Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik otthon vagytok...

Anyukák, akik otthon vagytok egy kisgyerekkel és egy csecsemővel, mennyi időtök jut a naggyal játszani?

Figyelt kérdés
A játék alatt azt értem, hogy ültök egymás mellett és játszotok. Tehát játszóterezés, séta, közös háztartási munkavégzés, mesélés nem számít bele. Azért kérdezem, mert nálunk a nagy nagyon igényelné, hogy többet játsszak vele, de amióta megszületett a kicsi, egyszerűen nem jut rá időm. Néha úgy érzem, fizikai képtelenség azt a figyelem és foglalkozás mennyiséget kielégíteni, amit a nagyobb igényelne magának. Nálatok hogy van ez? Köszönöm, ha válaszoltok! (Most alszanak).
2011. máj. 12. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi ezt megosztjuk a férjemmel, nagyszülőkkel. Mindig gondosan ügyelek arra, hogy a nagyokkal is foglalkozzam ugyanúgy, mint régen, mikor még csak ők voltak (pedig ők ikrek, azért eléggé lefoglalják egymást).
2011. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem sok...

Nálunk az a baj, hogy a pici is már 17 hós és folyton azt akarja csinálni, amit a nagy. Gyurmázás, festés kilőve, mert a pici egyből ott terem és kontárkodik. Pedig a nagy nagyon szeret alkotni.

De kisebb korában is folyton velünk akart lenni és minden kellett neki, amivel a tesó alkotott. Más játék nem érdekelte, csak amivel mi is játszottunk.

Ja, egyedül vagyok velük. Ha a mama jön, akkoris inkább a nagyot viszi el magához, mert a pici mellett meg nem tudja a saját dolgát végezni.

2011. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi volta 2. gyerek, szerencsére sokat aludt, ha ébren volt eljátszott a játszószőnyegen, úgyhogy a naggyal nagyon sokat foglalkoztam. Nem is éreztem, hogy féltékeny lenne, szerintem elég jól viselte a tesó kérdést.

Én inkább azt érzem, hogy a kicsit nem fejlesztem eléggé. Pl. a védőnő kérdezte, hogy szoktam-e vele könyvet lapozgatni, hát kezdtem magam szégyellni. Fél éves gyerekkel? Hát, nem nagyon, de ő olyan szépen elvan egyedül, illetve azzal, hogy nézi a nagyot játszani.

De augusztustól a nagy megy oviba, akkor a kicsivel több időm lesz foglalkozni. Igen, elég nehéz ezt egyensúlyban tartani. Nekem egyébként senki sem segít, a nagymamák fél évben egyszer jönnek vendégségbe, tehát nem segíteni. (Max. kritizálni, hogy mit csinálok rosszul.) A férjem meg este 10-kor jár haza. Szerintem ehhez képest nem is olyan szörnyű a helyzet.

2011. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!