Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányom véletlenül...

3 éves lányom véletlenül odacsukta az újját az ajtónál. Honnan lehet tudni hogy esetleg eltört-e neki?

Figyelt kérdés
nem sírt sokáig, 10 percig körülbelül utána elaludt már fáradt volt. Az ujjait tudja mozgatni csak be van neki dagadva meg picit vöröses lett neki. Olyan bűntudatom van :( járt már valaki így?
2011. máj. 20. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tudja mozgatni és nem kékes-feketés színű, akkor nincs eltörve. Egy kisgyerek szinte mindenért sír, legtöbbször nem is azért, mert fáj neki, csak megijedt. Nem kell megijedni!
2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, mi, pontosan 2 hete jártunk így. :(


2,5 éves a lányom, és a huzat becsapta a bejárati ajtót, és pont ott volt a kis hüvelykújja. :(( Nagyon sírt, két oldalt a körme alatt véraláfutás lett, és picit megdagadt neki.


De kb. 10 perc múlva már nem sirt, viszont ha megfogott valami tárgyat ,azonnal sirva fakadt. Aztán délben elaludt. Felkelt majd újra kezdődött ,hogy megfogott valamit és sírt. Közben a dagadás lement róla. Felhívtam a gyerekorvosunkat, azt mondta, vigyem be az Országos Balesetibe, és ott megröntgenezik. Mindez szintén így, egy pénteki napon volt.


De a férjem még nem ért haza, így vártam, hogy hazaérjen (és hazahozza az autót)... Mire hazaért, a lányom már vígan játszott, fogott a kezével, hajlította az ujját, szóval nem vittük el, nem volt semmi baj :)


Igaz, hogy e között a döntés és a rácsukódás között eltelt olyan kb. 5-6 óra hossza.. (ebben a 2,5 órás alvás is benne volt).

2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem kékes fekete színű hanem picit vöröses barnás. Jaj,olyan rossz most. Nagyon rosszul érzem magam emiatt. Most nyugodtan alszik jó mélyen. Remélem ha felébred jobb lesz. Milyen esetben kell orvoshoz vinni? Olyan tanácstalan vagyok
2011. máj. 20. 14:08
 4/11 A kérdező kommentje:
neki pont a bal kezén a mutató és a gyűrűs ujjánál az utolsó ujjpercnél dagadt be.
2011. máj. 20. 14:09
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nekünk is vöröses-barnás volt "csak".


Ha még ébredés után is sokáig fájlalja, és nem tudja hajlítani, akkor vigyétek el röntgenre.


Én amúgy azt csináltam, hgoy megengedtem neki, hogy lavorban megfürdesse a kedvenc babáit (apró babák), és úgy figyeltem, hogy mozgatja-e rendesen az ujját. Mert ezt a fürdetős játékot annyira szereti, hogy ebbe betegen is bele tud feledkezni, önfeledten játszik ilyenkor :) Így tudtam felmérni, hogy már nem olyan vészes a helyzet, mint amikor rácsukódott az ajtó.

2011. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is a bal kéz hüvelykujj köröm volt véraláfutásos, és a felső (utolsó) ujjperc volt bedagadva.
2011. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mozgatja azt már én is teszteltem mielőtt elaludt. remélem minden rendben lesz.Ha még holnap is fájlalja felhívom egy ujjsebész ismerősömet és megkérem hogy nézze meg.
2011. máj. 20. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:
:) Ha úgy jártatok mint mi, akkor már késő délutánra nem fogja fájlalni. Reméljük ő is ilyen szerencsésen megússza! :) Jobbulást!
2011. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, na hogy van a kislányod ujja?
2011. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szia,köszi az érdeklődést még aznap délután jobban lett neki estére még picit fájlalta ma meg már nyoma sincs.
2011. máj. 22. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!