Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan valtoztassak a kislanyo...

Hogyan valtoztassak a kislanyom viselkedesen?

Figyelt kérdés

2,5 eves lanyom nagyon csunyan viselkedik az apukajaval, es szinte mindenkivel. Csak rajtam log, csak velem van, foleg miota ovis (4 hete). Addig is elegge anyas volt, de az utobbi idoben elviselhetetlen. nem is az hogy anyas, hanem hogy masokkal milyen. ha csak ranez valaki, mar kiabal, hogy NEM APA, NEM MAMI... Soha senki ra sem szol, nem verik, az apja minden nap hoz neki valamit mikor hazajon a munkabol, o meg ahogy meglatja ordit, hogy menjen apa vissza a munkaba, a nagyszuleire is, sot az utcan is ha valaki odajon hozzank, akkor eltakarja az arcat es mondja, hogy NEM.

Miert ilyen? Valami psziches dolog? Hogyan valtoztathatnek rajta?


2011. máj. 16. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, sztem az ovi miatt van! elszakadt tőled szegény. szóval, igen, ez lelki dolog, megivseli az elválás. az én kislányom is ilyen anyás, és mióta kiderült számára hogy kistesója lesz, azóta ez van nálunk....api nem jöjjön ide stb. azért ő nem verekszik, de pl. nem ad puszit meg ilyenek. szerintem ezt csak nagy türelemmel és sok szerettettel lehet átvészelni. neki a legrosszabb ám most. éreztesd vele nagyon hogy imádod, a mások verését viszont ne hagyd, semmi szín alatt. és magyarázd el neki, hogy ez fáj másoknak, ő se szeretné, ha rácsapnának, és apa szomorú ha hazajön hozzá, és ezt kell hallania, pedig ő is nagyon szereti stb stb. de ne erőltessétek, ne büntessétek emiatt, aztán majd idővel megbékéél a helyezttel.
2011. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annyira nehez vele mostanaban, en is ugy gondolom hogy az ovi miatt. igyekszem sokat foglalkozni vele, szeretgetni, es az apukaja meg a nagyszulei is szeretnek legalabb megsimogatni, de azt sem hagyja. Puszit sem ad, nem koszon. Szegeny apukaja mar be sem mer jonni a szobaba, es senkire sem tudom ra bizni, mert ordit mint akit nyuznak. ma reggel az oviban is orditott utannam, de ott van most is, mert mar bent is alszik 2 hete. csak reggel ordit mig beviszem, ugy hogy nekem szol, tudom. De ez meddig mehet igy??? Imadta a nagymamajat, ha ottvoltunk, engem levegonek nezett, csak vele evett, aludt, most meg telefonba sem akar koszonni neki. Sajnalom a gyereket is, meg a csaladot is, mert teljesen mas volt 1 honapja. De mondom, az ovit megszokta, csak ugy latszik a hianyomat nem.

(nem verekszik, a sajat arcat takarja el, ha csak ranez valaki)

2011. máj. 16. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:

eddig veled volt napközben, ugye? most azt érzi: ebben a legnagyobb a változás/veszteség.


A gyerekek felvesznek és elhagynak rossz szokásokat.

Az a tapasztalat, akkor múlik el leghamarabb a rossz szokás, ha meglehetősen "közönyösen" viseltetünk iránta.

Ezt egy kicsit megjátszani is kell. Mert,ha látja nincs közönség, nincs siker, elúnja..

Ne vedd fel, és főleg a "mellőzöttek" ne sértődjenek meg, nem ellenük van!!!


A szavakkal való "le-rá-beszélés" csak olaj a tűzre.

Teljesen ki kell hagyni.(nagyon kicsi még! de még soká, 6 éves korig sem ér semmit a lebeszélés, prédikáció)


Ne hozzanak "ajándékokat"- az is csak ront. Inkább, ha együtt a család, legyen valami olyan beszélgetés, amit ő is ért, valami kis élményt mesélj Apának:

pl.mikor mentetek az óvodába, a kerítésnél volt egy tarka cica - nahát! -(jöhet egy kis ének, spontán "cirmos-cica haj", Apa is örül, Anya is örül -- azt nagyon szeretik a kicsik, és utánzással be is akarnak kapcsolódni!) stb... akkor ő is figyelni kezd, elfelejti, hogy kicsit akaratának megfelelően zsarnokoskodjon a fölnötteken...


nehéz idő ez, először közösségbe menni, és kicsi még, Anyának, Apának, Kicsinek egyaránt nehéz - de játékosan oldani mindenki feszültségét, ne azt érezze, valami kétségbejtő dolog van itt : ))

2011. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mar eszrevettem, hogy ha nyugtatni akarom meg rosszabb. De attol felek, hogy azzal sem teszek jot, ha mindig suketnek tettetem magam.
2011. máj. 17. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!