Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs véletlenül köztetek...

Nincs véletlenül köztetek olyan, akinek fruktóz érzékeny a gyermeke?

Figyelt kérdés
Mi két éve rójuk a fruktózosok útját, 94-es volt a kifúvásos tesztünk első körben. Most fogunk kontrollra menni.Kicsit tartok a következő eredménytől, dacára, hogy igyekeztünk betartani a diétát.Vannak tapasztalataitok?
2011. jan. 22. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, mi egy éves kora után csináltattunk először kifúvásos teszetet, 120-as volt az értéke, sokat szenvedtünk a diétával meg a székletével. Neked mennyi idős a gyermeked? Nálatok milyenek a tünetek? És megszűntek a diéta hatására?

Megmondom őszintén, nekem nem sikerült tartani a diétát. Igazából vannak kételyeim a fruktózteszt eredménye és a tüneteink kapcsolatát illetően, mert sokszor úgy volt teljesen rendben a széklete, hogy közben a nagyiék édességgel tömték. Van még egy ismerősöm, szintén ugyanezzel a probléműval küzd a kétéves fiával, hasonló tapasztalatokkal. Vannak kételyeim affelől is, hogy a fruktóz teszt nem mutatna-e ki minden kisgyereknél magas értéket :)

persze ha nagyobb a gyermeked, már nem baba, az más. Elmeséled a történeteteket?

2011. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Egy éves tapasztalataim szerint, úgy működik ez, mint egy pohár víz.

Diétáztok, így a víz szépen párolog a pohárból, tehát nem jelentkeznek

a tünetek. Aztán nagymama megtömi egy kis édeséggel és kezd megtelni

a pohár. Adogolhatja az édességet, mert lehet, hogy "van még hely a

pohárban", de aztán például Te adsz neki egy nem is olyan problémás ételt,

és mivel az a "pohár időközben megtelt", szépen kicsurran egy piciny adagtól

is.Nagyjából érthető a hasonlat? Szóval itt az egyensúly a fontos.

Mi egy szuper (korrekt árakkal dolgozó) magánrendelésre járunk, és hidd el,

hogy nem minden gyerek szintje emelkedik 10 felé. Van aki úgy megy oda,hogy

tuti biztos a diagnózisban és a kicsi nem produkál kiemelkedő szintet.

A mi történetünk röviden? 10 hónaposan felsőlégúti betegsége volt a kisfiamnak,

az orvos egymás után 2 antibiotikumot írt fel.Még a szopizást is abba hagyta,

kikészült a gyomra tőle. Én meg persze erre a bélflóra hiányos gyomorra elkezdtem

hozzátáplálni...gyümölccsel. Probiotikumot is kapott, de azt sem a doktornő

ajánlotta, a saját, laikus agyamból következtettem rá.

13-14 hónapos volt, mikor elkezdődött...napi hat-hét, cefre szagú széklet. Az orvosunk

még mikor a pelenkát az asztalára csaptam, akkor is azt mondta..túlreagálom.

És ez a (volt)házi orvosunk gastroenterológusként is dolgozik!

Aztán már próbálkozott volna, mikor látta, hogy nyakamba vettem a fél város, jobbnál-

jobb allergiacentrumait. Így jutottunk el a Dr.Dorexbe. Ez egy nagyon profi hely!

Bármikor hívom őket, akár hétvégén mobilon, mindíg tanácsot adnak, mindenben.

Szóval ez a mi történetünk.Ne csüggedj, mert ki fogja nőni, de nem szabad szkeptikusnak

lenni ezzel szemben .Úgy működik a dolog, ahogy fennt vázoltam.(azért mondom, mert

az elején pontosan így éreztem. ahogy TE!)

Vigyázzatok magatokra és írj, ha tudok valamiben segíteni! Puszi: K.

2011. jan. 25. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, köszönöm a válaszod, kedves volt. Mi is egy jóhírű magánrendelésre járunk, tényleg nagyon hozzáértő és lelkiismeretes az orvos, nem kételkedem a szavában, egyszerűen csak nekünk nem sikerült zöldágra vergődnünk ezzel a diétával. Hónapokon át semmit nem javult a helyzet, pedig egyre szigorítottam a diétáját, hogy eltaláljam a lányom egyéni érzékenységét, a végén már zöldségeket se nagyon evett, és mégis híg volt a széklete, közben persze laktóz és tejfehérjementes diétán is volt (bár az IgE teszt negatív lett, 40 féle táplálékra néztek allergiát, mind negatív, az IgG ugyan mutatott néhányra reakciót, azokat kerültem is az étrendben, a laktózkifújás meg nem sikerült, mert nem volt hajlandó meginni azt a löttyöt). Ritkán néhány napig jobb volt a helyzet, aztán megint újra rossz, és sosem tudtam megragadni az étrendjében az okokat, pedig nagyon odafigyeltem, hónapokon át probiotikumokat is kapott (mondjuk az mintha használt volna, de nem oldotta meg a problémát), végül kimerültem, és elkezdtem lazábban venni mindent, egy-két hónapra rá már tejet is adtam neki. Talán kinőtte, nem tudom, mindenesetre a tüneteit mintha elfújta volna a szél. Gyümölcslevet is iszik, gyümölcsöket és édességeket is eszik (persze egészséges korlátok közt), és tökéletes az emésztése, míg egy fél éve a legszigorúbb diéta sem hozott javulást. Még nem vittem vissza kontrolltesztre, talán nyáron. Már arra is gondoltam, hogy lelki okai vannak az egésznek, az étrendje körül stressz, vagy ilyesmi... Persze racionálisabbnak tűnik az a magyarázat, hogy kinőtte az érzékenységét.

Amúgy nekünk egy hasmenős vírushoz volt köthető a kialakulása, 9 hónapos volt, akkor már egy ideje evett gyümölcsöket és zöldségeket az anyatej mellett, és rendben volt a széklete, de a betegség után nem rendeződött újra. Most két éves, pár hónapja hagytam fel a diétával, teljesen tünetmentes.

Kívánom hogy nálatok is rendben legyen minden!

2011. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon aranyos vagy! Én is kívánom, hogy teljesen regenerálódjatok! Minden jót: Klári :-)
2011. jan. 31. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!