Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányommal 1 hete...

3 éves lányommal 1 hete gyakoroljuk a bilizést, de még véletlenül se sikerült bele semmi. Folytasuk, vagy térjünk rá vissza később?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3 éves és már tavaly nyáron is próbálkoztunk bilizéssel, akkor sem volt eredményes. Nem szólt és a pisis ruha sem zavarta. Most annyi a változás, hogy már akkor szól, amikor megtörtént( vagy közben) és utána rögtön levetkőzik.elméletben már mindent tud : hogy hova kéne pisilni, kakálni és hogy szólni kéne előtte , hogy mire való a WC papír, mi történik, ha lehúzzuk a WC-t stb. Van bili is és WC szűkítő is, de amint ráül valamelyikre, mintha el is felejtené, hogy miért ül ott. Aztán feláll és ha kérdezem azt mondja, hogy nem kell pisilni, erre a következő pillanatban már csurog is. Nem szidom meg, de azért felemelem a hangom (nem is tudnám megállni). Azt mondtam neki, hogy ha bilibe sikerül, akkor kap matricát, amit felragaszthat egy táblára: már kapott kettőt: egyet azért mert ügyesen próbálkozott( még az első nap) és egyet azért, mert szólt, hogy "most pisilek!" csak én voltam lassú a bilivel :)
2010. ápr. 1. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, már bőven itt az ideje, hogy szobatiszta legyen. Ne add fel, meglátod, türelemmel bármi elérhető... Ha 1 hét után te adod fel, akkor ő esetleg hiába is lenne rá érett, nem lesz egyhamar szobatiszta... ez kettőtök együttműködésén is múlik.
2010. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem akarom én feladni, de erőltetni sem szeretném. Másoknak olyan könnyen megy...
2010. ápr. 1. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen bilitek van?nekünk a hagyományos nem vált be a két nagyobbnál sajna.Vettem a tesz-veszen wc széket ami annyira tetszett nekik hogy az én kislányom már még 2 éves sem volt szoba tiszta lett.Csak abba volt hajlandó pisilni és kakilni ha volt rajta pelus tépte le és kiabált anya biji.

De minden gyereknél más ahogy kialakulnak a reflexek és tudja tartani és érzi mikor kell ráülni.Találkoztam már olyan gyerekkel is aki 4 évesen lett szoba tiszta.Nem jó ha felemeled a hangod az egésztől elveszed a kedvét.Tudom idegtépő de türelem.Ha ráül a bilire esetleg produkál is bele nagyon megkell tapsolni én anno a fiammal csináltam hogy amikor mentem wc-re hívtam őt is én ültem a wc-n ő a wc székén.És közben beszélgettünk hogy látod anya is a wc-be pisil neked is oda kell már ügyes és nagy.....

Üdv.egy 3 gyerekes ápolónő

2010. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ápolónő vagyok és 2 gyerekes( a másik még csak 3 hónapos). De nem gondolom, hogy egy másik bili megoldaná a helyzetet. Az az igazság, hogy eddig csak állva pisilt: zuhanyzóban( ez a jobbik eset) vagy a padlóra. Még guggolva a fűre sem hajlandó, de még a zuhanyzóban sem hajlandó leguggolni.
2010. ápr. 1. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk egy másik bili oldotta meg de mindenkinél más.Az én lányom mint írtam nagyon hamar lett szobatiszta már 4 éves de gugolva ő sem hajlandó pisilni ha olyan helyen vagyunk ahol lekéne gugolni akkor inkább tartja amig nem tudunk wc-re menni.De amit írtam érdemes kiprobálnod ülj a nagy wc-re ő meg a bilire hátha beválik.
2010. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én lányom 2 éves volt mikor rászokott a bilire.mi ugy csináltuk hogy ugy nagyjából néztük az időt egy egy pisi közt és még mielőtt pisilt volna ráültettük a bilire.és belepisilt vagy kakilt.tetszett neki a dolog és aztán már szolt,persze voltak balesetek,de ez van.
2010. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!