Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar a saját ágyában...

Miért nem akar a saját ágyában aludni? 2 évig semmi gond nem volt, most hallani se akar róla. Miért?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom a saját rácsos ágyában altatni kb 1 hónapja,ki akar jönni,és a mi ágyunkba akar aludni,holott sosem aludt ott.Tudom,hogy már képzel,lát dolgokat,és álmodik is rendesen,de nem tudom hogyan kezeljem,hagyjam nálunk elaludni,aztán átviszem a kiságyába?Éjjel többször felsír,és akkor is át akar jönni,áll az ágy szélébe kapaszkodva és sír,hogy ki akar szállni,átviszem ott alszik,visszaviszem,de 2 óra múlva megint ki akar szállni.Most készülünk rendes ágyat venni neki,de nem tudom,az nem e még jobban megkeverné.Volt akinél hasonló volt a helyzet,aztán elmúlt?Sajnos a saját ágyába nem tudom vissza altatni sem,annyira ki akar szállni,hogy nagyon.ötleteket,tippeket várnék,és némi biztatást,hogy el fog múlni.
2011. máj. 17. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyerkőc akkor került szabadlábra (akkor nyitottuk ki a rácsos ágy oldalát), amikor elkezdett járni, tehát jóval korábban. Két éves korban egy kis ügyességgel akár ki is mászhat már a rácson, annak pedig pottyanás a vége.

Mindkét gyereknél volt ilyen időszakunk, én azt csináltam, hogy bemegyek hozzá, megnyugtatom, visszateszem, ha nem sír, ott hagyom (ha igen, akkor újra felvesz, megnyugtat, letesz, akár ezerszer egymás után), ha újra sír, kezdődik elölről az egész (amikor már ki tud mászkálni az ágyából, akkor lesz olyan, hogy vissza is kell vinni az ágyikójába, ezzel fog kezdődni a folyamat). Elég sok türelmet igényel, de csak néhány napon át, utána visszaáll a rend, és nem fog állandóan az ágyatokban aludni.

Ezen felül érdemes végiggondolni, mi történhetett egy hónappal ezelőtt, miért fél most egyedül a kiságyában (nem volt esetleg olyan, hogy sírt a kiságyban, és nem ment be hozzá senki? ez lehetett olyankor is, amikor nem te vigyáztál rá)

2011. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

El fog múlni!!!!

A lányom ekkora már gyerekágyban aludt és kb ugyanilyen korban kezdte, ráadásul már az esti elaltatás sem ment. Viszont hozzáteszem, hogy soha nem aludt nálunk, még amikor beteg volt és én szerettem volna, hogy ne kelljen mindig kikelni, akkor sem aludt ott el. Én próbáltam finoman, de aztán "durván" ráparancsolva, és mikor már egy órája is szórakoztunk, hogy aludjon már este el, volt bizony hogy rácsaptam a fenekére. Az éjjeli felriadást, meg csak úgy tudtam megoldani, hogy felvettem, kimentünk inni egy korty vizet. Megnéztük hogy kint sötét van, nincs senki az utcán, szomszédban is sötét van mindenki alszik...... és visszamentünk. Odaültem egy székre mellé és fogtam a kezét. Végül elaludt. És bizony volt hogy egy óra múlva kezdtük elölről. De 1-2 hónap alatt rendeződött a dolog.

2011. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,volt már egy ilyen időszakunk és akkor én is azt csináltam,hogy bent a kiságyban megnyugtattam,most ez nem megy annyira határozottan ki akar jönni,nem csak az ágyból,de a szobából is,hiába ülök mellé,hiába fogom a kezét,csak sír és ki akar szállni.csak akkor nyugszik meg ha átviszem hozzánk.biztos nem történt egy hónappal ezelőtt semmi,semmi különleges,nem vagyunk az a típusok akik tudják sírni hagyni a gyereket.most amikor ez a helyzet van megpróbáltam,hogy nem veszem ki,de annyira sírt,hogy már hangja sem volt,1 óra múlva kivettem,de még 2 óra múlva is hüppögve,rázkódva aludt,annyira sajnáltam,ilyent többé nem teszek.Nagyon sajnálom,mert látom,nem azért csinálja hogy hisztizzen.fáradt és aludni akar,de nem a saját ágyába és nem a saját szobájába.
2011. máj. 17. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tudom nem tudsz mindent leírni, de ebből amit leírtál pedig én is arra tudok gondolni, hogy valami történhetett. Lehet, hogy csak olyan ami neked nem tűnik fel, de ő rosszul élte meg. Vagy akár napközben, amitől este rosszat álmodott. És így menekül. Jelenleg 2 tanács (sírni ilyen drasztikusan ne hagyd): egyik, hogy ha úgy érzed átmeneti időre aludjon veletek (de minden nap beszéljétek meg, hogy neki nem itt a helye, vissza kell majd mennie.....), és fokozatosan szoktasd vissza. Másik, megjegyzem én ezt választanám, mert mondom nálunk nem tudott velünk jól aludni és félnék, hogy sokkal nehezebb lenne visszaszoktatni, mint ezt a helyzetet megoldani. Szóval a másik az, hogy márpedig kitartóan megpróbálod megnyugtatni, akár úgy, hogy kiveszed, visszateszed, kiveszed, visszateszed, akár egész behajolsz hozzá. Ez könnyebb lenne mondjuk normál ágyban. Nekünk még az volt ilyenkor, hogy ragasztottam egy domború matricát az ágyához. És mondtam, nekik hogy néz, hogy alszol. Éjjeli fényt kapcsoltam fel, amit csak akkor hagyok úgy, ha nem sír. És egyéb praktikák, amit neked kell kikisérletezned. Ezt nem tudod megúszni..... és beszélni, és beszélni, beszélni......
2011. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
most levettem a rácsot az ágyáról,igy oda tudok bújni.Meglátom ez segít e neki.Az a baj,hogy kb ebben az időben lett nagyon anyás is,így lehet engem hiányol,de rosszakat is álmodik,mert amikor ott alszik velünk,egy ideig,akkor fel sír,hogy hol az anya.Lehet ő látott a szobába a sötétben olyant ami nincs is ott,vagy sötétben máshogy látszik,olvastam,hogy ez a kor ezért is nehéz.
2011. máj. 17. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van (ismét utolsó)! Nagyon nehéz, kitartást. Én már majd meg bolondultam (ugyanis mi egy szobába vagyunk vele, na meg a kistesójával, aki miatt szintén alig aludtam). Ez az a szeparációs szorongásos időszak amúgy is. Még annyit tudsz talán kipróbálni, hogy lefekvés előtti fél órában (vagy ahogy tudod, de legyen) egy kis összebújós dolog. Ez lehet: könyvlapozgatás, hancúrozás, ölbéli játék, vagy csak egy kicsit ráfekvés együtt ölelkezve az ágyatokra és utána menjen aludni. De végig beszélj hozzá, érezze, hogy szereted. És meséld el, hogy most pedig alvás jön, tudod hiányozni fogsz, neked is. De ha gyorsan alszik, hamar jön a reggel és újra lehet játszani. Nálunk pl. reggel mikor felkel átjön az ágyunkba. És mint a filmekben szembe fordul velem pár centire az arcomtól és ott néz, beszél hozzám, van hogy behozza a könyvét és ő olvas nekem. Esetleg ezt is próbáld ki. Hátha ezt a részt is hiányolja, és akkor ez reggel történhet, nem pedig este. Ráadásul jobban alhat, hisz tudja utána reggel jön ez a rész. Neked is jobb, van egy kis szieszta, nem kell rögtön kiugrani és már csinálni is a dolgaidat.
2011. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mindig minden este olvasunk,6 kor vacsizik,és utána már nagyon nyüzsgő,ugráló játékot nem játszunk,rengeteget bújuk,szeretget,nem csak most mindig ilyen volt,és mivel én is ilyen vagyok igy ez nekünk automatikusan jön.este meg duplán.az alvás nem gond neki,csak a hely,most levettem a rácsot,tetszett is neki a dolog,de ő a mi szobánkba akar aludni.mondtam,hogy én itt alszom,de nem ő a másik szobába.nagyon sírt,és hiba meséltem,vagy énekeltem,oda bújtam,csak a másik szobába akart menni,aztán már annyira sírt,hogy átmentünk.napközben imád ott lenni,játszani.de ha alvásról van szó nincs ami oda kötné.hidd el nagyon imádom a fiam,és valahol nekem jó is hogy látom ahogy elalszik és simogat,meg néz rám,imádom,de tudom,hogy ez nagyon nem jol van így.éjszaka meg ha 5*fiszem vissza 2 óra múlva megint sírva kéredzkedik ki.Tegnap 1 óra nem sok annyit nem aludtam.kihozom,még megvárom még elalszik,ami van hogy pár perc de van,hogy 1 óra,visszaviszem,aztán 1 óra múlva megint sír,hogy ő kiszáll.Ha nem lennének ezek az éjszakai ide oda séták,a mi szobánkba való elalvás még annyira nem is lenne baj.De kicsi az ágy és én nem tudok aludni ha ő köztünk van.
2011. máj. 17. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Rendeződtek a kislányoddal a dolgaitok? Olvasom amiket írtál, és nálunk is ugyanez történik már 4 napja. Ma már ebéd után sem akart elaludni a szobájában, csak a miénkben. Annyira el vagyok keseredve, mert semmit sem tudok így csinálni.

2013. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia

Igen kedves utolsó,már megoldódott.elmentünk vettünk neki egy ágyat,egy éjszakai lámpát kicsit átrendeztük a szobát.már az ágya összeszerelésénél látszott hagy tetszik neki a dolog,az éjszakai lámpát ő választotta.nálunk 3 dolog jött össze egyszerre,az éjszaki félelem,az álmodások stb,a anya hiány és a kiságy undor.a kiságyundort megoldottuk,anya meg odabujt mellé este úgy aludt el.első éjszaka még 2* megébredt,de aztán szépen lassan ritkultak.remélem nálatok is rendeződik.ird meg esetleg most mi van vele.

2013. máj. 25. 19:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit már jobb a helyzet. :)

Vettünk neki leesés gátlós ágyikót. Abban most szívesen alszik, ezért gondolom, hogy a rácsos ággyal lehetett a gond. Mém mindig megébred fél egy felé. Akkor át hozzuk magunk közé. Sajnos nem tudom, hogy ez jó ötlet-e. Inkább próbáljam meg visszaaltatni a saját ágyában? Neked tapasztalatok, vélemények kedves UTOLSÓ válaszló?

2013. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!