Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 14 éves a barátom, Karcagon...

14 éves a barátom, Karcagon lakik, én Bp-en. A szülei azt akarják, hogy ott tanuljon, ő viszont Bp-n szeretne. Tudnék segíteni rajta, van valami módja, vagy tényleg ennyire rossz a törvény, hogy a szülő határozza meg, hogy mit és hol tanul a gyerek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg beleszólhat a szülő 18 éves kor alatt. Én se tanulhattam azt, amit szerettem volna a bigott vallásos apámnak köszönhetően, aki ragaszkodott hozzá, hogy katolikus gimnáziumban tanuljak képzőművészeti iskola helyett, ezért most ott tartok 20 évesen, hogy nem tudom, mit akarok kezdeni magammal.
2010. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rossz? Tartsa el magát a kis majom, aztán odamegy ahova szeretne. Nyilván, ha leülnek megbeszélni, és épkézláb érvei vannak, van rá esély, hogy maradjon.


Mivel viszont ilyenek gondolom nincsenek (maximum: ott vannak a barátai... kontra pl.: az utazási ktg. megtakarítódik), azt csinálja, amit mondanak neki. Feltételezem Karcagról is a legmagasabb szinteken továbblehet tanulni.

2010. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, kultúrált választ kapok rá, nem majmozást... Hivatalos jogi választ, de úgy látom, a majmozásra telik...Így nem is tudom, mi értelme ennek az oldalnak, ha nem a kérdésre kapok választ...
2010. okt. 17. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt te sem gondolhatod komolyan:) Amíg a szülei tartják el, addig az ő joguk eldönteni, hogy hol finanszírozzák a gyermek taníttatását.
2010. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De odaírtam, hogy tudnék segíteni rajta :] Úgy látom azt is oda kell, hogy azt jelenti, hogy el tudnám tartani.
2010. okt. 18. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátod nem örülne neki, ha te tartanád el...
2010. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen jogi válaszokra vársz? Ne légy már ennyire tudatlan! Egyébként válaszoltam: ha eltudja magát tartani a majom, akkor oda megy, ahova akar, ezt a törvény biztosítja számára.
2010. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!