéltem az egyik tanárral, ő azt mondta, hogy nem ajánlja, hogy ne legyen napközis, de már nem emlegettek kötelezőséget.

Mindegy, beszélek az igazgatóval is, és köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 12. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!