Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem akaszt ki a védőnő...

Csak engem akaszt ki a védőnő a "remek" tanácsaival?

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Használati utasítás "remek" védőnőhöz: hallgasd meg, mit mond, bólogass szépen, értelmesen, válogasd ki a mondandójából a baromságot, aztán meg csináld úgy, ahogy neked jó!


Nem vagy egydül a problémával, de hamarabb szabadiulsz, ha nem vitatkozol vele. Én inkább az orvosomra hallgattam. A védőnők egy része "intézménynek" gondolja magát, aki nagyon okos, a régi rendszer "maradványai" Jobb lenne, ha a funkciójuk megmaradna a tanácsadás, és ebben ki is merülne. Vagyis, ha tanácsra van szükségem, megkérdezem, és ha egyébként nem veszélyeztetem a babát vagy magamat, akkor lehetőleg ne adjon kéretlen ukázokat.

2008. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Attól függ, milyen tanácsai vannak. Nekem pl. nagyon sokat segített csupán azzal, hogy biztatott, és mellettem állt a szoptatás kérdésében. Vagyis a férjemen kívül csak ő állt ki mellettem.
2008. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10 hetes kisfiam 9 órát alszik éjjel egyhuzamban.Szerinte 7-nél többet nem kellene.Eszem ágában sincs felébreszteni.Meg ne adjak neki az előirtnál többet enni.Én adok,többre van igénye.Egyáltalán nem kövér.Nem sírhat egész nap.Ő jobban tudja hogy mire van szüksége a fiamnak,mint saját maga.Mondott jót is,csak ezeken kiakadtam...
2008. okt. 9. 09:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az én babám kezdetektől 8-9 órát alszik éjjel meg kiskorátol kezdve 200 ml-ket eszik. De azóta nem is növelte az adagját. 2 hónapos kora óta 200-230at eszik. És nem túl kövér csak hatalmas baba,pedig tápszeres. Nekem is először beleszolt a védőnő hogy kevesebbet adjak neki de ráhagytam. Igaza van az előttem szólónak hogy bólogatni kell, aztán ráhagyni. Max. ne mond megn eki mennyit eszik a gyerek.Mondj egy picivel kevesebbet. Én is azt tettem

2008. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én arra lennék kíváncsi ,mért kell nekünk hozzájuk menni.nekem semmit sem segített még csak hülyeségeket mond és állandóan zaklat. a kis könyvbe sose ír be,tehát igazolni sem tudom,hogy oda járok.Minden hónapban megyünk a dokihoz az oltások miatt minek nekünk védőnő???HA gondom van úgy is lemegyek,megmérni meg tudom itthon is..nem értem a dolgot.Jah és ezt tetőzve egy végtelenül antipatikus nő aki ha beszél fehér nyálas a szája széle és olyan a keze mint aki egész nap kapált....szval nekem terhes a dolog..,de ha tud valaki segíteni,hol van előírva kötelezősége ennek örömmel venném.Sajnos lecserélni nem lehet,mert már érdeklődtem más védőnőnél ez ügyben...
2008. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak üzenem,h kitartás,de kötelező!Azt nem tudom,hova van leírva,de azért találták ki,h a baba nagyobb biztonságban legyen,nehogy "elvesszen".Ez persze nem ránk vonatkozik,hanem a nem kívánt babákra,a problémás családokra.Nekem szerencsém van,jó fej és szimpi a védőnőm.Ő hív,ha jönni akar,bármikor bármit kérdezhetek tőle(megadta a mobilszámát)és egyáltalán nem traktál hülye dolgokkal.A fiam 8 hetes kora óta 21-7.30-ig alszik-erre ő azt mondta örüljek neki,és tök rendes baba.Szopizik,de tápszeres is,amikor a hozzá táplálást kérdeztem nem lehordott,hanem elmondta sorban mit mikor vezessek be.És ami a legfontosabb(és ami miatt imádom):ha valamiben nem biztos,vagy úgy gondolja az már nem az ő hatásköre,azt mondja nyugodtan és feltétlen kérdezzem meg a dokimtól!!!5 hós baba anyukája
2008. okt. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is mindig kiakaszt!
2011. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!