Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki?...

Csak engem akaszt ez ki? Miért kell naponta ötször megkérdezni, hogy mit lehet dolgozni GYED mellett? Miért nem lehet megérteni, felfogni, hogy törvényesen nem lehet gyed mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Ezzel az erővel azt is meg lehetne naponta többször kérdezni, hogyan kell adót csalni.
2009. okt. 9. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Miér ,nem lehet?A gyes mellett lehet 4 órában dolgozni.
2009. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

szia!


engem nem csak ez akaszt ki speciel, hanem az is, hogy itt kérdezgetik, hogy kinek mikor jön a gyes , meg a családi... akik igazán rászorulnak , azok nem a gép mellett ülnek és ilyen badarságokat kérdeznek....

2009. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Van amit gyed mellett is lehet, ajánlhatok is valamit.
2009. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első:

Nem, nem lehet a gyed mellett még egy órát sem dolgozni. Nem azzal van a bajom, hogy ezt sokan nem tudják (azért ez is sajnálatos, hogy nem előre érdeklődnek, de ez más tészta), hanem attól mászok a falra, hogy tudják, hogy tilos munkát végezni, és mégis megkérdezik. És naponta többször van ez.


Másodiknak:

Ez engem inkább elszomorít, hogy embereknek ennyire számít egy-két nap utalás...


Nem a plusz pénzt sajnálom tőlük, hanem azt, hogy indokolatlanul, jogtalanul vesznek igénybe egy ellátást.

2009. okt. 9. 15:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Abba azért gondoljatok bele, hogy nem mindenki egyszerre terhes vagy van babája. Van aki most találkozik ezzel a problémával először. Az más kérdés, hogy a kérdés kiírása előtt felhoz millió 1 hasonló kérdést és választ. Azt kellene elolvasniuk mielőtt kiteszik a kérdést.
2009. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Igen azzel sztem nincs gond hogy az ember nemtudja mik a lehetőségei,viszont azért van a kereső.

Amúgy ha nekem lehetőségem lenne gyed mellett dolgozni tuti megtenném ha tiszta ha nem..

2009. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Legálisan nem lehet, feketén lehet. Igazából GYES mellett is csak pár éve lehet, nem is igazán értem, hogy milyen alapon. De valószínűleg azért találták ki, mert nevetségesen alacsony, inkább csináltak egy ilyen felemás törvényt, semmint, hogy megemelték volna. Na, meg a legegyszerűbb eltörölni a fenébe, ahogy a mostani kormány csinálta.
2009. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, félreérthető.


Nem azoktól a kérdésektől akadok ki, hogy "lehet-e munkát végezni...", hanem azoktól, hogy "tudom, hogy hivatalosan nem lehet, de ..." meg a "tudom, hogy illegális, de..." kezdetűektől.

Csak egy pár példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


És amikor az ember elmagyarázza, hogy törvénytelen dologra készül, akkor

a) lehurrogják

b) lepontozzák.

Ami pont nem érdekel, csak valahol elkeserítő, hogy ennyire lekakilják az emberek, hogy legális v. illegális dolgot akarnak művelni.

2009. okt. 9. 16:57
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom az miért baj, ha vki csinálni akar vmit, hogy kiegészítse a család jövedelmét ha legális, ha nem? Nem mindenki él 100 ezrekből. Vagy az jobb ha otthon ül és várja a sült galambot? Ne csinálj már ebből lelkiismereti kérdést! Sajnos olyan sz@r világot élünk, hogy muszáj egy kis pluszt keresni. Nem hiszem, hogy itt bejelentett munkahelyeket keresnek, csak vmi kiegészítő munkát. Gondolom te is találtál már kiskaput, hogy jobban gyere ki anyagilag! Ne vessünk követ másra, senki sem patyolat!
2009. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha lenne lehetőség én is válalnék gyed melett valami plusz munkát, mert elég nehezen jövünk ki anyagilag, és sajnos elég sokan vagyunk így.
2009. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!