Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem akaszt ez ki?

Csak engem akaszt ez ki?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves,ovis.Tegnap elhúzódott egy tárgyalás,ezért nem ebéd előtt mentem érte,hanem délután 4 körül.Annyira sajnáltam szegényt,de senki nem tudott érte menni,én meg azt hittem,hogy ott lesz egyedül az oviban.De tévedtem,mert még volt kb. 8-10 gyerek.Mikor kérdeztem az óvónénit,hogy ők mindig ilyen későn mennek-e el,akkor mondta,hogy igen,de úgy,hogy őket már fél 7-kor odaviszi a busz és 5-kor mennek haza,pedig az anyukájuk otthon van a kistesóval.Én csak néztem,mert mi a lányunkat 9 körül visszük.

Nem értem,ha úgy is otthon vannak,akkor miért kell beadni a nagyobbat az oviba?

Nem akarok mások dolgába beleszólni,csak ez nem tiszta...


Köszönöm!


2011. máj. 13. 13:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
75%

Azon vagy kiakadva hogy ha otthon van anyuka a tesóval miért adja be a nagyot oviba???


ez nem lehet alap a kiakadásra.

minden gyereknek joga van a közösséghez hogy ne otthon legyen egész nap.

nyilván tudna vele foglalkozni az édesanya de teljesen máshogy.


Nekem is lesz babám és a lányom mégis megy oviba mert szüksége van a közösségi élményekre hogy ne csak a szüleit a nagyszüleit lássa.


az hogy későn viszik el őket és korán viszik oda ... napirend kérdése.

lehet hogy apuka sokáig dolgozik .

2011. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%

Hogy miért kell beadni a nagyobbat oviba? Azt hittem, azt kérdezed, hogy miért 5-kor mennek érte....

Azért, mert gyereknek gyerek a barátja...

Én még bölcsibe is szívesen adnám a fiamat 2 évesen, nem azért mert le szeretném passzolni, hanem hogy gyerekek között legyen, de mi is tervezzük a kistesót, ami miatt valószínűleg nem veszik fel bölcsibe. De hogy oviba se vegyék fel ez miatt 3 évesen???? Engem ez akasztott ki...

Mondjuk én nem 5-kor hoznám el, hanem mondjuk alvás után, vagy akár otthon is tudna aludni, akkor ebéd után. De a reggeli játszás legalább gyerekek között lenne.

2011. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
81%

Igazat adok, de egy kicsit védem is őket.

Nem értem, hogy ebben az esetben miért kell olyan korán vinni és miért ilyen későn elhozni (hisz nem dolgozik hogy amiatt). De azt, hogy miért adja be, azt meg tudom érteni (bár lehet, hogy ő kényelemből teszi és nem azért amiért én szeretném beadni).

Nekem nagyon kis korkülönbséggel születtek a gyerekeim. A kicsivel szó szerint semmit nem tudok foglalkozni (ez kicsit meg is látszik, nagyon el van maradva a tesójához képest). Akárhányszor leülök mindig jön a nagy és csinálja, mondja, teszi, stb. amit a kicsivel szeretnék gyakorolni. Pont most 2,5 éves és issza magába a tudást, egyszerűen nem tudom kielégíteni az érdeklődését, tanulási vágyát. És rettentően nagy szüksége van a gyerektársaságra. Szóval én ezért írattam be (bár tudom hogy a kicsi miatt nem veszik fel helyhiány miatt, de hátha).

2011. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
60%

Vannak szülők, akiknek nem olyan tárgyalásokból áll az életük, ami akár délutánig is elhúzódhat.


Megkérdezhetem, melyik bolygóról származol?

2011. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
88%

Nem könnyű az életkorának megfelelően foglalkozni egy ovissal a napi házimunka és kistesó ellátása mellett.

Ráadásul szerintem 4 éves kortól az ovi igencsak jót tesz, én későn kerültem be, 5 éves kor után és sok gondom volt a beilleszkedéssel.

2011. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
81%
Gyerek tarsasag, szocializalodas, komounikalas mas gyerekekkel nem csak az anyaval vagy a jatszoterrel, esetelg a gyerek sereti az ovodat, orommel jar oda, uj jatekok, kozos eneklesek, mondokazasok, kozos kajalasok, kozos rajzolas, festes, felfedezes, kozos mesehalgatas, pajtas szerzes, baratsag kialakulas, onalaosodas, jatek megosztas.... szempontjabol.
2011. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
30%

A kérdező egyszerűen csak veszekedni akar, mert nincs más dolga...

Te tipikusan olyan ember vagy, aki a más szemében a szálkát is, a magáéban a gerendát sem! Szerintem foglalkozz a magad ügyével és ne máséval.

De ha ténylegesen szeretnél erre a kérdésre választ, akkor miért nem azoknak a gyerekeknek a szüleit kérdezed meg??? Azt már nem mered, igaz?

2011. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
48%

A 7 hós kislányom iszonyatosan szeret gyerekkel lenni. imádja a nagyobbakat nézni, a kisebbeket meg nyomkodni.

neki szuper jó a közöség, ezért járunk mindenfelé.

ö is menni fog közöségbe minél elöbb.


én pl ovis koromba azért sírtam az elsö hetekbe hogy had maradjak egésznapra, pedig otthon volt a mama és a papa, de én imádtam az ovit.

2011. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
62%
úgy látszik,ez csak téged akaszt ki.egy gyermeknek joga van közösségben lenni akkor is,ha anyuka otthon van kistesóval.nálunk ugyan nem lesz kistesó,de megyek vissza dolgozni amikor két éves lesz a fiam és ő megy bölcsibe.sokkal jobban fejlődik közösségben.én alig várom,hogy bölcsis legyen,és lássa,hogy hogy eszik a többi gyerek,hogy neki is legyen kedve rágni.ez csak egy példa volt.de ott utánozzák egymást a gyerekek,és ez a legtöbb esetben előnyükre vágyik.biztos nem azért adták be oviba,hogy otthon vakarózzanak,és nem azért mennek érte később meg viszik hamarabb.
2011. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
0%
vágyik=válik
2011. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!